Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tukmálják ennyire a...

Miért tukmálják ennyire a menhelyi kutyákat?

Figyelt kérdés
Sokan feltesznek egy kérdést pl.: xy fajtának milyen tulajdonságai vannak vagy milyen fajtát vegyen és legalább egy olyan válasz van hogy inkább szerezzen be menhelyről pedig van konkrét fajta ami iránt érdeklődik.Most nem azért mert én egy szívtelen alak vagyok mert adó 1 százalék megy amenhelyre meg tápot is szoktam küldeni meg pórázt, almot a kölyköknek még örökbe is fogadtam egy kutyát és önkéntes is voltam.
2011. nov. 14. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Mert aki némi rálátással bír az itthon állatvédelmi és kóborkutya helyzetre, az tudja, hogy 1,5 millió gazdátlan kutya van itthon. Nekik a legfontosabb ennek a 1,5 millio kutyának a jóléte ...
2011. nov. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

mások nevében nem mondok semmit, de én speciel azért szoktam ajánlani, mert sokszor azt látom (érzékelem), hogy a kérdezőnek nincs konkrét elvárása a leendő kutyájával kapcsolatban, csak egyfajta küllem tetszett meg neki.

a menhelyeken rengeteg a kutya, a kutyamentő egyesületek pedig (nem menhelyek, vagy sintértelepek) rehabilitálják, megismerik a gazdára váró kutyákat, így igazából egy kialakult egyéniséget adnak oda, nem pedig egy kölyköt, aki vagy olyan lesz, mint szeretné, vagy nem.


ha valakinek konkrétan őrző-védő munkára, súlyhúzásra, vadászni, vagy agility versenyre kell kutya, akkor nyilván nem mondom, hogy fogadjon örökbe, de ha csak annyi kell, hogy legyen egy kutya, akkor miért ne lenne jó egy csóri kis lélek? aki még talán hasonlít is valamelyik fajtára.

2011. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy sok kutya vár gazdára de pl. ha engem x fajta érdekel akkor miért tukmálják rám a menhelyit? Ha én egy bizonyos fajtát szeretek akkor miért lennék boldogtalan egy másikkal?
2011. nov. 14. 17:32
 4/13 A kérdező kommentje:
De pont ez a kérdés hogy miért kell olyannak is ilyen kutyát ajánlani aki pl. örző védőzni szeretne? a kertbe tényleg jó egy menhelyi is de ha valakinek konkrét elvárásai vannak akkor is néhány állat védő oda írja hogy menhelyi jobb még olyat is hallotam hogy okosabb is
2011. nov. 14. 17:37
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Hátha kedvet kap egy szegény kis menhelyi kutyushoz, és egy elhagyott állatnak végre jó sora lehet. Gondolom ezért vetik fel az ötletet. Én is kérdezhetek? Ez téged zavar? Nem hiszem, hogy akkora bűnt követnének el a menhelyi kutyákat reklámozók. Azt meg külön furának tartom, hogy felmerül kérdésként, hogy vajon miért ajánlgatják őket. Egy próbát megér nekik. Nem sértésnek szánom, csak tényleg furcsálom, hogy ez egy kérdés. Bocsi
2011. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amúgy engem is érdekel a sorsuk mert semmilyen élőlény nem érdemel ilyen sorsot de hogy is várnánk el ember társainktól egy állat felelősségteljes tartását mikor egymással így bánnak szinte kihalt a becsület a gyengébe mindig belerúgnak és még ezektől várjuk el hogy egy kutyához legyen jó? Sportot űznek az állat kínzásból megverik megcsonkítják őket aztán kidobják az utcára őket mert már nem kell nekik. pár hetes kölyökkutyát dobnak ki kukába mert felesleges szaporulat. Milyen jogunk van ítélkezni más élő lényekről?
2011. nov. 14. 17:44
 7/13 A kérdező kommentje:
Ráadásul a legtöbb ember a úgy kezd bele hogy nincs egy kanyi vasa sem itt kérdezgetik mi baja kutyának ahelyett hogy elvinnék orvoshoz.
2011. nov. 14. 17:49
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyi kutyák között is vannak pont olyan jellemek, mint amit az emberek egy-egy fajtában keresnek. Ahol én voltam, onnan került már ki pl. kábszerkereső rendőrkutya, volt több terápiás jelöltünk is, és sok kutyás sportban jártas kollegám volt, akiknek volt szemük a sportokhoz, simán lehetett látni az agility, az őrző-védő, a vadász, a házőrző, a gyerek legjobb barátja stb. "funkciókat" tökéletes ellátni képes kutyákat.

Amellett, aki nem képes egyedül utánajárni a választott fajtájának, az valószínűleg nem is fog kiadni pénzt egy rendesen tenyésztett kutyára (tisztelet a kivételnek, de van akiről ordít, hogy húszezret sem akar a kutyára költeni), akkor meg már inkább menhelyről meg fajtamentőktől szerezzen, mint szaporítóktól.

2011. nov. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Utolsó, a számból vetted ki a szót!:):)

Tökéletes, kerek válasz, ki sem tudom egészíteni!:)


Csak annyival, hogy leírjam:

Az útszéli keverék kutyám a 4.(!) agility órán kenterebe verte az évek óta sportoló nj-t, 3 border collie-t és 4 goldent...:)

A másik nagy zseni szintén egy kis keverék volt - ő nem az enyém...


Egy másik befogadott kutyám pedig már most a kutyaovi "sztárja", olyan jó idegrendszerű, annyira gyors felfogású, hogy mindenkinek leesik az álla!:)


És Olaszországban a mai napig 2 keverék, menhelyi kutya a legsikeresebb drogkereső kutya!:)


A menhely tele van csiszolatlan gyémántokkal!:)


(Nekem mondjuk nem volt ehhez szemem, véletlenül futottam bele ezekbe a kutyákba. Illetve ők futottak egyenesen hozzám...:D)

Én is szoktam menhelyieket ajánlani... Semmivel sem jobb vagy rosszabb kutyák, mint egy fajtatiszta, és ha valaki nem egy fajta szerelmese, minek akar kiadni érte 50.000+ pénzt?... (és ez csak a vételár...)

de a menhelyiek mellett mindig ajánlok fajtát is, hogy senki ne köthessen belém...:)

2011. nov. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha én egy bizonyos fajtát szeretek akkor miért lennék boldogtalan egy másikkal?"


Aki így gondolkozik, az nem szereti a kutyákat. Nekem az abszolút nyerő kutya a roti. Imádom, szeretem, a legjobb fajta, több, mint 10 éve lelkesedem értük, már volt is egy.


A szerencsétlen sorsú kutyák pedig mindig szívügyeim voltak. Egyszer mentünk egy ismerős fatelepére. Ott van egy fajtatiszta nj szuka és egy fajtatiszta roti kan. Mivel sz@rnak rájuk, minden évben fial a szuka, pedig nem mai kislány. Tavaly is így volt. Néztem a kölyköket, még csak pár naposak voltak, de Lili, a szuka büszkén mutogatta őket nekünk. Én csak gyönyörködtem, erre megszóltalt az ismerős, h gyorsan gyönyörködjek, vinné őket CO-val fullasztani. Kivertem a balhét, minden kölyöknek kerítettem gazdit és egyet elhoztam én is. És azóta bearanyozza minden egyes reggelemet. Mikor áll felettem, bámul, és mikor kinyitom a szemem szinte rámveti magát és nyalja az arcomat. Egyszerűen imádom. Pedig "csak" egy keverék. Semmi pénzért nem adnám. És sose jutna eszembe, h esetleg boldogtalan legyek miatta. Mert hiába imádom a rotikat, az igazi szerelmem a KUTYA!

2011. nov. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!