Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A parlament elfogadta a az...

A parlament elfogadta a az ebadót. Ha valóban bevezetésre kerül fogtok fizetni? Mit szóltok ehhez a "maximum 6 ezerhez? "Szerintetek milyen szankciókat vezethetnek be azok ellen akik nem fizetnek? Továbbá egyetértetek-e a kutyaadóval?

Figyelt kérdés
Nekem személyes véleményem,az ,hogy felesleges.Egy újabb trükk,hogy onnan fentről még jobban megkopasszanak minket.Kifizetem ha tényleg bevezetésre kerül,de felháborító.Egy normális kutyatartó épp eleget költ a kutyájára,és még ez a "6 ezer "forint?Ha azt hiszi valaki ,hogy a befolyt összegből kevesebb kutyaürülék fog az úton heverni az nagyon téved.Csak az Orbán zsebét tömjük.(Gondolom van aki ennek örül,mert azt hiszi ,hogy tisztábbak lesznek az utcák)Mégis mi alapján döntöttek?A magyar vizsla nem kutya?Annak miért nem kell fizetni?MEg a többi kivételezettnek...Ezzel az egész kizsákmányolással csak azt érik el,hogy nem lesz az embereknek kutyájuk,mert a nagy válságba meg pénztelenségbe kifogják dobni az állatokat az utcára.Ez mennyivel lesz jobb?Szánalmas ez az egész.(Ez persze a személyes véleményem)

2011. nov. 15. 19:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
"Ezen el kéne gondolkodni,hogy miért is kell a közterületen szaratni az ebeket??? " Már bocs, de ez egy oltári baromság. Nekem van kertem, mégis közterületre szaratom őket, ugyanis kerttiszták. Miért is kell elvárni egy állattól, hogy a saját területére piszkítson? Miért is nem lehet lehajolni azért a szarért?
2011. nov. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Akitől idéztél nem azt írta, hogy azért "szarat" közterületen, mert nincs kertje, hanem mert nincsenek kutyák számára kialakított területek, futtatók. és nagyon remélem, hogy úgy gondolta ő is, hogy felszedi a kutyája piszkát, legalábbis az én olvasatomban ez jött le.
2011. nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Itt az idézet másik fele: "Talán azért mert nincsen meg az eb tartáshoz a meg felelő területe egyes embereknek!" Hát nem tudom, én nem úgy értem, ahogy te, hanem úgy.
2011. nov. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
igen, jobban belegondolva kétértelmű :)
2011. nov. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetnem mert menhelyi kutyám van. Amúgy meg én azt látom ebben a törvényben, hogy pontosan az a cél, hogy kevesebb kóbor meg menhelyi kutya legyen. Miután se a menhelyire se az ivartalanítottra nem kell fizetni szerintem ezzel elérik, hogy pár éven belül jelentősen lecsökkenjen a feleslegesen "véletlenül" szaporított, menhelyen kikötő kutyák száma, és talán gazdára talál pár ott élő állat is.

Ha valaki nem akarja tenyészteni akkor sokkal jobban megéri ivartalanítani, hiszen 1-2 évi adóból megvan és utána nem kell fizetni.

2011. nov. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
67%
A magyar fajtákra nem azért nem kell fizetni mert ezzel bűntetik a többi fajtát hanem azért mert a nemzeti kincsünk és sokan a legtöbb létezésérő sem tudnak (A vizslámat le agarazták) Így szeretnék itthon is népszerűvé tenni a magyar fajtákat mert pl. labradorból,goldenből,bichonból, csivavából annyi van mint a szemét vizslából viszonylag sok van de drótszőrü vizslát egyet sem láttam az enyémen kívül vagy egy kuvaszt,pumit,mudit, meg aztán végkép nem láttam elég szégyenleni dolog hogy saját országában nem látni ezeket a fajtákat. És félre nem értsetek nem vagyok magyar fajta rajongó mert inkább a német fajtákat szeretem de igenis ezeket a fajtákat óvni és népszerűsíteni kell
2011. nov. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Nem értek egyet a kutyaadóval.Kertes házba kell a kutya egy kis pici tacskóm van 2 felnőtt 1 gyerek és egy kutya meg két ideszegödőtt macskám van 72000.ft-ból.Miből fizessek? Illésné
2011. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Milyen 72 ezer? ÉVI 6000 forintról beszélünk. Havonta félre kell tenni egy ötszázast, és meg is van.

Ha beteg a kutya, azt miből fizeti? Mert egy állatorvos látogatás kerül ennyibe kb.

2011. nov. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
szociális helyzetre való tekintettel elhagyhatják a díj befizetését. és max. 6.000 ft-ról beszélünk.
2011. nov. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
60%

Az egyik előző hozzászóló a 72 000 ft-ot a fizetésére értette, nem az adóra.


Én sem kerekesek sokat, nekem is jelentős plusz kiadást okoz az a 6000 ft. Igen bizony, tudom, hogy egyes emberek számára hihetetlen, de van akinek évi plusz 6000 ft is gondot jelent.

A kajája nagy részét pl. étteremből hordom, ingyen elhozható a maradék, nem csodatápokkal etetem.

Orvos? 4 éves, soha nem volt semmi baja. Szívós, keverék kutya. Nem több 10 000 ft-os öleb. Ha orvost kellene hívni, akkor feltehetően nem lenn befizetve egy számla...


Egy vidéki kisvárosban lakok, kertes házban, és örülök, hogy van egy rendkívül okos, éber, keverék házőrző kutyám, aki rögtön jelez, ha baj van.

2011. nov. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!