Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszettségvizsgálat pár nap...

Veszettségvizsgálat pár nap alatt?

Figyelt kérdés
A kutyánk megharapta az egyik ismerősünket. A balesetin kapott tetanuszt és azt mondták, hogy kell arról állatorvosi igazolás,hogy nem volt-e veszett. Sajnos a mi kutyánk 2 éve nem lett beoltva, anyagiak miatt. :S Ez a papír viszont pár napon belül kellene nekik,különben az ÁNTSZ felkeresi az ismerősünket. Ilyen rövid idő alatt biztos nem tudjuk megvizsgáltatni a kutyát. De mi van,ha nem időben megy vissza a papírokkal, lesz valami komolyabb baj ebből?
2011. nov. 3. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos lesz. Azonnal be kell mutatni, sőt, általában karantén alá is veszik a kutyát, ez ezek szerint nem történt meg.
2011. nov. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az "Állat-egészségügyi szabályzat" értelmében minden orvos köteles a veszettségterjesztő állat marásából származó sérülés esetén tájékoztatni a hatósági állatorvost.


A gyanúba fogott állattal kapcsolatos teendők: a gyanúba fogott, egészséges állatot (kutya, macska) 14 napig kell figyelni.

2011. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
ezt én is olvastam,de a papír 2 nap múlva kellene nekik. Ennyi idő alatt, h figyelnék meg?
2011. nov. 3. 15:09
 4/14 Argloss ***** válasza:

Ha nem lehet tudni, hogy a kutya volt-e oltva (pl. kóbor kutya), akkor tudomásom szerint kezelést adnak...

Ha megmondja, hogy a ti kutyátok volt, akkor nyilván megfigyelik majd a kutyát, titeket meg egy csomó pénzre büntetnek. Sokkal többre mintha beoltattad volna minden évben...

2011. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs két nap alatt eredmény. Szólni kell, hogy nem volt oltva. Helyiségenként változik, milyen módon teszik megfigyelés alá a kutyát. ha elviszik, akkor fizetni kell a tartását. Fizetni kell majd a büntetést, amiért nem oltattátok be a kutyát.Aztán a harapás miatt is szabálysértési eljárást indíthatnak. Néhol a megfigyelés után el is altatják a kutyát.

A megharapott ember pedig kap fogni egy oltási sorozatot.

FELELŐTLENEK VAGYTOK !!!!!!

2011. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az igazolás az az érvényes oltási könyv bemutatása lenne, ami ugye nektek nincs. Így két hétig megfigyelik a kutyát, és ha ez idő alatt bármilyen okból elpusztul, elkezdik az ismerősötök oltását, közben boncolják, és megvizsgálják a hullát, hogy veszett volt-e. Valamennyi büntetésre mindenképpen számíthattok, bár ebben nem vagyok biztos. Engem is harapott meg oltatlan kutya, megfigyelték, de mivel nem tettem feljelentést, így valószínű nem büntették meg a gazdát.
2011. nov. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
A veszettség oltás évente 3000 forint, azt ne mondja nekem senki, hogy ennyit nem tud kifizetni. KUTYÁT NEM KÖTELEZŐ TARTANI! Főleg ha meg sem tudjátok nevelni, mi a francnak az ilyennek kutya?
2011. nov. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
A veszettség elleni oltás hiányát akár 300 ezer forintra is büntethetik. Igazolást akkor kaphatsz, ha oltva van a kutya. Ha nem, akkor én úgy tudom, hogy a megharapott illető mindenképp kezelést fog kapni veszettség ellen, ami nem kevés szívással és mellékhatással jár, ráadásul ő maga is karanténba kerül. Óriási felelőtlenség kihagyni a veszettség elleni oltást. Eleve nem értem, hogy akinek nincs évi 5000 forintja (inkább 3500) a kutyájára és még meg sem tudja nevelni, hiszen harap, az minek tart kutyát?
2011. nov. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sajnálatos eset, de ha nem volt beoltva a kutyátok, akkor valóban megfigyelés alá fogják helyezni, a sérült lehet, hogy kap pár fájdalmas injekciót a hasába, ti meg számíthattok a többszázezres bírságra. Megérte spórolni évente 3000 (havonta 250) forinton?
2011. nov. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kijött az orvos és nem volt semmi. Most megfigyelés alatt van, büntetésről nem beszélt.
2011. nov. 4. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!