Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi elég lesz egy dogra?

Ennyi elég lesz egy dogra?

Figyelt kérdés
Van már a vétel árra 200000 Ft-m a havi etetésre 40000 50000 ezer Ft-t tudnék biztosítani. A cuccokra poráz, nyakörv stb. olyan 300000 Ft- tudnék adni az orvosra is van hónaponta 50000 Ft-m
2011. nov. 5. 14:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én örülök, hogy így állsz hozzá. Sajnos elég sok olyan dogot láttam, amik siralmas állapotban voltak a hozzá nem értés miatt. Nekik nem jó a tuningolt rántott leves, különösen oda kell figyelni az étkezésükre, mert hatalmas kutyák, és már kölyökkorban megpecsételheted a sorsát az oda nem figyeléssel. De ezt egy tenyésztő mind el fogja magyarázni.

Sajnos kennelt nem tudok ajánlani, mert nincs kapcsolatom egyikkel sem olyan szinten.

2011. nov. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Akiteki ***** válasza:

"Én a 300000 Ft-ba bleértem a tálat, sampont kefét stb. nem csak nyakörvet és porázt veszek belőle,"


Fém tál, mondjuk egy a kajának, egy a víznek. Fresnapfban a legszuperebb sem kerül 2 ezernél többe darabja.

Sampont rövidszőrűnek nem tudom mennyi kell, a huskyknak sok a szőr, ha veszem a legdrágábbat, mondjuk plush puppyt, az 30 ezer 5 liter, nekem a 8 kutyára 1 évig elég úgy, hogy nyáron hetente fürdetem valamelyiket. De nem rosszabb a sima WU-2 sem.

Ha nagyon drágát akarsz, akkor veszel neki egy furminátor kefét 8 ezerért.

Póráz-nyakörv, ha nagyon fullos, akkor sem kerül összesen 10 ezerbe. (Lehet kapni persze olyan német nevű kristályokkal aranyárban, de igen furán mutatna egy dogon.

Legyen mondjuk még egy ágya, 10 ezerért már olyat kapsz, hogy be is ágyaz maga után:))

Ha mindezeket összeadom, akkor sincs 60 ezer.


Az első 3 oltás (mert kettőt már kap a tenyésztőnél) kb. 15 ezer a féreghajtással együtt.


Royal Canint 15 kilós kiszerelésben kapsz 15-20 ezer között, annál jobb táp szerintem nincs is és nem is kell.

Megeszik mondjuk napi 50-60 dekát kölyökkorában, felnőttként kevesebbet. Akkor is majdnem egy hónapra elég egy zsákkal.


A többit tedd félre a következő kutyára. :))

2011. nov. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem akarlak letörni,de úgylátszik te vagy első kutyát akarsz venni,vagy csak nem értesz a pénzhez.

Mert te nagyon nem tudod a dolgokat bocsi.

Kutya vételára:120-200.000 Ft

havi etetése:10-20.000 ft(prémium táppal)

cuccok:kutyaház,póráz,nyakörv,játékok,tálak, 60-100.000 Ft

orvosi ellátás:4 oltás(20.000 Ft)félévenként kivizsgálás,veszettség elleni,évenként 30-50.000 Ft.

Ha első kutya lenne,nem ajánlok dogot,mert vele nem fogsz tudni bánni.

legnagyobb testű örző-védő kutya,egy veszélyes fegyver,főleg ha örző-védőre betanítod.

Ne sértődj meg,de első kutyának senki nem ajánlana dogot.

első kutyának egy szelídebb kutyát vegyél:leonbergi,újfoundlandi,bernáthegyi,esetleg kisebb testűt max 30 kgig.

vehetsz ilyet is első kutyának,de nem ajánlatos.

2011. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vehetsz dogot első kutyának!

Általában Dobermannt nem ajámlanak elsőre és egyes terriereket. A dog könnyen kezelhető, csak arra kell figyelned, hogy a gyors növekedés miatt ne bánj vele úgy, mint egy felnőttel!

2011. nov. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Akiteki ***** válasza:

Ennyi erővel senkinek nem lenne első kutyája.

Nekem sem lett volna.

Nehogy már valakit még a dogtól is elriasszunk!

2011. nov. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

És most őszintén és nem kötekedésből: neked van ennyid minden hónapban, vagy esetleg szüleidnek?


Egyébként jó ha mindent meg tudsz adni a kutyának, de nem kell túlzásba vinni. A tenyésztő megmondja mivel etet, a táp szerintem nem több havi 20 ezertől, a felszerelést fokozatosan vedd meg, mert egyrészt a kutyus tényleg nő , meg menet közben jössz rá, hogy pl. mivel szeret játszani, milyen nyakörv lesz a legjobb. Az állatorvosi költségekre meg jó félretenni, de remélem nem lesz rá szükséged.


Amit nem költesz rá, azt tedd félre, mert sosem lehet tudni, hogy alakul a jövő. Egy dog is 8-10 évig él, az alatt sok minden változik az ember életében. Szerintem jó lesz első kutyának!

Sok sikert!!!

2011. nov. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem ez lenne az első kutyám van két vizslám meg volt egy malamutom. Be vallom szretek költekezni elvégre anyukám dolgozik és nem én. Ugyan 14 vagyok de eddig egész életemben a kutyákkal foglalkoztam és minden egyes kutyám jólnevelt és kitűnően szocializáltak voltak. Ne értsetek félre koromnál fogva nem menőzésre szeretném a kutyát hanem mert annyira hasonlít rám a dog mármint temperamentumban és tulajdonságban és mindemellet még nemes, királyi egyszóval tökéletes kutya
2011. nov. 5. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!