Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon melege van a kutyámnak,...

Nagyon melege van a kutyámnak, de a kölykök miatt nem lehet?

Figyelt kérdés
Tudom, milyen rossz ember vagyok, hogy szaporítom őket, de mikor aludtam, mamám véletlenül kiengedte a szobából a kutyust, hát ez lett belőle. (különben fajtatiszták. És már mindnek van gazdija. Na az a lényeg, hogy ugye bent vannak (2 naposak), de az anyukának nagyon melege van, mert kandalló előtt vannak, de az ösztön miatt nem hagyja ott a kicsiket, ablakot meg nem nyithatok, mert akkor meg a kölykök fáznak meg... Mit csinálhatok ilyen helyzetben?
2011. nov. 15. 08:25
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Z.O.L. Most ezt úgy írtad, mintha és raktam volna őket, oda, sajnálom őket, de nem ölöm meg a sajátjaimat, legalább én felelősséget vállalok értük, a menhelyi kutyák, meg nem az én felelősségeim.
2011. nov. 15. 11:25
 12/21 anonim ***** válasza:

Miben nyilvánul meg az, hogy "melege van"?

Tedd kissé távolabb a kandallótól. Ha változatlanul erősen liheg, lehet kálcium hiánya is az anyakutyának. Illik ellés után az orvosnak megnézni az anyát.

2011. nov. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ha azt a bizonyos mondatot nem ereszted el, esküszöm egy szót sem szóltam volna, de ez a beszűkült látásmód kicsapta nálam a biztosítékot. Tudom ivartalaníttatni fogod a blökit, de azért pár dogot nem árt ha más szemszögből is megvizsgálunk.


1. Ivartalaníttatni vemhesen is lehet egy szukát. Amilyen a helyzet jelenleg Magyarországon, minden fölösleges és megakadályozható alom létrejöttéhez asszisztálni nagy felelőtlenség.

2. Azok akiknek te adtad a kutyáidat, hozhattak volna menhelyről is. Innentől kezdve azt szónokolni, hogy a menhelyi kutyák sorsa nem a te felelősséged nem kimondottan etikus.

3. Ha te vállalnál felelősséget értük, akkor az összes kutya nálad maradna életük végéig. Így csak hagytad, hogy megszülessenek. Ez nem felelősségvállalás.

2011. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
54%
A kiskutyákról példásan gondoskodik, már talált nekik gazdát is, jó helyre kerülnek. Mi a francért kell kötözködni már megint, meg mindenhol?
2011. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Még valami! Bár nagyon sajnálom a menhelyi kutyákat, inkább családtól fogadnék örökbe kiskutyát, mint menhelyről. Egyszerűen azért, mert a menhelyi kutyák előélete ismeretlen (pláne, ha idősebb), bármikor egy mozdulatra bekattanhatnak, ami persze nem az ő hibájuk, de azért mégsem bíznék bennük. Anyósom fogadott be egy menhelyi 6 hónapos kutyust, aranyos, tüneményes stb. A nyáron megfésültem a bundáját, mert nagyon vedlett. Kezdte unni a dolgot, izgett-mozgott, de csak úgy enyhén. Megkértem a páromat, hogy fogja már meg a nyakörvét és simogassa a fejét, már csak 2-3 mozdulat van hátra a kefével és végzek. Ahogy a párom megfogta a nyakörvét (finoman, nem okozott neki fájdalmat) hirtelen bekattant és megtámadta, nem sok hiányzott, hogy meg ne harapja. Előtte én is a nyakörvét fogtam, semmi baj nem volt. Valószínű, hogy valami rossz élménye van azzal kapcsolatban, hogy megfogják a nyakörvét. Innentől nem tudok benne bízni. 3 kutyám van, nagytestűek, kicsi koruk óta nálunk vannak, soha nem volt ilyen gond velük.


Nem mindenki fogad örökbe menhelyről kutyát, be kellene már ezt is látni!

2011. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

"Mi a francért kell kötözködni már megint, meg mindenhol?"


Láthatod, a "mindig, mindenhol" kötözködés ellenére sem változik semmi. Ezért.

2011. nov. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

"Láthatod, a "mindig, mindenhol" kötözködés ellenére sem változik semmi. Ezért."

Na akkor tök felesleges, nem?

2011. nov. 15. 20:12
 18/21 Akiteki ***** válasza:

Kedves Kötözködő: Az én almom annyiban volt "baleset", hogy ezt az almot jövőre szerettük volna megcsinálni, csak a kutyák egy évvel előbbre hozták. Az én kutyáim mindegyike champion, mindenféle betegségekre szűrtek. Egyébként a szuka második alma és tavasszal ivartalanítva lesz. Köszönöm érdeklődésed.

Ha kiveszem az aláírásom és én is névtelenül kötözködök, akkor jobb lesz?

2011. nov. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Akateki:

Pont ugyan ez a helyzet nálunk is... Szűrtek, jövőre tervezett alom, tavasszal ivartalanítás :)

2011. nov. 16. 12:41
 20/21 Akiteki ***** válasza:

Akkor meg ne írd, hogy a nagyid hibája:))

De tényleg ne nyiss ablakot, a mami kibírja azt a kis meleget.

2011. nov. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!