Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam ramorgott 1 eves...

A kutyam ramorgott 1 eves kisfiamra? Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon joban voltak,a legjamborabb kutya a vilagon,volt hogy egy masik kutya megtamadta,de arra sem tamadt vissza,megcsak nem is morgott. Annyira puhany,hogy meg a kolyok kutyak is nekirontanak,o meg meghatral. Pont ez miatt aggaszt. Ez volt a masodik eset 2 napon belul,hogy a gyerekre morog a kutya ok nelkul.eddig nemhogy emberre,kutyara sem morgott SEMMILYEN korulmeny kozott. Benti kutyus,egyedul nem hagytam oket soha. Mind a 2 alkalomnal,csak gondolt egyet a kutyam es ramorgott a kicsire. mit csinaljak?
2011. nov. 15. 12:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
És te ezeket hogy reagáltad le?
2011. nov. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, hogy te mit tettél ilyenkor?
2011. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Hogy reagaltam le? Raszoltam es azonnal kitessekeltem a konyhaba,ahol a helye van. Mi mast csinalhattam volna?
2011. nov. 15. 13:06
 14/25 anonim ***** válasza:
Mikor rászóltál a kutyára kimondtad a nevét? Mert szidáskor sosem kell mondani a nevét! Sőt, nem kell mondani semmit! Te vagy a falkavezér, te mondod meg, ki mit csinál. A kutya rosszat csinált? Áll vele szembe, húzd ki magad, s hosszan nézz a szemébe. Nem fogja bírni pár percnél tovább, le fogja sütni a szemét, a fejét pedig el fogja fordítani. Ilyenkor érzi, hogy nem ő a főnök, s ebben a lelkiállapotában kell kiküldeni őt a helyére!
2011. nov. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
7%

jó, hát akkor tiszta sor, a kutya feküdt, a gyerek pedig megijesztette.

semmi vész, figyeljetek kicsit jobban, hogy amikor a kutya fekszik, akkor 1 méteres körzetben az az ő területe, olyankor tiszteletben kell tartani a nyugalmát...


ne félj, a kutyád tök normálisan viselkedik, ha figyeltek az ilyesmire, soha nem fogja bántani a kisfiatokat!


érdemes esetleg egy kutyasuliba ellátogatni pár órára, ahol megnézik a kutyát, elmondják, mire figyeljetek, stb...


nem kell ilyen végletes következtetéseket levonni, hogy a kutya innentől veszélyes a gyerekre és meg kell tőle válni, ez felesleges butaság ebben a helyzetben.:)


Ajánlom melegen a tükörmódszeres kutyasulikat, ők az ELTE Etológia Tanszéke által kidolgozott legújabb, legjobb módszert alkalmazzák, amiért külföldön is sorban állnak.:)

Jelenleg ez a 3 iskola működik:

[link]

Ha felveszed velük a kapcsolatot, kikéred a véleményüket, már azzal rengeteget tettél mindhármótokért!



További jó kutyázást, jó babázást!:)

2011. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
A morgástól egyébként nem kell egyből megrettenni, nem feltétlenül agresszió megnyilvánulása. Sok mindent morgással fejeznek ki a kutyák, elvégre nem sok eszközzel tudnak felénk kommunikálni.
2011. nov. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
No látod, csak megvan az az ok! A domináns egyed 3 kiváltsága közül az egyik, a "privát terület határa". Ezt ideális esetben az ember állítja fel a kutyával szemben. Ha a kutya állítja fel az emberrel szemben, az nem jó jel! Nálatok mindkét esetben ez történt, a kutyád kikövetlete magának a privát területét a gyerekeddel szemben. Persze a gyerek még gyerek, viszont a te "kölyköd" és ha te a rangsorban jóval a kutya fölött állnál, akkor ez nem történhetne meg. Nem megilyedni kell, hanem változtatni! Vannak nagyon jól működő, egyszerű technikák erre. Én is azt mondom, hogy kutyasuli.hu.
2011. nov. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Akkor nekem miert nem koveteli meg a tavolsagot?miert nyulhatok a kajastaljaba? Miert fogad szot egyeb helyzetekben,ha szerintetek nem allok felette a rangsorban?
2011. nov. 15. 13:32
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Így van, szerintem is privát területet állít fel. Erre a legjobb megoldás, hogy te is felállítasz egy privát területet magadnak és a gyereknek. Vagyis ha ti letelepedtek valahova, akkor ő 1-1,5 méterről figyelhet benneteket, de egy bizonyos körön belül nem jöhet oda hozzátok. Kicsit ki kell tágítanod az aurádat! Ha mellé telepedtek le, akkor is várd el, hogy ő menjen odébb.

És erősítsd a domináns egyed három kiváltságát: "Ez az én dolgom" = semmi keresnivalója nincs a közeledben bizonyos helyzetekben. Nekem amúgy ilyen felnőttként is a cipőfelvevés, mert régebben többször lefejelt véletlenül ahogy hajoltam a cipőmhöz. Ha én a cipőmmel babrálok, az egyes egyedül az én dolgom, ott a kutyáknak keresnivalójuk nincs. "Privát terület határa" Bizonyos helyekre csak engedéllyel teheti be/fel a lábát. Legalább időlegesen tiltsd ki a gyerekszobából/hálószobából, le a kanapéról, le az ágyról. És "Közös akció az én irányításom alatt" Azaz bármit csinálsz a kutyával, legyen az játék, simogatás séta, azt mindig te kezdeményezed sosem engedsz a követelésének, mindig te irányítod, és ha te fejezed be. Vagyis nem várod meg míg megunja ő és ott hagy téged, hanem te küldöd el magadtól ha már nem óhajtod simogatni.


Ha ezeket kicsit megerősíted, és ezt a gyerekkel kapcsolatban fokozottan felállítod az "ez az én dolgom" -at, akkor helyre billen a kapcsolatotok is a kutyával. Én első körben ott indítanék, hogy átmenetileg megtiltanám a kutyának, hogy fél méternél közelebb menjen a gyerekhez.

2011. nov. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%
még hogy távolságot kell tőle tartani ezt HÜLYESÉGNEK tartom szerintem a gyereket kéne tanítani hogy ő is rá szólhasson én akkor a gyereket is feljebb valónak fogja érezni (persze nem kell bántani azt a kutyát csak rászólni hogy érezze ki a főnök a gyerektől is hagy érezze hogy feljebb való..)
2011. nov. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!