Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye ettől semmi baja nem...

Ugye ettől semmi baja nem lesz? : /

Figyelt kérdés
levágattuk tnap a kiskutyánk fülét ( nem kell oltogatni én nem akartam engedni amúgy se.. de nem volt beleszólásom..) nagyon levan törve szegény.... és nagyon fáj neki ami egyértelmű... és meg se tudom simogatni mert olyan mintha haragudna rám de tényleg...-.- meddig fog ez tartani? : (((
2011. nov. 5. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:

milyen fajta kiskutya?milyen idős?

ugye orvosi rendelőbe vágattátok?(mert hallottam már olyanról is,hogy valaki otthon levágta szegény kutyának)

2011. nov. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
sajnos én is hallottam már ilyenről... és igen orvosi rendelőbe vágattuk... amúgy kanári szigeteki és 12 hetes..
2011. nov. 5. 15:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pár nap :)
2011. nov. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
remélem : ( csak az a baj h még friss és a kötést is lekellett már venni és hogy belekap meg minden ááá igy is szenved szegény : /
2011. nov. 5. 16:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Sokáig, sajnos a fülvágás elég hosszadalmas dolog, sok fajtánál cibálni is kell a fület, ami felszakítja a sebet, hogy szép formájúra gyógyuljon, de tudtommal a kanári-szigetekinél nem kell olyan szépen állnia, mint pl. egy dobermannál. (Javítson ki valaki, ha tévedek.) A nehezén pár nap alatt jó eséllyel túl lesz, de elég soká fog begyógyulni, és még egy tortúra lesz neki, amikor hegesedik a seb és elkezd viszketni.

Nem haragszik rád, csak fájdalma van. Ne nyúlkálj a fejéhez, inkább a hátát simogasd, természetes, hogy félti a fülét. De attól még szeretgetheted.

2011. nov. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy cibálni kell?
2011. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

21:00 Még régen, de egy dobermannos ismerősöm mesélte, hogy mikor levágatta a kutyája fülét, akkor egy csomószor vissza kellett vinnie a dokihoz, hogy átkössék, meg amikor gyógyult, vagyis a seb szélei összehúzódtak és ezért összepöndörödött a füle, akkor fel kellett szakítania a heget, hogy szép egyenesen gyógyuljon meg.

Lehet, hogy most már nem így csinálják, nem tudom, de anno a csaj majdnem elsírta magát, mikor mesélte, hogy milyen szadistának érzi magát, amiért otthon naponta meg kell tépkednie a kutyája fülét, a kutya meg persze üvölt szerencsétlen.

2011. nov. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az gáz... Nekem egy ismerősöm dobermanozik, nem tépi a kutya fülét. De az igaz, hogy csinált a kutya fejére egy "tartót", amihez a füleit illeszti, hogy szépen álljon, gondolom ez a hegesedést is jó irányba viszi. Nyilván ezt sem szereti a kutya, de azért jóval humánusabb.
2011. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen de már amúgy jobban van és szépen gyógyul a füle már csak a varrat szedés van ami remélem nem fog fájni neki :/
2011. nov. 9. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!