Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindentöl fel a kutyam, miert?

Loliboli kérdése:

Mindentöl fel a kutyam, miert?

Figyelt kérdés
Fel mas kutyaktol,fel a parkettatol,fel az elöszobaban, fel a ferfiaktol,fel a tanyerjatol.4 honapja hoztam el menhelyöl,elöször felt a lepcsön,attol mostmar nem fel,de minden mastol igen.Valakinek volt mar igy? Mir kene tegyek???
2011. nov. 18. 08:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha már bevállaltál egy ilyen kutyát akkor kérj segítséget egy rehabilitációban is jártas trénertől...
2011. nov. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Amikor elhoztam a menhelyröl,senki nem mondta nekem,hogy fel mindentöl,nem tudtam rola,de nem viszem vissza,mert nagyon szerettem.
2011. nov. 18. 09:00
 3/17 anonim ***** válasza:
hol laksz?
2011. nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Virág6 ***** válasza:
21%
A menhelyes kutyák igenis félnek.Mamámnak is van egy,és elég sokára lett bátor.Elég sok mindenen mehetett keresztűl az a kutyus,mire beadták a menhelyre.Lehet ,hogy ütötték,nem jó bánásmódba volt része.Legyél vele türelmes,sokat simogasd.Nagyon szeretet éhesek tudnak lenni.
2011. nov. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

a félelem a szocializáció teljes hiányából alakult ki!

javasolnám a kutyaiskola felkeresését és szakemberek segítségével átalakíthatod a félelmét !

persze ez sok időbe,és bizony pénzbe kerül !!!

te magad képtelen vagy erre egyedül, mert nem tudod hogyan kell ( a kérdés felvetése ezt jelzi )

ezért javasoltam a fentieket !

vidd magaddal mindenhová, ahová tudod!

mindíg legyél nyugodt, és vidd kutyák közé !!

engedd el a pórázról ( persze zárt kifutóban )

és mozgasd sokat.

alapszabály : a türelem jó kutyát teremt !!!!:)

hajrá!!!

2011. nov. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a valaszokat....Egy nagyon kedves,szeretettel teli kutyusrol van szo,ahova csak tudom viszem magammal,szeretgetem egesz nap,,as kutyaktol annyira fel,hogy egyszerüen tepi ki magat,hogy elfuthasson,viszont a nöket meg a gyerekeket nagyon szereti.A ferfiakat nem.

Kutyaiskolaba mindenkepp kell jarnia,mert itt kötelezö a nagy testü kutyaknak jarni.(Nemetorszagba lakunk).

2011. nov. 18. 09:23
 7/17 anonim ***** válasza:

Az előző kutyusom menhelyes volt. Pekingi palotakutya lévén, ha félt, ugatott, harapott. Eleinte minden kutyát szét akart tépni. Neki akart ugrani a babakocsiknak, kismotorral közlekedő gyerekeknek. A férfiakat alapból utálta. Szóval más szemében egy halálra ítélt fenevad lehetett volna. Türelem kellett és sok idő. Szép lassan rájött, hogy már nem kell félnie. Sikerült összebarátkoznia a kutyákkal (egy év legalább kellett neki), még "barátja" is lett. A motorozó gyerekeknek is tudott örülni, körülzsongta (nem tudok jobb szót az eszeveszett körbeugrálós örömére) őket. Az egyetlen ami megmaradt nála a horgászok bokáját mindig meg akarta harapni. Lehet a bot miatt, de nagyon haragudott rájuk.

Adj időt a kutyusodnak. Majd rájön, hogy nem kell többé félnie, mert a falkavezér erős és kiáll a falkáért. Látod, mát haladsz is vele, hiszen már nem fél a lépcsőn. Ez nagyon nagy dolog. Mi amíg félt a kutyus is vittük kutya közelbe. Volt, hogy ölbe vettem a kis vadállatot.

2011. nov. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszt!!! a te kiskutyad is biztos nagyon edes.Es most sokkat segitettel,mert közben rajöttem,hogy a tanyerjai mellett van egy esernyö összezarva,lehet attol fel,azert nem mer odamenni.
2011. nov. 18. 11:29
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha tárgyaktól fél, akkor azokat meg kell neki mutatni úgy, hogy nyugodtan megszaglászhassa. Nekem pl. van egy csivavám, aki régebben rettegett a porszívótól, ha a közelébe mentem vele, vicsorgott, aztán szinte sikoltozni kezdett O_O Úgyhogy minden takarításnál, amikor a közelébe értem, leguggoltam és mutogattam neki a porszívófejet (nem kapcsoltam ki), most már lazán sétálgat körülötte takarításnál. Valahogy így kéne csinálni az esernyővel, a parkettával (Játssz vele a parkettán :) ) meg minden mással.Lényeg, hogy te nyugodt legyél! Játssz vele a parkettán :)
2011. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy az esernyőtől fél. Az kutyus nagyon édes volt, sajnos tavaly elütötte az autó. Nagyon sokat gondok még mindig rá. Most egy foxink van, ő elsősorban a fiam kutyája. Pici volt amikor kaptuk, itt nevelkedett nálunk, érdekes, hogy fél az új dolgoktól. Nyáron hoztak egy kiscicát mutatóba és amikor letettük elé a kutyus mögénk bújt. Vannak szelídített egereink is, eleinte tőlük is félt. Ha kiszökött valamelyik és észre vette, hogy kint van, felmenekült az ágyra és nyüszített Most már inkább szeretné levadászni. Csudapofa. Őt is szeretem, de nem tudom lesz-e olyan kutyus akit úgy fogok szeretni mint a kis pekingipalotámat.
2011. nov. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!