Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire ugatos fajta a roti...

Mennyire ugatos fajta a roti es a dobi? Mennyire ajanlott tombhazba?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tömbházba egyiket sem ajánlom..Nekik a kert lett kitalálva rengeteg mozgással + nekem lesz majd dobim ha kertes házba költözünk de akkor is naponta min 5 km-t sétálunk illetve futunk majd,talán akkor lehet dobit tömbházba tartani,ha rengeteget mozogsz vele és agyilag is lefárasztod a kutyasuliba.
2011. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom az, hogy nem annyira ugatósak. Én mind2 fajtát kedvelem, de tömbházba tényleg nem valók!!!

Lehet, hogy most úgy állsz hozzá, hogy minden nap több órát fogsz vele sétálni, futni, játszani a szabadban, de majd 5 meg 10 év múlva is lesz kedved minden egyes nap megtenni? Nem, téged akarlak bántani, de szerintem válaszz másik fajtát!

Esetleg menhelyek honlapján, vagy állatok.info-n nézegess roti és dobi keverékeket, és ha találsz olyat aminek nem nagy a mozgásigénye, és ajánlják a lakásban való tartást akkor fogadd örökbe :)

2011. nov. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
roti egyáltalán nem ugatós,csak ha tényleg fenyegetést észlel akkor ugat de inkább hörög, dobi az inkább hallatja a hangját.De mindkét fajta értelmes,tanítható.Igazából kertesházba valók,de ha tudod mindennap sokat mozgatni őket el lehet velük lenni lakásban is.Dobinak nagyobb a mozgásigénye a rotik lustábbak.
2011. nov. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ok nélkül ritkán ugatnak. Ha ugatnak, akkor viszont érdemes megnézni, hogy mit... Nekem egy dobim van, mint szolgálati kutya, de nagyon ritkán ugat. Először halk morgással jelez, majd aztán. Tömbházba nem ajánlanám, nagy termetűek, nagy mozgásigényük van, sok foglalkozást igényelnek és a bezártságot nehezen viselik!
2011. nov. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt évekkel ezelőtt rotink, nagyon szerettem benne, hogy keveset ugatott, tényleg akkor amikor indokolt volt. Azt nem tudom hogyan érezné magát tömbházban, mi kertben tartottuk.
2011. nov. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszokat!!:D
2011. nov. 5. 12:40
 7/11 Adrienne28 ***** válasza:
Mind a kettőről személyes tapasztalatom az hogy a dobi a tömblakást csak az ember közelsége miatt kedveli.Ha nem tudod naponta többször minimum egy órát levinni nem érdemes...Mi 3 szor vittük le naponta 1-1,5 órára illetve hétvégén kivittük a tanyára magunkkal.A panelban egy idő után olyan volt mintha depis lett volna.Uncsitesómhoz költözött a tanyára és most is ott él.Jobb élete nem is lehetne...A Rotimat már kertesben tartottam.10 évet élt velm és sosem lett depis...Akkor egtanultam hogy lakásba nem érdemes ilyeneket vinni.Ugatni a roti ugatott kevesebbet és igaz hogy lustábbak de nekik is nagy a mozgásigényük.A Rotim igényelte a napi 1 óra sétát kertesben is...Ez inkább már csak a kettőnk kapcsolata miatt lett fontos szerintem.Panelba ajánlom a spániel (bár van aki nem szereti a hosszúszőrüeket) de énazt is tartottam.Ő is megkapta a napi 3-szor 1-1,5 óra sétát de azt hiszem ő elviselte hogy be van zárva. Ha nem ragaszkodsz a fajtához ajánlok pár kistestűt amik elviselték a környezetembe.Tacsi, Törpe és közép snaci,spicc,angol bulldog, yorki, beagle,westi......Vannak egy páran...
2011. nov. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Koszi szepn utolso!!

Hat erdemes meggondolnom mit valasszak!

Nagyon-nagyon odavagyok ehez a ket fajtahoz viszont ha a kutya igenyeit keritem eloterbe akkor talan tenyleg jobblenne egy mas fajtat valasztani. Amugy az unnepeken en is tudom biztositani szamara a hatalmas teret, mert edesanyamek falun laknak, nagy kertel. Viszont rengeteget sportolok (reggel es este is futok 1-1 orat). Marcingolom a gondolataim, hogy mi lenne helyesebb de azert valasszak ugy is ,hogy nekem mi jobb ......

Ahhh nehez donteni mert azert kutyat nem 1-2 evre valasztunk.

2011. nov. 5. 14:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát dobit egyáltalán nem ajánlom,rotit inkább ő kicsit lustább,de ő is munkakutya őt is lekell fárasztani.

Naponta legalább 1-2 óra séta,futás,hétvégén meg ha rendesen megmozgatod,akkor nem lesz vele gond.

Hát azt ne nézd az ünnepeket,mert pl karácsonykor is dobi jobban fogja magát bennt érezni,mert elég fázósak,rotik is,de ők nem annyira.Meg hát mennyi ünnep van 1 éven kb 10.

hát tömbházba egyik kutya sem való igazán,de ha van napi 1-2 órád,meg hétvégénként letudod mozgatni és még kutyasuliba is tudod hordani,akkor nyugodtan belevághatsz.

de az elején nagyon komoly szocializáció kell mindkét fajtának.

2011. nov. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszi szepen!

Igen az unnepekkel kapcsolatban hozzatennem meg: kifelejtettem az elozo komementembol hogy unnepeken otthon vagyok csak az nem eleg.

2011. nov. 5. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!