Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tudom sétáltatni a...

Miért nem tudom sétáltatni a kutyámat?

Figyelt kérdés
Már rengeteg dologgal próbálkoztam nála, de semmi sem hozott eredményt. Neki a séta arról szól, hogy engem vontat végig az utcán. Ez nála nem tiszteletlenség, hanem félelem, ha egy kutya elkezd ugatni, na akkor úgy nézünk ki, mint Károly bácsi, és Frakk. Már próbáltam a visszafordulós módszert, de ezt szédülésig csinálhattam, akkor is feszült. Volt halti, amivel befeszítette a nyakát, és azzal húzott. Próbáltam jutalom falattal, de ilyenkor az agya kikapcsol, és még a kaja sem kell. Volt bökdösés, ami úgy két másodpercre lelassítja, pórázrántás, ami kb semmit sem ér. A legjobb eredményt bottal értem el, de ugye nem sétáltathatom állandóan azzal. Ha nincs nálam, akkor újra húz, a lábammal ha vissza tartom, az nem jó, mert amint elhúzom a lábam az orra elől, azonnal kivágódik. Ez egyszerűen tarthatatlan, de már nem tudom mit tehetnék még. Kutyaiskolába is járunk, ott is húz menetbe, de a parancsoknál nagyon ügyes, leszámítva, hogy kb. egy percet tud csak koncentrálni, egy perc után elkezd láthatatlan pillangókat kergetni, vagy fetrengeni a fűbe. Már rengeteg kutyám volt, de ilyet még nem pipáltam. Legutóbb gondoltam lefárasztom teljesen, hátha akkor nem húz. 4 órán keresztül húzott engem a biciklivel megállás nélkül, a végén én adtam fel. Van még valami esetleg amit ki tudunk próbálni? Én már teljesen kétségbe vagyok esve, már betegségre is gondoltam.
2011. nov. 8. 13:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

hmm... lehetséges, hogy olyan hatással van ez rá, mint más kutyára a tüzijáték? tehát annyira bestresszel magától a sétától, hogy ezért nem lehet beszélni a fejével?


konkrétan mitől pörög be? forgalom, másik kutyák, házak-kertek-emberek...? ha nyílt, üres területen jártok, akkor hogy viselkedik? bocs a sok visszakérdezésért.

2011. nov. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Catz ***** válasza:

a kutyasuliban nincsen senki, aki felös kutyavaal tudna szakszerüen foglalkozi?

Nalunk energiabomba a kisasszony, folyamatos bringazas, gumihuzas van soron. Kutyasuliban gyönyörüen dolgozik, terepen is. 8 honapos kora ota van nalam, kb fel evbe telt, mig nem vontatott a 18 kg-javal. Retriever poraz valt be 100%-osan. Fel a füle möge -> 100 % kontroll.

Amikor fel, ne simogasd, csititgasd, azzal csak radicsersz arra, hogy felni jo.

Ilyenkor legy a legnyugodtabb es apro pici rantasokkal vidd tovabb a keritestöl.

Helyileg hol laksz? Lehet tudnek valakit ajanlani vagy szemelyesen segiteni.

2011. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ez a tűzijáték nagyon jó megfogalmazás, valójában tényleg ennyire szélsőséges a reakciója. Ha meglátja a pórázt a kezemben, örül, alig várja, hogy induljunk. A kapuban szépen megvárjuk, még csillapodik. Szép nyugisan kisétál, megvárja még becsukom a kaput, de amint megteszem az első lépést, akkor farok be a láb közé, és azonnal neki feszül. Valójában mindegy, hogy lakott területen vagyunk, vagy kint a határban. Csak otthon érzi magát biztonságban. Ha furcsa zajt, vagy kutya ugatást hall, akkor megijed, és még jobban bele feszül. Ha szeles idő van, vagy vihar, akkor a lakásból sem engedhetem ki, mert ijedtében a magas kerítést is átviszi, és egy napig haza sem jön. Amikor meg visszaér, alig tud menni, és láthatóan fogyott egy nap alatt is. Olyan, mintha az agya állandóan a maximumon pörögne, de a teste nem bírná vele felvenni a versenyt. Rettriver pórázam van, azzal csak akkor nem húz, ha folyamatosan feszesen tartom, hogy ne tudjon csak kicsiket lépni. Nem tudom az jelenthet-e valamit, hogy kicsit srégen, oldalra húz. Ha bal oldalt van, akkor kifelé, ha jobb oldalt, akkor meg állandóan a lábam elé lép. Tehát balra húz, akár merről van. Békés megyében vagyunk, itt nem hinném, hogy vannak szakemberek, de hátha csak én nem tudok róla.
2011. nov. 9. 09:09
 14/15 anonim ***** válasza:

amíg ebből kizökkenteni nem tudod, addig fölösleges bármivel is taktikázni. itt nem arról van szó, hogy a kutya szeles, vagy engedetlen, ő idegileg készül ki a sétáktól, és a leírás alapján pánikba esik.

a legjobb megoldás tényleg az lenne ha szakértőt keresnél.

ha ez nem megoldható, akkor talán érdemes lenne utánanézned a valeriana nevű gyógyszernek. kutyának is adható nyugtató, nem szedál, mint a sedalin (ami a testet tompítja el, nem az agyat), hanem fejben hat, megnyugtatja a kutyát, felszabadulnak a gátlásai. nagyjából olyan, mintha ő jógázna egyet séta előtt :) kúraszerűen szokták adni, és kb egy hét után lehetne vele újra kimenni az utcára. elsőre csak a kapu elé kiállni pár percre, aztán vissza. aztán lassacskán előre, lényeg az, hogy még azelőtt hazaérjetek, hogy pánikolni kezdene. tudom, kicsit meredek, hogy gyógyszerezést ajánlok, de gondold meg, nézz utána.

2011. nov. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Hű, köszönöm, utána néztem. A gyógyszereknek ellene vagyok, de ez természetes, így nagyon szimpatikus. Egy próbát megér. Köszönöm! Esetleg egy linket tudsz adni, amit ajánlanál, mert elég sok félét találtam belőle, esetleg van olyan, ami direkt állatoknak van?
2011. nov. 9. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!