Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fedeztetés? (Kérdésed túl...

Fedeztetés? (Kérdésed túl rövid. )

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Azt szeretném megkérdezni h be lehetne-e fedeztetni még a kutyám, mivel már 10 éves, eddig egy alma született 3 évesen és egy alma 6 évesen ez lenne a harmadik, és egyben az utolsó alom.

A kutya adatai:

Németjuhász

Kitűnő egészséggel jellemmel és küllemmel rendlekezik, hihetetlen jó törzskönyve van és külföldről kaptam egy fedeztetési ajánlatot, ami igen jót tenne szerintem az itthoni Német juhász állománynak.

Tudom h már nem lehetne, de szerintetek mennyire lenne számára veszélyes?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Ui: Légyszives ne ítéljetek el, mert még nem történt meg a fedezés így még bármi történhet.

Köszi :)


2011. nov. 6. 12:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Sosem vennék 10 éves, nagytestű kutyától kölyköt.

Bármilyen jó állapotot is mutat, az évek, azok évek. Mi az a "hihetetlen jó törzskönyv"? Az ismert vonalakból bőven van választék itthon.

2011. nov. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Svájcból származik a kutya...
2011. nov. 7. 14:33
 13/18 Akiteki ***** válasza:
Az állományon egyetlen alom nem javít vagy nem is ront.
2011. nov. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A származási ország semmit nem számít. Az számít, a szülők vonalában milyen kutyák szerepelnek. Azok milyen kimagasló képességekkel rendelkeznek. Legyen az küllem, munkakészség,egészség és örökítő képesség.

Az pedig való igaz, amit az egyik válaszoló írt---egy alom nem váltja meg a világot.

2011. nov. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A világot nem...de nem is azt szerettem volna.
2011. nov. 8. 15:04
 16/18 anonim ***** válasza:

Te döntöd el, elletsz, vagy sem. Azt viszont bele kell számítani, idős kutyánál már a kölyköknél lehetnek gondok.

Nagyon régen volt egy snacim. 2 alom csodálatos volt tőle. Ugyanazzal a kannal az utolsó alomban 7 évesen már félhere és foghiány is megjelent sajnos.

2011. nov. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A fél here és a foghiány nem az idős kori fedeztetés miatt alakult ki. Idősebb kutyák kölykei között a nyitott szájpadlás, a nyúlszájúság, a nyitott gerinc, stb. genetikai betegségek, rendellenességek alakulhatnak ki
2011. nov. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Persze, nem elletek, csak jó lett volna még egy alom :)
2011. nov. 8. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!