Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyánál mikor alakul...

Kölyökkutyánál mikor alakul ki az, hogy ki "gazda"?

Figyelt kérdés
Sétáltatás közben idegen személyekkel is elmenne.Ha szólítom,visszajön,de látszik,hogy még nincs tisztában,hogy ki a család,ki az idegen.3hónapos kölyök,1 hete van nálunk.
2011. nov. 13. 06:52
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Amikor sikerül tudatosítanod vele, hogy te vagy a falkavezér.Kb. 6 hónapos kora körül, illik először legyőzni. NEM elverni, hanem legyőzni kell. /nekem 3 németjuhászomnál is használt/
2011. nov. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Habár nem hiszem,hogy itt a falkavezérségről lenne szó.Követ,jön utánam,korához képest szófogadó.De ha valakit meglát séta közben,szabadon engedve,odaszalad nagy játékosan,mintha ismerné.A te elméleted szerint akkor mindenki falkavezér rajtam kívül:idős néni,gyerek,kocogó,sétáló emberek.De amint írtam,ahogy megszólítom és meghallja a hangom,rögtön szalad.Mintha még nem tudna messziről megkülönböztetni más emberektől.Vagy ha sétálunk és valaki elhalad mellettünk gyorsabban,követné,amíg észre nem veszi,hogy nem én vagyok.
2011. nov. 13. 07:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocs, nem voltam egyértelmű.

Kölyökként játékos, mint egy gyerek, megy mindenkihez haverkodni, de úgy írod, hogy visszajön ha behívod,1 hét után többet ne várj, tehát már kezd tudatosulni benne, hogy te vagy a falkavezér /gazdi/.

A 6 hőnap körüli legyőzés inkább arra vonatkozik, ha "bekóstol", próbálja átvenni a hatalmat.

2011. nov. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom nem rég múlt 4 hónapos. Az elején ő is mindenkihez odament, bárkivel elment volna. Most már nem mindenkihez megy oda, "megválogatja" :D

Hogy elmenne-e velük? Hát nemtom, addigra odaérek én is :)

Pár hónapja, bárki után elindult, nem feltétlenül a simiért, hanem csak hogy menjen valamerre, most már a simiért megy oda hozzájuk :)

2011. nov. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:
100%
5 hónaposak a babáim. Tegnap látogatóban volt az egyik kislány. Két hónapja van a gazdiknál és már teljesen egyértelmű, hogy hozzájuk húz. Örült nekem, de a gazdikhoz ment oda, ha hívtuk és őket követte a sétakor.
2011. nov. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy hete van nálad, ne is várj még ennél többet. Tölts vele minél több időt, hogy kialakuljon köztetek a kötődés. Attól, hogy másokkal haverkodik, még te maradsz a gazdája. Az én kiskutyám eleinte mindenkinek a nyakába ugrott volna, aztán találkozott egy ronda részeg emberrel, aki meg akarta simogatni, és ez elég volt,hogy megválogassa, kivel barátkozik.

Vidd sokat emberek közé pórázon, hogy megszokja, nem kell mindenkit külön üdvözölni, hanem a járókelők csak "tereptárgyak".

2011. nov. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.Jó kutyázást.
2011. nov. 13. 12:44
 8/8 anonim ***** válasza:
A miénknél furcsa módon már 2 hónapos korába tudta,hogy mi vagyunk a gazdija és szeretjük őt. Van neki játszótársa is szóval nem tud unatkozni ;D
2011. nov. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!