Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most azért mert amstaffom van...

Most azért mert amstaffom van 20 ezret perkálhatok?

Figyelt kérdés

Azért ez elég nevetséges,hogy megkülönböztetik,mert régen harci kutyának szaporították.Manapság teljesen mindegy milyen fajta így is úgy is lehet agresszív...


Mit gondoltok erről?


2011. nov. 15. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
hogy hülyeség, amit írsz. A törvény(ami még nem is végleges rendelet) EGYEDEKRŐL beszél és nem fajtáról. itt a törvény, de ha elolvasod, meglátod, hogy nem a pénz lesz a legnagyobb gondod, ha veszélyessé nyilvánítják a kutyádat. [link]
2011. nov. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
NEM fajta szerint lesz meghatározva hanem az egyes egyedeket fogják minősíteni. [link]
2011. nov. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen és szerintetek minden házhoz jön majd egy kutya pszichológus ,hogy nah ez agresszív ez meg nem vagy mi?
2011. nov. 15. 22:12
 4/12 anonim ***** válasza:

A törvénymódosítás szerint változnak a kutyák veszélyessé minősítésének szabályai is. A jövőben nem a kutya fajtája, hanem kizárólag egyedi viselkedése alapján ítélkezhet a hatóság. Veszélyes ebnek azok a kutyák minősülnek majd, amelyek fizikai sérülést okoztak, vagy "fizikai, vagy pszichikai állapotuk alapján feltételezhető, hogy fizikai sérülést okozhatnak".


A törvénymódosításhoz benyújtott indoklás szerint ha az állatorvos vagy a civil állatvédelmi szolgálat képviselője úgy ítéli meg, "hogy az eb veszélyt jelenthet az emberek biztonságára, azt köteles jelenteni a hatóságnak, amely aztán az ebek viselkedésének megítélésében jártas szakértő bevonásával dönthet az ebek veszélyesnek minisítéséről". Kedden délelőtt megkérdeztük a módosítást benyújtó Vidékfejlesztési Minisztériumot, ki lehet szakértő, és hogyan állapítja majd meg a kutya pszichikai állapotát, illetve az esetleges veszélyességet, de a minisztérium későbbre ígért választ.

"A szakemberek meg tudják állapítani, hogy a kutya csőre töltött fegyver-e, ami bármikor elsülhet" - mondta a Magyar Állatorvosi Kamara elnöke, aki szerint az állatorvosok és az etológusok olyan jeleket is észrevesznek a kutyán, amelynek a gazdák nem tulajdonsítanak jelentőséget. Gönczi példaként említette a domináns agressziót, vagyis "azt a jelenséget, amikor a kutya a falkájanak tekinti a családot, és megtámadja a családtagokat". Az állatorvos szerint olyan jelekből lehet észrevenni az agressziót, mint például, hogy a kutya rendszeresen az emberek előtt megy be az ajtón, és nem ad utat másnak, vagy rendszeresen az egyik családtag ágyában akar aludni, és csak morogva hajlandó elmenni.


Gönczi szerint ez azért veszélyes, mert egy idő után az állat megtámadja az embereket, és "főleg egy gyerekben tud nagy károkat okozni". Ez a viselkedés az állatorvos szerint független a kutya fajtájától, "egy tacskó is lehet agresszív, így veszélyes állat". Az Állatorvosi Kamara elnöke hangsúlyozta ugyanakkor, hogy "ez nem tömeges jelenség, a kutyák többsége nem válik veszélyessé".



Ez csak egy cikk a végrehajtási rendelet várat magára.

2011. nov. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem Én szép és jó amit írnak.


De ezzel az erővel ha elviszem dokihoz és azt meg akarja kapni oltáskor mert van pl bőven rossz élménye akkor meg már egyből veszélyes...?


vagy :Séta közben valaki direktben ,,felhergeli2 (románok előszeretettel cuppognak neki stb..) akkor ha meg még közelebb is jön és a kutya engem véd vagy valami akkor megint csak Ő baccon rá?



Elég éredekes egy törvény ez...

2011. nov. 15. 22:20
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Bammeg akkor fizessél 20 ezret, ha annyira akarsz. Érthetően leírták neked mi a szabály, de csak erősködsz a saját hülyeségeddel. Legyen neked!
2011. nov. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de a leírásod alapján tök jogosan minősítik veszélyesnek a kutyádat. Érdekes módon az én amstaffom se a hergelésre nem ül fel (okosabb annál) se az állatorvost se senki mást se akart még megkapni soha.
2011. nov. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem amiatt nem kell aggódnod, hogy az állatorvosod feljelent, ha nem viseli jól a vizsgálatot a kutyád. Nehéz elképzelni, hogy általános jelenség lenne - az orvosai pályához ez mindig is hozzá tartozott.

Eddig három rendelőben volt gyakorlatom (csak asszisztens leszek), és mindenhol humorral vagy megértéssel kezelték az agresszív pácienseket. Természetes reakció az odakapás, ha még nem szokott hozzá a kutya ilyesmihez, vagy kutyával bánni nem tudó személyzettel volt dolga előtte, vagy csak mert félős alkat; eszembe nem jutna bárkit is felnyomni a kutyája rendelőbeli viselkedése miatt. Ez undorító lenne.

A romák sem hinném, hogy miután felhergelték a kutyád, tárcsázzák a hatóságokat. Inkább a mérgezéstől lehetne tartani, de attól minden kutya-tulajdonosnak.


Én inkább attól tartok, hogy rosszindulatból tesznek feljelentést (utcabeliek például, vagy akit zavar, hogy hetente egy-kétszer elmegyek a kutyákkal a portája előtt). Mert ilyenkor mi lesz? A folyamatról nem tudok semmit. Mert ha csak annyi, hogy kijönnek, megnézik a kutyát, akkor nem is izgat tovább a dolog.


BÁR, ami alapján azt nézik a hatalmas "szakértők", hogy agresszív a kutya vagy sem, NEVETSÉGES! Az én kutyáim legtöbbször előttem mennem ki-be, erre neveltem őket, mert nekem így volt egyszerűbb (bejárati ajtón - a kerti kapun nyilván nem :D de sétából befele jövet övék az elsőbbség, és erre nagyon jó okom van!). Na most ebből kihozhatják, hogy potenciális veszélyforrások? Ezen felb.sztam az agyam, már bocsánat! Röhejes!!!

2011. nov. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Attól, hogy előtted megy be, nem fogják veszélyesnek nyilvánítani. Ezek jelek. Sok ilyen van, most kiemeltek közülük kettőt. Olyanok, mint az orvosi diagnosztikában vizsgált tünetegyüttesek. Nem külön-külön kell őket értelmezni, hanem együtt.
2011. nov. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akinek amstaffja van :)


Látom értelmezés 1 -es mert példának írtam!


Nem csinál ilyet a staffom.

2011. nov. 16. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!