Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyám...

Mit csináljak ha a kutyám bosszúálló? Bekakil és bepisil rendszeresen.

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 10:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"kiengedjük mindig ha ugy óhajtja" - ez marha nagy hiba. Ne a kutya legyen az úr a házban, akkor legyen kint, meg bent, ha ti úgy akarjátok. Igenis legyenek neki megtiltva dolgok, legyenek szabályok, amik következetesen be vannak tartva és tartatva.

"Én dominánsnak érzem magam, a kutyával szemben" - az egy dolog, de nem neked kell dominánsnak érezned magad, hanem a kutyának téged. Nem mindegy.

"anyira szoktam vele foglalkozni, hogy amikor itthon vagyok magamhoz veszem simogatom egy kicsikét még játszok is vele." - ez semmi. Séta, tanítás, nevelés, az az a típusú foglalkozás, amire szüksége van a kutyának ahhoz, hogy ne legyenek vele gondok.

"Többet is foglalkozhatnánk vele de nincs idöm rá, vagy éppenséggel energiám." - akkor mit vársz? Csodaszer sajnos nincs. Senki nem fogja azt mondani, hogy tekerd el a fülét kétszer balra és közben bökd meg a jobb hátsó combját, és majd megjavul. A viselkedési problémákat nem lehet pikk-pakk megoldani. A kutyát foglalkozással, idő- és energia ráfordításával lehet nevelni, meg egyáltalán rendesen tartani. Ha nincs rá kapacitás, adjátok tovább, vagy viseljétek el a dolgait, más opció sajnos nincs.

2011. nov. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A rendszeresség a kutyánál elengedhetetlen. Egy már kialakult napirendhez ő is fog alkalmazkodni. Én úgy tanítottam a kutyámat szobatisztaságra, hogy amikor kint végezte a dolgát, akkor megdícsértem, kapott jutalomfalatot. Most 10 hónapos, már szobatiszta.
2011. nov. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nálunk (panelban) napi 3-szor, vagy esetleg 4-szer van lent a kutya normál esetben. Ez annyit jelent hogy a reggeli (vagy hajnali) séta 15-20 perc, a du-i akár egy órás is és az esti is fél órás általában. Ő egy pincsi. Míg jobb idő volt, addig a napi adagja összeadva megvolt akár 2,5-3 óra is, de így lecsökkent 1,5-2 órára sajnos, mert fázom. De neki elég is a testméretéhez, igényeihez.

A "normál eset" pedig azt jelenti ha nincs hasmenése vagy egyéb gondja, mert ki az a szemét aki órákig hagyja a kutyáját az ajtó előtt nyüszizni, mikor tudom hogy már feszíti a hasát, görcsöl, mert hasmarsa van szegénynek!

Ez tilos!

Napi 4-5-ször legalább vidd ki először és ahányszor odakint végzi bármilyen dolgát iszonyúan dicsérd meg, simogasd, öleld meg, kedves hangon szólj hozzá. Én így csinálnám.

2011. nov. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 jangaaa válasza:
Ez az én problémám is. Ahogy itthon hagyom egyből bepisil, bekakil. Nem értem egyes OKOS embereket ezen miért kell röhögni, igen is tud a kutya bosszúálló lenni nem is kicsit. Aki nem tud érdemleges választ adni az inkább ne is írjon semmit. Szóval én is ezzel küzdök, az én kutyámmal rengeteg idő van töltve napi 4* 20 perc séta ez a leg kevesebb, aztán este 2* 1 másfél óra futás, más kutyákkal játszás. Jól van szocializálva nagyon okos, szófogadó, de amint kiteszem a lábam már be is pisil kakil, hiába volt előtte elvíve végezni a dolgát....
2012. ápr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 jangaaa válasza:
Ja és persze sosem bántottam amikor ezt csinálta mert konkrétan nem láttam, ezért nem is büntettem. Teljesen szobatiszta jelez ha kell neki a dolgát végezni, kb 1 hét alatt értem el nála.
2012. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
NEM BOSSZÚ! SZEPARÁCIÓS SZORONGÁS! És ne butázz le másokat, ha te magad nem vagy okos.
2012. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 jangaaa válasza:
Nem butáztam le senkit ilyen szót és nem írtam le :)))csak nagyon jó érzés az amikor gondjaid vannak és kiröhögnek. amúgy igen elég sokat olvastam utána a kutyatartásnak mielőtt belevágtam valóban nem vagyok okos nem is mondta ill. írtam, hogy az vagyok csak éppen legtöbb "iromány" erre a problémára homeopátiás bogyókat ajánlott ami vagy bejön, vagy nem.... Amúgy meg akinek nem inge ne vegye magára :)))
2012. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem a problémát röhögtem ki, hanem azt hogy bosszúálló. Lehet csak annyi a dolog, hogy nagyon ragaszkodó, és szorong, ha nem vagy ott, vagy mikor elmész.


A kérdezőnek:


Próbáld meg a napirendet, és ha kevés időd is van, akkor is vele foglalkozz. Ne csak simogasd meg néha. Mennyj ki vele a kertbe, játssz vele, gyakoroltasd a hozd vissza, ereszt, és hasonló parancsszavakat. Dícsérd meg ha kint végzi el a dolgát és szidd le ha bent. De mindíg csak akkor, soha később, és csak szóban, ne bántalmazással.


Kérdezz meg egy állatorvost, hogy mit gondol, vagy kutyakiképzőt. Biztos tudnak mondani valamit.

2012. ápr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!