Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebadó - veszélyes kutya -...

Ebadó - veszélyes kutya - 20000 Ft?

Figyelt kérdés

Nekem van egy 2 éves kan amsztaffom. Egyrészt házőrző, de ha sétálni megyünk, akkor engem "őriz" elég komolyan. A kapun is kint van, hogy "vigyázz a kutya harap". Akkor ő veszélyes kutya, mert támadhat? Hát azért tartom, hogy megfogja (ha kell, megharapja) a betörőt. Ettől még nem veszélyes, szerintem. Egyébként szelíd, barátságos.

Ezen az alapon minden HÁZŐRZŐ után 20000 lesz az adó????


2011. nov. 17. 12:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Nem, nem fajta alapján megy, hogy veszélyesnek nyilvánítják-e a kutyát v sem.

Olvass utána!

2011. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Az a veszélyes kutya, aki harapott már meg embert. Nem fajta, hanem egyed alapján bírálják el.

Ivartalanítsd ki és nem kell fizetni.

2011. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Igen, minden házőröző, aki már megtámadott egy embert, az veszélyes lesz, mert későbbiekben is támadhat. De elárulom, aki kutyás házba készül betörni, az ott kezdi, hogy a kutyákat kiiktatja!
2011. nov. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért,de hogy fog ez az ebadó dolog működni? Honnan tudják,hogy kinek mennyi kutya van,vagy majd elmennek minden házhoz megszámolni?
2011. nov. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
mennek számolni 3 évente, önkormányzat végzi
2011. nov. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Elvileg összeírás alapján fog menni és ha jól tudom 3 évente fogják összeírni. (Amire megint elmegy majd sok pénz.)


Bár ez elég fura, hogy bekopog majd valaki és megkérdezi, hogy lakik-e itt kutya??? Kint tartott, családi házas kutyánál még látható is, hogy mi a helyzet.. Na de mondjuk egy panelban élő, bent tartott kutyánál ez nem biztos...

2011. nov. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Tudom, h nem fajta alapján megy. Hanem amelyikről úgy döntenek, hogy "támadhat emberre", az veszélyes. Az enyém soha nem támadna emberre, csak ha valaki engem bánt, vagy a területére bejön. Akkor most veszélyes vagy nem? És ha a "vizsgálóember" azt mondja : ez egy pitbull, ez veszélyes, akkor mit tudok tenni, hogy bebizonyítsam, hogy nem az?
2011. nov. 17. 13:04
 8/31 anonim ***** válasza:
*Mármint nem biztos, hogy működni fog az összeírás...
2011. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Ne legyél már ennyire értetlen....

Az a veszélyes kutya, amelyik HARAPOTT MÁR MEG EMBERT.


Nem amelyik lehet hogy meg fog.

2011. nov. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Virág6 ***** válasza:
Az állatorvos tudja,mert fel van neki írva a könyvbe mikor oltja be.Ott ellelnőrizni tudják.Gondolom.
2011. nov. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!