Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egész évben udvaron tartható...

Egész évben udvaron tartható kis testű kutyust keresek. Tudnátok nekem ötleteket adni mely fajták jöhetnek szóba? Pl a tacskó lakhat kint?

Figyelt kérdés
Természetesen van egy szuperul szigetelt kutyaházunk! :)
2011. nov. 5. 14:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Igen volt már néhány magyar pásztorkutyánk, és jelenleg 3 mudim van úgyhogy ez nem jött össze. Ezeknek a kutyáknak a lételeme a gazda, mindig vele akarnak lenni. Ha kint vannak az udvaron egyedül akkor sem csinálnak sok mindent csak várnak rád. Az összes ismerősöm a kutyaiskolából, versenyekről, kiállításokról meg akárhonnan, és az általam ismert tenyésztők is mind beengedik a kutyáikat és szuperul megy nekik az élet így is. Úgyhogy tudom miről beszélek. :) Ja persze bocs akinek csak egy házőrző kell, annak tényleg más a kapcsolata a kutyával, az lehet hogy tényleg inkább kint lenne egyedül.

Amúgy pedig a pulinak nem véletlenül van olyan szőre, télen fűt, nyáron hűt. Szerintem a Hortobágyon amikor birtkát terelt, kicsikét melegebb volt mint a házban. :) Meg aztán le is lehet nyírni. És különben sem a szőrről van szó, hanem hogy a kutya jellemileg mennyire akar veled lenni bent. Komondorról meg kuvaszról pedig senki sem beszélt, mert nem nagytestű kutyákról van szó, bár manapság már azokat is benegedik modernebb gondolkodású emberek és még egyiket sem utálta meg ezért a kutya. :)

2011. nov. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%
Ne reklámozzátok már szerencsétlen pumit, meg mudit mindenkinek! Ezeknek a kutyáknak kemény munka kell és rengeteg foglalkozás, és a kérdező csak egy aranyos kis kutyát szeretne...
2011. nov. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Akiteki ***** válasza:
Aranyos kis kutyát meg nem zárjuk ki a kertbe.
2011. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ja, hanem inkább zárjuk ki a pásztorkutyákat, hogy legyen még egy pár elrontott kutya aki húzhatja le a hírüket?
2011. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
38%

kedves 74%-os 5 pulim van,ősi pásztorkutyák a régiek sem vitték be a pulit,mudit,pumit,még is az egyik legokosabb kutyák .

Lehet bennt is tartani,de szerintem igazából kinti kutya.

yorkshire terriert is tarthatsz kinnt,ha ennyire kicsit akarsz,mert igazából nem egy öleb,hanem egy patkányfogó kutya aki yorksihireben is malmokban volt patkányfogó,nem öleb volt.

de ott van még a westie,foxi,welsh terrier,(többi terrier,rengeteg van),tacskó sem fázik,ha rendesen eteted,rengeteg kistestű kutya van,ami kintt is tartható,de igazi kutyáka,mik már kinntre valóka,zok a puli méretnél kezdődnek,és a pulit már közepestestű kutyának mondják.

0-12 kg kistestű kutyák

12-30kg közepes testű

30-45kg nagy kutyák

45kg- óriástestű kutyák.

Kb így van valahogy,de nem tudom pontosan.

De mire szeretnéd a kutyát?

sportra(mudi)

házőrzésre(puli,de igazán ő is csak ugat)

kedvenc,hobbi kutya(tacskó,terrierek)

2011. nov. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
35%

És ami régen volt az tökéletes vagy mi? Régen barlangban laktunk és veszekedtünk a banánon, akkor most is ott kéne?

Amúgy pedig valóban nem vitték be, hanem kint dolgoztak vele egész nap :) A lényeg hogy együtt voltak. És ki az aki ma egész nap kint van a kutyájával? Hát elég kevesen. Akkor legalább a kutya jöjjön be. Az én kutyáim nagyon jól megvannak bent, igazából akárhol elvannak ahol én vagyok, pedig hidd el, igazi mudik, terelnek, dolgoznak, házat őriznek (és nem csak ugatnak ahogy a pulira mondod)iskolába járnak...

2011. nov. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 cirmos62 ***** válasza:

ma 15:16

Csak az lehet modern gondolkodású, aki kizárólag lakásban hajlandó kutyát tartani? Vajon a kutyák is mind ilyen modern gondolkodásúak már?

2011. nov. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
46%

Én egy szóval sem mondtam, hogy kizárólag bent tartani, azt mondtam beengedni. Én sem tartom bent a kutyáim hanem bengedem amikor akarom. Az a kijelentés mérgesített fel, hogy ezeket a kutyákat csak kint lehet tartani.

És igen, még egy kutyát sem láttam aki megsértődött volna hogy beengedik a házba. :) Amíg él az a szokás, hogy a kinti kutyát láncra verik, nem sétáltatják, nem foglalkoznak vele mondván ott van neki a kert addig jobb annak akit bent tartanak. Majd ha a kutyatartási kultúra valami magasabb szintre emelkedik akkor mindegy lesz hol tartják, ugyanúgy fognak vele foglalkozni. De azok akik magasabb szinten vannak, általában maguktól igénylik hogy a kutya velük legyen a házban is. Hát nem fura? :)

2011. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

sheltie (shetlandi juhász) átlagosan 35 cm körül van és kintre ideális. sokféle színben van.

a kedvenc színem:

[link]

ezek is szépek:

[link]

[link]


viszont nagy a mozgás igénye és fokozottan figyelni kell a jó szocializációra, kutyás sportokra is tökéletes.

2011. nov. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!