Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kuvaszokról?...

Mit gondoltok a kuvaszokról? Mennyire népszerű ma a kuvasz Magyarországon?

Figyelt kérdés

Tényleg egy olyan kutyáról van szó, amelyik igénytelen, ellenálló a betegségekkel szemben, és hihetetlenül okos. A viselkedése nevelés kérdése (saját tapasztalat).

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2356190-melyi..

itt a hetedik válaszadó vagyok.


Ennél a fajtánál nem kell tartani a túltenyésztés káros hatásaitól, mert ez a kutyafajta ugyanolyan maradt, mint amilyen volt is. Az etetéssel sincs nagy gond, nem eszik annyit, mint egy bernáthegyi.


2011. nov. 7. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:

"Ennél a fajtánál nem kell tartani a túltenyésztés káros hatásaitól, mert ez a kutyafajta ugyanolyan maradt, mint amilyen volt is."

pt ma történt egy eset. Nem messze onnan ahol lakom, van egy kuvasz. Az a kutya már régebben se volt százas, de most már konkrétan félbolond. Elsétáltam szóval ma a kerítése mellett a kutyámmal. a kuvasz már régen észrevett, de nem ugatott, csak iszonyúan hörgött és ezerrel rágta a fém (!) kerítés díszítését. Éppen vannak kölykei, illetve már csak egy, mert a többit elvitték. Szóval először előadta a hörgős fémrágós előadását és ahogy egyre közelebb értünk, egyre jobban felspannolta magát és hirtelen nekiesett a saját kölykének! szegény kutyus vonyítva menekült. Véletlenül tudom, hogy ez egy törzskönyvezett kuvasz...

2011. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem népszerű, mint ahogy a 9 magyar fajtából még rajta kívül 6 másik sem.
2011. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A viselkedése neveléstől függ. Ha nem törődnek vele, akkor természetesen elvadul, de ez többé kevésbé minden őrző-védő fajtára jellemző. Nem értem hogy tudtok ennyire általánosítani. Ugyanez szinte bármelyik más fajtával is megtörténhet. Én is láttam már olyan kuvaszt, akit a gazdája vasvillával etetett. Vasvillával húzta el tőle a tányért, majd tolta vissza. A kutya kötve volt, és teljesen elvaduét. A kuvaszt és a komondort nem célszerű megkötni, mert bekattannak. Ha viszont törődsz velük, és foglalkozol a kuvasszal, akkor semmi probléma nincs vele. 24/NŐ vagyok
2011. nov. 7. 19:50
 4/9 anonim ***** válasza:

1. válaszoló!

Domináns házőrző kutya nem tűr meg maga mellett a kerítésnél ugatni másik kutyát, elzavarja. Ő a főnök, csak ő ugathat a kerítés mellett, a rangsorban lentebb álló (a kölyke is) csak a háttérben őrizhet. A gazda jelenlétében pedig a gazdáé a kerítés, egyik kutya sem ugat. Ez minden házőrzőnél így van. Figyeld csak meg, hogyan viselkednek olyan háznál a kutyák ahol többen őrzik a portát!


Kérdező!

A kuvasz nagyon okos, intelligens, gyorsan tanul. A miénk nagyon ragaszkodik a családhoz, nagyon igényli a közelségünket, a szeretetünket. Esténként bejöhet a házba, nagyon várja, hogy nyíljon az ajtó, bejöhessen és velünk legyen. Pórázon szépen sétál, az alapparancsokat 10-10 perc alatt megtanulta. Ehetsz, ül, fekszik, marad! Dominancia gondunk még nem volt vele, pedig kan. A kerítést igazi házőrző módjára őrzi, félelmetes. Nem lekenyerezhető sem szép szóval, sem kajával. Sokat látott vendégeket is idegenként kezeli a távollétünkben, ha jelen vagyunk barátságos, megsimogatható. Sosem bántottuk, a jó együttműködés alapja a következetesség és szeretet.

Azok a betegségek sajnos náluk is előfordulnak, amik más nagytestű fajtákat is érintenek, pl. diszplázia, ezért érdemes olyan helyről venni, ahol a szülők szűrve vannak erre a betegségre.

2011. nov. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én is nő!:) A kuvaszunk sem megkötve, sem kennelbe zárva nem volt, nem lesz!
2011. nov. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem annyira népszerű, én komondort is többet látok mint kuvaszt, de ez nem is baj. Jó, hogy nem olyan divatfajta hogy boldog-boldogtalan kuvaszt venne meg szaporítanák agyba-főbe, ezt a fajtát nem tarthatja akárki.

Nekem régóta a kedvenc fajtám, de még nem lehetett saját kuvaszom, mert nem megfelelőek a körülményeim (lakásban élek), de amint lehetőségem lesz rá, veszek egyet.

2011. nov. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Hát ebben tökéletesen egyetértek veled. Képzelem mi lenne, ha egy olyan tartana kuvaszt, aki még egy yorkival sem bír el.
2011. nov. 8. 11:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ez egy 3 hónapos kölyök volt és ráadásul a sajátja. Méghogy degy kutyát nem lehet tenyésztéssel elrontani. na ha ez nem elrontás, akkor mi az?
2011. nov. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: most elég nagy értelmetlenséget írtál.
2011. nov. 8. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!