Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A segítségetekre, véleményetek...

A segítségetekre, véleményetekre lennék kíváncsi! 13 éves lány vagyok, állatimádó. Van már egy állatom (teknősbéka) Hogy vegyem rá a szüleimet egy kiskutyára is?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kis kutyát (biscon havenese-t). A szüleimnek mindig felhozom a kutya témát már több éve, de mindig csak azt mondják, hogy panelba nem való.. Igen, szerintem sem való egy nagy testű kutya panelba, de az általam kiválasztott kutyafajta úgymond "szobakutya". Sokat mutogattam a szüleimnek kutyafajtákat, ők is állatkedvelők de egyszerűen nem engedik. Olvasgattam, sokan úgy csinálják ilyen helyzetben, hogy csak úgy beállítanak egy kutyával de én ezt azért nem merem, mert utána meg a kutya és én járom meg ha azt mondják a szülők, hogy NEM! Sok barátomnak van állata, főleg kutyája és mindig szomorkodom mikor mondják, hogy viszik sétáltatni..stb. Szerintetek hogy enyhülnének meg a szüleim?
2011. nov. 12. 15:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mennyi pénzt gyűjtöttél össze? Egy nem szaporítótól, hanem tenyésztőtől származó havanese, kb 120e.. inkább ajánlom a menhelyet ;)
2011. nov. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
100.000.- Nem nagyon szeretnék menhelyről..=/
2011. nov. 13. 13:28
 13/17 anonim válasza:
Hát képzeld én is ugyan ebbe a helyzetbe kerültem.13 éves lány vok,és nekem is van egy teknősöm.:)Természetesen nekem is a tanulás a legfontosabb,de nekem sosem volt kutyám.És úgy gondoltam,h már elég idős vok ahhoz,h végre kapjak egyet.Először én is a havaneset néztem ki,de én kifejezetten fehér kiskutyát akartam,így inkább bolognesem lett.A szüleimet nagyon sokáig tartott meggyőzni.Szeptemberben kezdtem először mondogatni,h én kutyust szeretnék.Minden nap elmondtam,és nagyon kitartó voltam.Mert májusra belementek,h nyáron kiskutyát kapjak.De addig elmondtam nekik a fajtára jellemző minden tulajdonságot.Nagyon pontosan utánaolvastam,és meggyőztem,h ez a kutyus a mi életünkbe pontosan be tudna illeszkedni,és,h tudnák vele foglalkozni,mert nagyon sok szülő attól fél,h majd rájuk marad a kutya.:( Kiválasztottuk a nevét,és alig vártam,h júniusban először megnézzük Mollyt.Több helyen is utánanéztünk és végül egy Pesti tenyésztőtől vettünk meg Mollyt. A néni nagyon aranyos volt,ő is mindent elmondott.50000 forint volt Molly + még minden egyéb dolog,mert egy benti kutyushoz gondolom te is tudod,h nagyon sok minden kell.Szóval a szülők meggyőzéséhez nagyon sok kitartás kell,és azt is vedd figyelembe,h meddig lesz elég 100.000 forint.De tényleg olvass nagyon sokat a fajtáról,h majd lesz-e annyi időd mint amennyi kell!És ha sikerült őket meggyőznöd akk mindenképpen szólj,h hogy csináltad.És hidd el ők is meg fogják szeretni,mert tényleg én ugyan ebbe a helyzetbe voltam,és mára már el sem bírjuk képzelni az életet Molly nélkül :)))
2011. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Lakásba semmilyen kutya nem való :( Én úgy sajnálom azokat a kutyákat és cicákat akik bent élik le az életüket( néha séta, de az nem ugyanaz ,hogy lemegy az utcára naponta párszor pisilni és vissza ) Lehet ,hogy később időd sem lenne rá hosszabb sétára levinni és annak semmi értelme. Ha kertesben laknátok az is más lenne ,mert ha kell el vannak ők magukban is ( persze akkor is kell velük foglalkozni). Olyat én is csináltam ,hogy hazavittem és azt mondtam ,hogy utánam jött. Minden kóbor kutyát befogadtam volna és sokszor meg is engedték nekem ,hogy megtartsam, de mi kertes házban laktunk és ott nagyon jó helyük volt. Most sajnos lakásban lakom, de én is majd meghalok valami kis állatkáért, de tudom ,hogy lakásba nem szabad! :(
2011. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szörnyű élete lehet akkor a kutyàmnak. Miutàn elfàradt a sétàk utàn, itthon jàtszunk vele és velünk van. Tényleg jobb helye van egy kertben, ahol néha érik ingerek, amikor elmegy 1-1 ember a kerìtés mellett és a gazdi is ràszàn egy fél òràt a napjàbòl. Igazad van, jobb neki a kutyahàzban egyedül.
2011. nov. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Örülök ,hogy te foglalkozol vele és úgy viszed le sétálni ,hogy kifárad. Így kellene mindenkinek, aki állatot kényszerít négy fal közé. A legtöbben sajnos tényleg csak pisilni viszik le szegénykéket. :( Persze ugyanúgy olyan kutyatartó, aki kertes házban lakik, de megköti vagy nem foglalkozik vele. Azokat a gazdákat is elítélem. Jó, kedves előző te tényleg jó példa vagy és örülök ,hogy így bánsz a kutyusoddal, de akkor is az a véleményem ,hogy nem oda való. :(
2011. nov. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nem vagy teljesen fafejű ;)

De azt meg te hidd el nekem, hogy a panellakòk többsége ilyen, mint én. Önös érdekük is, hogy lefàrasszàk a kutyàt, különben a kutya levezeti màshogy a felesleges energiàjàt és abban nem lesz köszönet! Míg a csalàdi hàzban kirakjàk az udvarra a kutyàt, ott max. ásni kezd v ilyesmi, de a panelban lakò kutya anyagi kàrt is tud okozni...

2011. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!