Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenkit felkeresnek akiknek...

Mindenkit felkeresnek akiknek van kutyájuk és úgy kérik el az ebadót?

Figyelt kérdés

sok ebadós kérdést olvastam de amit ki tettem olyat nem..

kíváncsi lennék hogy hogyan történik ez ,hová kell befizetni meg hogy lesznek emberek akik megnézik a kutyákat mennyi van vagy mi??


nálunk két kutya van egyik 10 éves lesz őt már nem akarjuk ivartalanítani és chipet se akarunk belé rakni panelből nem szökne meg meg nagyon szó fogadó..

a másik kutyánk 6 hónapos nála lesz ivartalanítás és chip is...


2011. nov. 17. 19:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

El fognak menni egy kutya népszámlását tartani. Megkérdezik hány kutyád van, milyen fajta, mennyi idős, van e ivartalanítva, chippeltetve. És majd a végén az önkormányzatnál kell fizetni.

Az idős kutyádért így kell fizetni. Ha nem magyar fajta, nem segítő ill. munkakutya és mivel nem lesz/nincsen ivartalanítva, cippeltetve így valószínűleg ő 6.000Ft/év de ha egy Őrző-védő fajtáról van szó ami komoly fizikai sérülést tud okozni ill. harapott meg már valakit akkor ez az ár akár 20.000Ft/év is lehet.

A kiskutyádért így nem kell fizetni ha lesz chippje és ivartalanítva lesz.


[link]

2011. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi és a linket is , 2 bichonunk van rá is 6000Ft/év ? azért ez durva..
2011. nov. 17. 20:10
 3/17 anonim ***** válasza:
a b*szna be már a jó k*va p*csába... Bocs de ez a véleményem a dologról:/ Van egy 15 éves puli keverékünk, az után hova fizessünk már? Csak ezért nem fogjuk elaltatni. Amúgy magyar fajtájú keverék kutyákra is érvényes a kedvezmény? Ha nincs a kutyának törzskönyve akkor hogy állapítják meg hogy milyen fajta? (még nem olvastam végig a linket, bocsi)
2011. nov. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
kb nekem is ez a véleményem
2011. nov. 17. 20:18
 5/17 anonim ***** válasza:

Én nem tervezem befizetni az ebadót, 4 kutyám van - ebből 3 mentett, 1 pedig közép-ázsiai.

Ha a kájt nem fogom ivartalaníttatni, de van chipje, akkor utána nem kell fizetni?

(csak mert lefogadom, hogy ő a gyilkosok gyilkosa lesz a listán...:P)

(többi kutya ivartalaníttatva, chipezve.)

2011. nov. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha magyar fajtájú kutyád van de nem törzskönyv akkor nem kell fizetni. meg a henhelyről hoztad még. De ha keverék az sem számít mert a jelző kutyák után sem kell fizetni. Ezt tegnap olvstam csak a linket keresem.


Amúgy igen sajna egy bishonért is 6.000Ft/év

2011. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem lehetetlen lesz betartatni. Majd a kisebbségiek és azok a családok is, akiknek hónap végén még kajára sincs pénzük, azok majd befizetik? Meg most ezzel sokak úgy döntenek hogy akkor inkább nem tartják meg. Onnantól szabad bejárás van a házba. A nagyobb területet őrző kutyásoknak, az ilyen tanyákra és gazdaságokra gondolok. Na ne vicceljünk már.:/ A pesti panelpincsikre még oké, mivel a legtöbb után takarítani kell a parkot. Akinek nincs beoltatva a kutyája, azt még külön meg is büntetik? Röhej ez már azért. Ezután az aranyhalak után is kell majd fizetni vagy mi? Ezzel főleg nem fog csökkenni a kóbor kutyák száma, sőt.. eddig legalább el lehetett ajándékozni a kicsiket is. Most már senkinek se fognak kelleni:S
2011. nov. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Amúgy a vadászkutyák? Pásztorkutyák? Területet őrző kutyákkal mi lesz? Ők munkakutyák, vagy nem számítanak annak?
2011. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A törvény a magyar fajták esetében TÖRZSKÖNYVET kér. Ez bele van írva szó szerint

[link]


Két dolog van:

1. összeírás

2. a már meglévő regisztrálások ellenőrzése (orvosi feljegyzések illetve regisztrációkat bekérheti valamint a chipes regisztrációt is) tehát hiába bújtatja el valaki a hátsókertben a kutyát

2011. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kizárólag törzskönyvvel tudod igazolni, hogy magyar fajtájú kutyád van, ugyanis csak a törzskönyv alkalmas arra, hogy a kutyák fajtáját igazolja. Bemondás alapján nem megy. Törzskönyv nélkül keveréknek minősül, ami teljesen jogos! Meg amúgy is, ezzel az a céljuk, hogy a magyar fajtákat támogassák. Ha a törzskönyv nélküli példányokat is támogatnák, azzal csak rosszat tennének a fajtának és pont az eredeti céllal ellentétes hatást érnének el, tehát mégjobban szaporítanák és ezzel tönkretennék őket.


Én csak azt nem tudom, hogy mely szervezet törzskönyvét fogadják el? Ugyanis a MEOE törzskönyv államilag nem elismert, aminek egészen eddig az ég világon semmi jelentősége sem volt.

2011. nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!