Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sose bántátok meg, hogy...

Sose bántátok meg, hogy ivartalanítottátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés

1 éve lett ivartalanítva a kis keverékem. Teljesen biztos voltam akkor a dolgomban, önkénteskedek menhelyen, tudom milyen helyzetek vannak, tudom mennyi árva kutyus van. De mostanában mégis eszembejut néha, hogy olyan rossz, hogy nem lesz utódja. Annyira tökéletes kutyus, olyan különleges, olyan szép, annyira jó kutya. Ha ő egyszer meg fog halni, nekem biztos nem fog kelleni más kutya, nem hiszem, hogy tudnám szeretni, mindig csak Őt keresném benne. De talán ha a kölyke lenne, akkor mégiscsak tudnám, hogy az imádott kutyusom egy része, azt nagyon tudnám szeretni.

Persze, hozzájárul, hogy mások is mondogatják, hogy kár volt ivartalanítani, mert annyira szép és különleges keverék, hogy kellett volna legyen utódja. És biztos nem kerültek volna az utcára, simán el tudtam volna ajándékozni őket, ha csak fele olyan szépek lettek volna, mint az anyjuk( amúgy valamilyen Bichon és Westie szerű keverék, de tényleg nagyon szép)

Ti sosem bántátok meg? Sosem gondoltok rá, hogy milyen édesek lettek volna a kölykei?

Persze tudom, hogy ez volt a helyes döntés és nem bántam meg, mert rengeteg árva keverék van, de azért mégis sajnálom.


2011. nov. 15. 08:40
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
A nagyváradi menhelyen. Bármikor lehet menni.
2011. nov. 15. 11:01
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is eszembe jut néha, hogy egy ilyen tökéletes kutyát bűn volt megfosztani a szporodástól :) Főleg régebben gondolkodtam ezen, de azóta azért rájöttem, hogy egy alom is akkora macera meg annyi pénz, és nem biztos hogy jól csinálnám, meg eleve veszélyes a vemhesség, bármi rosszul sülhet el, kell a fenének. Maradjon csak meg egyedi, hosszú életű kutyának :)
2011. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát én úton-útfélen csak áldom az eszem érte:)

Olyan környéken lakunk, ahol meglehetősen sok a kutya.

Az én kutyám eredendően is - genetikailag - jó természetű, kedves és barátságos eb, de soha nem piszkálta egyetlen kutya sem, mert pl.

- kan-kan nem férnek meg egymással,

- pici kutyát nem szereti

- öreg és morgós

- minden kutyának nekimegy

- tüzelési időszakban hajkurászni kell

- vinnyog az ajtóban

és a majdani ivarszervi egészségügyi problémák is ugye nagyjából kizárva!


Viszont kaptam én is már hideget-meleget mert milyen szép és nem fog kutyákat "csinálni"

Jó pénzkereseti lehetőséget szalasztok el fedeztetés hiányában:::::::(((((brrr!

2011. nov. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Tudod ennek az egész gondolatmenetnek lenne ám létjogosultsága, de csak akkor, ha:

- nem lenne iszonyatos túlszaporulat már eleve

- lennének olyan objektív szempontok, amik alapján valóban meg lehetne ítélni, hogy egyik kutya jobb mint a másik

- ezek az objektív szempontok képesek lennének felülírni a gazdák szubjektív szempontjai

- ugyanúgy el végeztetnék a szaporítás előtt az egészségügyi szűréseket, és ugyanúgy figyelembe vennék azokat a tényezőket, amik a tenyésztésből kizárást eredményezik

- a keverékkutyáknak is lenne valamiféle regisztrációjuk, több generációra visszamenőleg


Mert én abban az egy pontban teljesen egyetértek veled, hogy vannak olyan egészen kivételes keverék kutyák, amiknek a szaporodása valóban a teljes kutyaállomány jobbítását segítené elő, olyanok, akiknek a vérvonalát kutyaság ellenes vétek megszüntetni.

De sajnos a jelenlegi helyzetben mégiscsak ez a jobb megoldás.

2011. nov. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

De az sem véletlen h a tudatos keverékek, hibrideknél, az adott munkára amire "tenyészették" csak az F1-es generáció egyedei képesek. Az összes többi már romló tulajdonságokkal születik és "csak egyszerű" keverékek.

A különleges képességek, kivételes egyedek a keverékeknél egyszeriek és megismételhetetlenek. A legtöbb esetben az alomtesók a közelében sincsenek ugyanezen képességeknek, tulajdonságoknak. Ha meg már próbálunk egy tulajdonságot erősíteni, az szakértelmet igénylő, sok-sok éves tenyésztői munka.

Mert ott van a kérdező kutyája, vagy az én keverékem. Mégis milyen párt választanék melléjük? Mi alapján lehetne dönteni? Honnan lehetne tudni h milyen tulajdonságok fognak erősödni vagy kerülnek elnyomásra a születendő kölykökben. A keverék pont ezért egyszeriek és megismételhetetlenek. Meggyőződésem, ha az én keverékem szülei újabb almot hoznának le, nem születne még egy ilyen kutya abban az alomban. Nagyon nagy szerepe van ebben az esetben a szerencsének - míg a fajtatiszta már homogén állományoknál ezt a szerencsfaktort szaktudással minimumra lehet csökkenteni.

2011. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Három hónapja van nálam ideiglenesben egy yorki keverék, még csak érdeklődő sem volt rá, pedig csak három kilós. De ugye benne van, hogy keverék, és akkor már nem is lehet vele villogni. A saját kutyám egy labrador, vizsla, wippet szerűség. Egyedi, és megismételhetetlen. Heten voltak testvérek, de mind különbözőek voltak. Neki az orrán egy csíkban visszafelé nőtt a szőr. Na ezt nem lehet utánozni. Nem tudom ki hogy van ezzel, de legyen bármilyen kutyám, én mindet különlegesebbnek látom a többi ember kutyájánál. Pedig van egy átlagosnak mondható fekete labi keverékem. Pótolhatatlan ő is, mint a többi. Van egy bolognese-m is, mentett. Nagyon macerás a szőrápolása, ha ő már nem lesz, nem szeretnék ilyet, akár milyen cuki kis szőrmók.
2011. nov. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező!


Nem akarok bunkó lenni (távol álljon tőlem), de gondolom, az önkénteskedés nálad a menhelyen kb annyit jelent, hogy megsétáltatni egy-két kutyust, szocializálgatni stb. Egyszer kérlek, menj be a menhelyi karanténba sz@rt lapátolni (igen, ez is vele jár), látni azt a sok beteg, elpusztult, sérült, legyengült kutyát... És persze árva kölyköket, akiket cumisüvegből etetnek, annyi idő nincs, hogy normálisan lemossák őket, csak kicserélik alattuk a sz@ros rongyot, és kész.

És amikor hétvégén nincs állatorvos, akkor lesz beteg mindegyik, akkor haldoklik az, aminek valami rejtett betegsége van, és az ember azon gondolkodik, hogy merő humánusságból nem lenne-e jobb beletenni az állatot amelyik úgysem éri meg a másnapot egy szatyorba és falhoz csapni, hogy ne szenvedjen tovább a szerencsétlen!! (Most biztos le leszek pontozva, ki leszek kiáltva állatkínzónak, de nem érdekel)


Úgyhogy nem tudom, milyen helyre jársz önkénteskedni, de jó azért néha a háttérbe is nézni, hogy tudd, VALÓJÁBAN hogy mennek a dolgok.

És csak miután ilyeneket láttál utána gondolkodj, hogy megbántad-e az ivartalanítást.

2011. nov. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!