Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem jól sétálunk?

Nem jól sétálunk?

Figyelt kérdés

Mindennap viszem a kutyusom sétálni(kertben él) és flexipórázt használok. Nagyrészt végig nyugis a sétavonalunk, és általában megy elöttem és kedvére szaglászik.


Előfordul, hogy elkezd olyan tempóban menni, hogy szinte vontat engem, ilyenkor rászólok és megáll, bevár engem.


Mi így sétálunk, de sokszor olvasom, hogy más kutyája gyönyörűen közvetlenül a gazdi lába mellett megy, el se mozdul onnan.


Mi nagyon ügyetlenül sétálunk ezek szerint?:(


2011. nov. 16. 19:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha városban laktok, megértem, hogy nagyobb szabadságnak tűnik, ha flexin repked előtted a kutya, főleg, ha nincs hol elengedni, de szerintem a flexi mint olyan balesetveszélyes emberre-állatra egyaránt. Csak egyszer ne vegye észre egy biciklista, hogy előtte ki van feszülve a póráz. Lerántja a kutyád fejét.

Jobban jársz, ha rendes pórázt veszel és inkább elengeded a kutyádat, ha lehet. A szabad (nyilván nem kontrollálatlan!) rohangálást semmilyen hosszú madzag nem helyettesíti. Ahogy a fegyelmezett láb mellett haladást sem. Már csak a vele járó koncentráció is fárasztja a kutyát.

2011. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!