Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sose bántátok meg, hogy...

Sose bántátok meg, hogy ivartalanítottátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés

1 éve lett ivartalanítva a kis keverékem. Teljesen biztos voltam akkor a dolgomban, önkénteskedek menhelyen, tudom milyen helyzetek vannak, tudom mennyi árva kutyus van. De mostanában mégis eszembejut néha, hogy olyan rossz, hogy nem lesz utódja. Annyira tökéletes kutyus, olyan különleges, olyan szép, annyira jó kutya. Ha ő egyszer meg fog halni, nekem biztos nem fog kelleni más kutya, nem hiszem, hogy tudnám szeretni, mindig csak Őt keresném benne. De talán ha a kölyke lenne, akkor mégiscsak tudnám, hogy az imádott kutyusom egy része, azt nagyon tudnám szeretni.

Persze, hozzájárul, hogy mások is mondogatják, hogy kár volt ivartalanítani, mert annyira szép és különleges keverék, hogy kellett volna legyen utódja. És biztos nem kerültek volna az utcára, simán el tudtam volna ajándékozni őket, ha csak fele olyan szépek lettek volna, mint az anyjuk( amúgy valamilyen Bichon és Westie szerű keverék, de tényleg nagyon szép)

Ti sosem bántátok meg? Sosem gondoltok rá, hogy milyen édesek lettek volna a kölykei?

Persze tudom, hogy ez volt a helyes döntés és nem bántam meg, mert rengeteg árva keverék van, de azért mégis sajnálom.


2011. nov. 15. 08:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan kedves kérdező, menhelyen dolgozol(??) és ki mersz jelenteni olyat h "annyira szép és különleges keverék, hogy kellett volna legyen utódja. És biztos nem kerültek volna az utcára, simán el tudtam volna ajándékozni őket"... Ezt ugye te sem gondolod komolyan??? Azt ugye tudod - vagy legalábbis sejted - h a menhelyen lévő kutyák jelentős része is "jó helyen" kezdte az életét. Akinél megszülettek nem ilyen életre szánta a legtöbbjüket...és mégis ott kötöttek ki. Az meg a másik, h ha a "kölykeid" gazdijai közül csak kettő gondolkodik úgy h "de olyan édes, különleges, cuki stb aaz ő kutyája, legyenek már utódai" - az megint két 4-5-6os alom. Így a te önző gonolatod nyomán megszületne 2-3 éven belül kb 15 kiskutya, akik utána már kontrollálatlanul szaporodhatnak - mivel a kölykeid kölykeit még talán nyomon tudsz követni, ha nagyon akarsz, de utána már akkor sincs ráhatásod az eseményekre amint a kölykök kikerültek tőled. Arról meg már nem is beszélek, h 15 újszülött kiskutya 15 már megszületettől veszi el a gazdihoz jutás lehetőségét.

Ezen kívül a legtöbb esetben még a tudatosan tenyésztett fajtatisztáknál sem biztosítható h a kölykökben a szülők általunk kedvelt jó tulajdonságai visszaköszönnek.


Pl. ők alomtesók - ugyanaz az apa és az anya:

[link]

[link]

[link]


Arra akarok ezzel rávilágítani, h EGÉSZEN BIZTOS ha lennének is kölykei a kutyádnak azok semmiben sem lennének különlegesebbek, mások, jobban a te kutyádra hasonlítók, mint egy hasonló kvalitású, menhelyről örökbefogadott kutya. Max a te kis önző lelkedet simogatná a gondolat, h a te volt kutyád vére csörgedezik az ereiben.


Az én keverékem is a világ különlegesen szép és még különlegesebben hiperintelligens. Mégis ivartalan, mert tudom, h ő reprodukálhatatlan.

Valamint az örökbefogadott labradorom, aki olyan durván tehetséges az agilityben, h 3x volt világbajnokságon, bordereket maga mögé utasítva. Tudom, h soha-soha nem lesz még egy ilyen agility géniusz labradorom, mégsem fordult meg soha a fejemben h kölykei legyenek, mert tudom, h nem ezen múlik. Ivartalan ő is.

2011. nov. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutyát nem a külseje miatt szeretünk. Lehet, hogy a következő kedvenced egy nagytestű fekete rövid szőrű kutya lesz...


Nekem is vannak a menhelyről kedvenc kutyáim, de egyik se hasonlít az elpusztult kutyusomra (még csak kicsit se, jellemre se). Nem is keresem őt egyikben se. Mindegyik más miatt szeretnivaló.

2011. nov. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Akiteki ***** válasza:
100%

Én csak azt bántam meg, hogy nem ivartalaníttattam időben. Ha egy évvel korábban elviszem, talán nem lett volna emlődaganata és még mai is élne. Hiába van itt két lánya meg az unokái, akkor sem az a kutya, akit elvesztettem. Olyan többé nem lesz senki kutyája, még ha klónoznák is, mint akit keresni akar benne.

Soha többé nem várok vele sem lustaságból sem anyagi okokból. 6 ivartalanított kutyám van itthon és nemsokára még kettőt viszek. Mindent megteszek, hogy ne legyen soha többé ilyen eset.

2011. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

ma 10:09

Tisztában vaygok mindazokkal a dolgokkal, amiket írtál, épp ezért döntöttem mégis az ivartalanítás mellett. De azt nem tagadhatod te sem, hogy kicsi, hófehér, Bichon szerű keverékeket nem nagyon lehet taláni menhelyen( vagy esetleg nagyon öreg, nagyon beteg, vak stb)

2011. nov. 15. 10:15
 15/27 anonim ***** válasza:
84%

"De azt nem tagadhatod te sem, hogy kicsi, hófehér, Bichon szerű keverékeket nem nagyon lehet taláni menhelyen"


akkor most kezdjük el tőle gyártani???

2011. nov. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
87%
Most találomra végignéztem a minimenhely gazdi keresőit és csupán 6 ilyen szobacirkáló, fehér vagy kicsit barnás kutyát láttam. Erről ennyit. Aki akar az meg tudja találni az ilyen kutyákat is. Emiatt nem kéne h szülessenek felesleges almok.....
2011. nov. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Nem ezt mondtam, nem kell kiforgatni. De az akkoris tény, hogy az ilyen kutyusokat sokkal hamarabb fogadják örökbe, mint a Németjuhász, Labrador stb keverékeket. Főleg városban, inkább ilyen kutyusokra van igény. Én csak ennyit mondtam.

Persze én is azt vallom, hogy elég árva kutyus van és akinek kell, az menjen és fogadjon örökbe, de sokszor az a válasz rá, hogy de a menhelyen nincsenek ilyen édes kutyák. Amit( ha nem álszenteskedünk) be is vallhatunk. És azért nincsenek, mert az ilyen kutyusokat el tudják ajándékozni, nem jut el a menhelyig.

Szomorú, mert a többi, kevésbé szép menhelyes kutya is ugyanúgy emgérdemelné a szeretetet, de mind tudjuk, hogy nekik sokkal kevesebb esélyük van erre.

2011. nov. 15. 10:27
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
De érdekes, te se ilyen kutyát fogadtál örökbe és nem azon gondolkodsz h ilyen legyen a köv. kutyád... Nekem ez fura.
2011. nov. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Én elismerem, hogy nem szeretnék ilyen kutyát. Megyek, foglakozok velük, szeretem őket, de otthonra nem tudom elképzelni, hogy velem aludjon egy ágyban, szeretem, hogy az enyém ilyen pici, most is az ölemben ül, ezt egy nagyobb kutyával nem tudnám megcsinálni.
2011. nov. 15. 10:52
 20/27 anonim ***** válasza:
Melyik menhelyen önkénteskedsz? Oda heti hányszor lehet kimenni?
2011. nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!