Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes-e itthon fürdetni...

Érdemes-e itthon fürdetni hosszúszőrü spicc kutyát? Összecsomósódik a szőre?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jóminösségű samponnal és megszáritod,kifésülöd utána a bundáját akkor otthon is megfürdetheted.Az én kutyám is hosszú szörű és itthon fürdetem és szép. Csak még arra vigyázz hogy ne szökjön ki a kádból mert akkor mindent összevizez ésa szöre is lehet tölle gyunya ha nagyon sok ideig nem birod "elkapni".
2009. máj. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
*csúnya
2009. máj. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem csomósodik (csomósodhat) össze a kutya szőre a fürdetéstől. Nekem is hosszú szőrű kutyám van, és még soha nem vittem kozmetikushoz, én fürdetem 3havonta, mert lakáskutya.

A spiccnél is fontos a hetenkénti alapos fésülés, ami nem csak a bunda felső rétegének át fésülését jelenti, hanem a mélyebb rétegeket is, a szőr tövénél. Fürdetés előtt 1-2nappal érdemes alaposan átfésülni, majd utána fürdetni. Én úgy szoktam,h egyszer samponozom, jól bedörzsölgetem, megvakargatom. Lemosom. Utána balzsamot használok. 2perc alatt hat, utána lemosom alaposan. Először törölközővel, majd hajszárítóval, kefe és a kezem segítségével a szőr növekedésével ellentétes irányban fésülve megszárítom.

2009. máj. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
www.zanni.hu itt minőségi ápoló termékeket találsz és személyreszabott tanácsot is kaphatsz,ha elmész a boltba
2009. máj. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!