Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az az inkontinencia?

Mi az az inkontinencia?

Figyelt kérdés

Ivartalaníttattuk a kölyök menhelyi kutyánkat(szuka) 6 hónapos volt akkor. előtte szinte mindent elolvastam a neten,de ezt nem írta semmi hogy mi az az inkontinencia


elmondanátok?


2011. nov. 9. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
akaratlan bevizelés (nem tudja szabályozni a kutya)
2011. nov. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ez minden ivartalanított kutyánál van?
2011. nov. 9. 19:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Mármint közvetlenül ivartalanítás után, vagy azóta?
2011. nov. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

csak annyit hogy minden ivartalanított kutyánál előfordul vagy csak néhánynál?

Az én kutyámnál nem fordult elő soha még

2011. nov. 9. 20:02
 5/8 anonim ***** válasza:
nem mindnél és nem is annyira gyakori bár sokszor csak később jelentkezik olyan 10-12 éves kor körül vagy felette.
2011. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanításkor az esetek 90%-ban eltávolítják a méhet, és a petefészket. Az viszonylag ritka, hogy csak a petefészkeket veszik ki, és a méhét bent hagyják. Bár akkor is lecsökken a gennyes méhgyulladás esélye, de az ördög nem alszik, a méhe akkor is bent van...

Off: sajnos az én kutyámnak csak a petefészkeit vették ki, ugyanis altatás közben felborult a keringése, és nem volt idő, hogy a méhét is kivegyék. Azóta sem tudjuk, mi okozta, kivizsgáltattam, de minden rendben. Gyanítom túlaltatták...


Szóval inkontinencia azoknál a kutyáknál szokott előfordulni, akiknek a méhét is kiveszik. De ne aggódj, nem túl gyakori probléma, és csak idősebb korban jelentkezik.

Egy ismerősöm kutyájánál az utóbbi hetekben előfordult hogy éjszakánként bepisilt (ő is ivartalanítva van, a méhét is kivették)

Aztán a dolgot úgy oldották meg, hogy este levitték pisilni, és elvették előle a vizet, mert éjszaka is szokott inni. Ha jól tudom cukros, azért iszik sűrűbben. De egy 13 éves kutyának ez legyen a legnagyobb baja, hogy néha bepisil. A gazdik csak mosolyognak rajta, hogy a kutya szervezete is képes úgy működni, mint a nőknek idősebb korban:)


Ne aggódj!

2011. nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Utólsó! sajnálom a kutyádat!

Az én kutyámnak kivették a méhét ás a petefészkét is

2011. nov. 10. 14:07
 8/8 anonim ***** válasza:

A sors furcsa fintora, hogy ma voltam az ismerősömnél, akinek a 13 éves kutyája van. Múlt héten kiderült, hogy egy teniszlabda méretű daganat van a májban. Egy 7 kilós kutyában egy ekkora daganat:(

Szóval a bepisilés is amiatt volt, ugyanis nyomja a hólyagját.

Műteni már nem lehet, olyan helyen van, ahonnan nem lehet kivenni. Azt mondják egy időzített bomba. Lehet, hogy holnap szétmegy a mája, lehet, hogy még elél néhány évig.


Bocsánat az offért, ezzel csak azt akartam mondani, hogy az egyetlen inkontinenciásnak hitt kutya sem amiatt pisilt be, mert ivartalaníttatták.

Nem a bepisilés, hanem ezek a betegségek az igazi problémák:(

2011. nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!