Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz vagy Rotweiller? És miért?

Kuvasz vagy Rotweiller? És miért?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 22:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem azt akartam mondani hogy ki helyen is elfér mert nem fér el mert neki is van egy bizonyos mozgás igénye. De amúgy két kuty föld és ég mert a kuvasz terelő fajta a rottweiler is csak az nem nyájat terelt hanem vágó marhákat és harcoltatták is ezárt szinte kihalt belőlük a terelési ösztön de viszont szeretnek hobby vadászkodni galambokon. A kuvasz valamivel egészségesebb mint a roti mert a pusztai ősök megedzették a kuvaszt. Amúgy mindegyik másért szép a kuvasz arisztokratikus és erőt sugárzó a rottweiler meg tekintélyt parancsoló és erőt sugárzó
2011. nov. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

mire? miért? milyen körülmények közé?


a kuvasz pásztorkutya, a roti munkakutya, elég nagy a difi a két fajta között...

2011. nov. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Roti felé hajlok meg sokoldalúbb kutya. A kuvasz kiváló területőrző ebben jobb mint a roti és talán igénytelenebb a kajára is és kevesebb foglalkozással is beéri. A roti viszont jobban, könnyebben kiképezhető ,kiváló kísérő és testőrkutya ,engedelmesebb is ,kevésbé öntörvényű ,de azért jobban meg kell vele birkózni mint egy németjuhásszal. Mindkettő fajta kemény határozott falkasorrendet hamar tisztázó gazdát igényel,mert különben nagyon elkanászodnak és életveszélyessé válhatnak!
2011. nov. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

rotival nem tudok szolgálni,de kuvasz volt mamáéknál.hát nagyon 1emberes volt,a papának mindent elnézett,mindenki másra támadott,ha valami nem úgy volt ahogy ő szerette.mamát is mindig megkergette ha a tápot vitte a csirkéknek.engem is 1x megharapott,lehettem vagy 7-8 éves,annyit csináltam,hogy leűltem mellé a teraszon.és mikor fel akartam kelni,akkor kapta el a csuklómat.vagy mikor tüzelt,és meg volt kötve,unokatesóm elment elötte valami bottal,és kitámadt rá.

persze gondolom itt is nevelés kérdése,de ez még a "régi nagy öregek"korában volt,lassan már 20éve.

ja igen,és ezeket még nem is olyan öreg korában csinálta,ha jól emlékszem olyan 9-10 éves lehetett,vagy fiatalabb.

de amig fiatalabb volt,emlékszem még a hátára is ráülhettem,és később is úgy bújt mint egy cica,kivéve ugye a bolond pillanatokat.

2011. nov. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
utolsó..Ha kuvaszt láncra kötnek,még szép,hogy megbolondul..ne is csodálkozzatok.
2011. nov. 13. 14:23
 16/16 anonim ***** válasza:
tudom,de csak akkor volt megkötve mikor tüzelt.az-az évi2 alkalom.azon kívül is bolond volt.
2011. nov. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!