Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyanevelésben kinek van...

Kutyanevelésben kinek van igaza, neki vagy nekem?

Figyelt kérdés

Az én elveim: többnyire dicsérem a kutyát, de ha rosszat csinál szidom is rögtön, ha nagyon rendetlen (pl. hátulról belekap a lábamra, rögtön hátrafordulok, és ráütök az orrára). Kaját csak bizonyos időben kap, egyéb esetben ha dolgozik érte, az én kajámból se asztalnál, se más esetben nem kaphat.

Az ő elvei: "ne üsd a kutyát!", "adj már neki egy szemet, ha nem adsz neki adok én, akkor nem tudja, hogy a tied". Elhalmozza a szeretetével, de nem bünteti sose. Szerintem ezek az elvek jóindulatúak, de hosszú távon rossz vége lesz. Én nem ezek szerint fogom nevelni a kutyát. Rosszul gondolkodom?


2011. szept. 7. 10:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
igen,a kutyát nevelni kell és kell neki a rendszeresség.
2011. szept. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Én a te elveidet követem úgymond, a kutyák mégis rajonganak értem, az egyik kaukázusi, a másik csaukeverék.
2011. szept. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 lóbarát ***** válasza:
52%
Régen én is ebbe a bűnbe estem. Agyon szeretgettem a kutyát, még ha valami rosszat is csinált.. Mert olyan cukin néz .. Aztán szépen elkényesedett, és csak naphosszat feküdt egy helyben, elhízott, és meghalt. Mert agyonszeretgettem, de nem szidtam meg, ha valami olyat evett, amit nem kellett volna. Később kiderült, hogy az mérgező volt, és meghalt. 9 éves lehettem. Most 14 vagyok, vagy egy német juhászom, akitől már én is félek. xD Rendes kutya, szereti a macskákat, az alkoholt viszont messziről megérzi. Rendes házörző is. És még ugrani is tud, önszántából. :D Egyszer arra lettem figyelmes, hogy ugrál át mindent. Pedig régen kikerülte. :D
2011. szept. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

a te nevelési módszered a jó.énis ezt csinálom. és imádjuk egymást


3.válaszoló: hogy hogy megérzi az alkoholt??és miért lényeges ez?

2011. szept. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

rosszul gondolkodsz és ő is...a kutya nem fog a fájdalomból tanulni,basszus..ha megütöd,nem tudja,miért kapta,csak azt veszi figyelembe h te ütötted meg...erőszakkal tilos kutyátnevelni,mert baromság...a kutyát csak megszokással és mozdulatokkal lehet nevelni és ilyen téren nagyon tanulékony...ha már belekap a lábadba,ott nagyon el van rontva valami...ajánlom figyelmedbe a póráz két végén című sorozatot..nagyon tanulságos és megtanít kutyátnevelni.

Itt nézheted:

[link]

itt meg letöltheted:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Óh a póráz két végén a kedvenc sorozatom egyébként. 90%-ban elég ha csak nemet mondok neki. Az "ütés" meg inkább csak egy suhintás, fájdalmat nem okozok neki. Harapni azért harap, mert kölyök, és nagy benne a rágó reflex. Engedelmességi tréninget még túl hamar lenne neki oktatni, még nem tud hosszan figyelni. Még most játszunk vele, labdázunk, rongyot húzunk stb. Meg lassan megtanuljuk a gyere ide, meg az ül parancsot.

Pozitív megerősítéssel szeretnék én is oktatni, de a nagyon szélsőséges viselkedést már kicsi korban sem tűröm el tőle, felnőtt korban már késő siránkozni...

2011. szept. 7. 11:08
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod. ha jó, jutalmazod, ha nem bünteted. most attól, hogy rákoppintasz az orrára, nem lesz baja. itt sokan a "testi" fenyités hallatán, rögötn arra asszociálnak, hogy össze-vissza vered, rugdosod. Én is vertem már meg az enyém. és érdekes módon rögtön megtanulta, ha hivom, akkor bejön. 1 éves koráig tökéletesen működött, aztán ugy gondolta, hogy ő majd ezt jobban tudja.
2011. szept. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Akiteki ***** válasza:

Mostanában sikerül mindenkinek agyontudományoskodni a nevelést. Régen nem voltak divatos amerikai sorozatok, mégis voltak jólnevelt kutyák.

Kevesebb okoskodás és több empátia kellene a neveléshez. A gyerekemet sem úgy neveltem, hogy minden alkalommal kinyitottam a pszichológia könyvet, hogy most mit kellene vele csinálni, ha rosszalkodik.

Ahogy orrbavágni sem kell, ha esetleg kunyerál, azért sem kell azonnal a szájába nyomni a kaját, mert kegyeskedett leülni. Egy kölyköt meg végképp nem ütök meg, csak megszüntetem a lehetőséget a rosszalkodásra. Pl. befogod a száját, ha a bokádba csíp. Attól, hogy ráütsz az orrára, nem fogja érteni, hogy ezt miért kapta.

2011. szept. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
a te elved a jó és nem a második! tudom már megint le leszek pontozva mert nem értek egyet a többséggel .sajna nem kéne engedni bárkinek ,hogy állatot tartson!
2011. szept. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
14:04 vagyok igen mikor a verésre gondolok én sem agyon ütni akarom az állatot, de ha csak tutyu mutyu van a fennyítésben akkor az állat azt csinál a gazdával amit akar!
2011. szept. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!