Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintem nem védene meg a...

Szerintem nem védene meg a kutyám!? (lent)

Figyelt kérdés

Német juhászkutyám van, 2 éves. Jártunk kutyaiskolába, őrző-védőre is. A zsákmányszerző ösztöne nagyon jó, viszont a védőösztöne nem eléggé.

Azt hiszem nem védene meg a kutyám. Például amikor sétáltunk egyszer, elment mellettünk 2 roma származású fiatal. Mondanom sem kell hogy elkezdtek dumálni és belém kötni. De a kutyám nagy termetétől nem mertek tovább kötekedni szerencsére. Azonban a kutyám semmit sem csinált, egy hangot nem adott ki, teljesen letojta az egészet. A kutyám nagyon barátságos, az idegenekkel is. Senkit sem bánt, nagyon labda és játékmániás.

Szerintetek hogy tanítsam meg vagy hogy vegyem rá arra hogy megvédjen? Mi az ötletetek vagy véleményetek?


2011. nov. 17. 18:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én is pont ezen gondolkoztam mert sajnos minden nap csak este tudok erdőben sétáltatni..
2011. nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha nekimegy valakinek a kutyád, elaltatják, akár jogos védelem volt, akár nem
2011. nov. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki sérteget, a kutya nem fog támadni. Még jó, különben "veszélyes eb"-ként már el is altatták volna.

Légy nyugodt, ha tényleg megtámadnának, akkor azonnal megvédene.

Pont azt is tanítják a kutyaiskolában, hogy ne egy idegbeteg dög legyen, aki azonnal ugrik egy rossz szóra.

2011. nov. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem csak sértegetésről van szó, hanem kiabálásokról, cuppogásokról és beszólásokról mint például csibész, támadj stb. Még ilyenkor sem látom a kutyámban azt, hogy kész lenne megvédeni. Szaglászik tovább és oda se néz. Ha én buzdítom sem történik semmi, ezért kételkedem benne. :S
2011. nov. 17. 18:26
 5/16 anonim ***** válasza:
Abban a percben ha odakap elvehetik tőled és simán el is altathatják
2011. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát ne játssz olyasmivel, hogy buzdítod, annak meg örülj, hogy másra nem hallgat!

Te voltál vele kutyaiskolában?

Mert, ha igen, akkor tudnod kéne, hogy a csibészelés egy nagyon komoly dolog, ez nem olyasmi, amivel játszani kell, ha kicsit idegesít valaki.

A kutyád megvédene. Ez ösztön, plusz meg is tanulta.

De! Azt is megtanulta, hogy uralkodjon magán, ismerje az erejét, és ne kérkedjen vele. Ebből látszik, hogy jól ki van képezve. Egy kiképzett kutya nem őrjöng és ugat, csak akkor és annyit tesz, amennyit muszáj. Ez a kiképzés lényege. Egy rendőrkutyát sem láttál még habzó szájjal flangálni az utcán, és minden második beszólogatós embert elkapni.

2011. nov. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyit, hogy nekünk is volt kiképzett németjuhászunk.

Anyukám simán odaadta neki a táskáját, hogy vigyázzon rá, amíg ő bemegy a boltba. Tudod, "őrzés", ezt biztos a tied is tanulta. A kutya hozzá sem ér a dologhoz, és nem ugat, nem vicsorog, nem fenyeget, De senki el nem veszi tőle.

Ugyanez a fenyegetéssel kapcsolatban. Még csak fel sem kelt, ha bejött valaki a lakásba (persze a szüleim engedték be, a TV-szerelőt), de ki csak úgy engedte, hogy ha előtte beleszagolhatott a táskájába, és megbizonyosodott róla, hogy semmit nem lopott el tőlünk. Egy vakkantás el nem hagyta a száját, simán keresztbe feküdt az ajtó előtt, aztán mozdítsa meg valaki.

Mikor anyukám terhes volt velem, sétánál, ha szerinte megbízhatatlan személyes jöttek az utcán, a kutyánk keresztbe állt anyukám előtt, és addig nem mehettek tovább, amíg az illető nem távolodott el. Közben járt a farka, és kicsit sem volt fenyegető, de az tuti, hogy senki egy ujjal anyuhoz nem nyúlhatott volna.

Egyszer elfogott egy embert, aki éjszaka sötétben követte a szüleimet, de az abból állt, hogy a falhoz terelte, és várt, amíg apukám nem mondta, hogy hagyja.

Ilyen egy kiképzett kutya, az idegbeteg, habzó szájú, össze-vissza ugató kutyát pedig leginkább őrültnek nevezem, nem házőrzőnek.

2011. nov. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ne akard, hogy a kutyád védjen meg téged, mert ha szájkosár nélkül van, és megharap valakit, akkor Te húzod a rövidebbet.

Szép dolog ez az őrző védő, de én akkor is azt vallom, hogy a kutyámért én vagyok a felelős. Legyen nálad gázspray, vagy borsspray, vagy bármi, amivel meg tudod magadat védeni.

2011. nov. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát a csibészelés inkább a zsákmányszerzésre alapoz, úgyhogy kb. köze nincs ahhoz, hogy a kutya nekiugorjon a betörő torkának. Nem lehet elvárni tőle, hogy egy megrendezett sporthelyzet meg a sötét utcán bandázó kötekedők között párhuzamot vonjon.

És igen, mellesleg te húznád a rövidebbet (ill. a kutyád) ha megharapna valakit.


Viszont abból még nincs baj, ha megtanítod ugatni vagy morogni-vicsorogni. Klikkerrel se-perc alatt megy. A kevésbé nagylegény kötekedőknek egy vicsorgó német juhász biztos lelohasztja a bátorságát, mert nem tudják, hogy tovább úgyse menne.

Kell még egy kemény kinézetű póráz, meg valami frappáns, célratörő parancsszó, mondjuk "védj meg" vagy "ölj", és voilà. :)


De ha kíváncsi vagy, mit csinálna éles helyzetben, könnyen megtudhatod. Tegyél rá egy szájkosarat, vidd el este sétálni, és kérd meg egy barátodat, akit a kutya nem ismer, hogy jöjjön oda hozzátok és kezdjen kötekedni, kiabálni, dulakodni.

2011. nov. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen lehet igazatok van.

És vicsorogni hogy tanítsam meg a kutyámat? Ugatni tud a Hangot parancsszóra de az egyáltalán nem ijesztő. Le tudnád írni, hogy hogyan tanítsam meg erre?

2011. nov. 17. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!