Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Furminator nevű kutya fésű...

A Furminator nevű kutya fésű okoz fájdalmat a kutyának ha használjuk?

Figyelt kérdés
Egy 3hónapos Labradorom van és ő egyenesen utálja ha kiakarom fésülni a szőrét! Meg egyszer odakapott a kezemhez miatta. (Amiatt hogy megkapta a kezemet egy picit van okom félni, hogy agresszív kutya lesz ?)
2011. nov. 16. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Tök normális reakció, hogy ha fáj neki valami, akkor odakap. Erre külön tanítani kell, hogy elviselje. Ha valamikor valamiért fül/szemgyulladása, sérülése lenne, akkor muszáj leszel fájdalmat okozni neki, erre jobb időben felkészíteni, hogy az ilyesmit el kell viselni.

Ha jól használod, elvileg nem fájhat, de sajnos ha nagyon rányomod, akkor igen. Nekem is sikerült elsőre sebesre karcolni a kutya bőrét, mostmár óvatosabb vagyok. Nem szabad úgy rányomni, mint egy gumikefét.

2011. nov. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Óvatosan csinálom. Tudom, hogy nem szabad rá nyomni:) Amúgy megnéztem, hogy ha a műanyag részét nyomom hátához azértis oda kap és nem szereti. Szóval szerintem fél tőle:S Amúgy h szoktassam rá h engedje?
2011. nov. 16. 14:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Tartod a falatot az orra előtt, és mozdítod a másik kezeddel a kutya felé a kefét. Azon a ponton ahol még a falatra tud koncentrálni, megkapja. Aztán már kicsit közelebb viszed, hozzáérinted, a lényeg, hogy szépen fokozatosan, inkább túl jutalmazd, minthogy hagyd behibázni egyszer is. Egyet óvatosan húzol rajta, megint falat, még egyet húzol, megint falat, aztán nagy játék.

Neked kellene érezned a kuyádat, ennél részletesebben lehetetlen leírni, mert az is lehet, hogy a harmadik falat után érteni fogja mit akarsz tőle, meg az is lehet, hogy a századik gyakorlás huszadik falatjánál is még érzékenyen reagál. Szóval a kutyádhoz igazíítva, fokozatosan.

Én a mai napig ha babrálnom kell a kutyákkal (szemet, fület tisztítani, körmöt vágni) akkor a végén mindig adok valami extra jutalmat, vagy direkt vacsi előtt csinálom, és akkor a vacsi a jutalom. A lényeg, hogy jó élményt kössön ezekhez a kellemetlen ingerekhez, így idővel semleges ingerré válnak.

2011. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!