Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy pitbull meg egy Cane...

Ha egy pitbull meg egy Cane Corso verekedne szerintetek ki nyerne?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 19:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Mi vagy te ,allatkinzo ???
2011. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Az attól függ, melyik rutinosabb, és melyik akarna jobban "nyerni" - ami fura kifejezés, tekintve hogy nagy a valószínűsége annak, hogy egyik, vagy akár mindkettő belehalna a párviadalba.

Miért érdekel?

2011. nov. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hát csakúgy érdekel :D
2011. nov. 20. 20:03
 4/23 anonim ***** válasza:
A Chihuahua győzne,Tutira ;) amúgy meg olvass utána melyik kutya erősebb,mennyit nyom és milyen a harapása -.- " ennyire nem nehéz,szerintem utána nézni!Szerintem,egyik se,egyik fajta ebben előnyösebb a másik meg másban!Ja meg a Szuper nagyim győzne,Chihuahuával a kezében ;)
2011. nov. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Hát ha csak abból indulunk ki, hogy a pitbullokat az 1800as évek végén tenyésztették ki, eredetileg őrző-védő feladatokra, a Cane Corso-t meg már az ókori rómaiak is használták csatákban, én mindenféleképp a cc-re fogadnék.
2011. nov. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
A pit bullterriert soha nem tenyésztették őrző-védő feladatokra. Kutyaviadornak tenyésztették. Az emberrel pont hogy igenis nagyon barátságosnak kellett lennie, hiszen a pitben ha szét kellett választani a kutyákat, nem haraphatott emberbe.
2011. nov. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
28%
# 6: mondom, hogy "eredetileg". Mivel úgy sikerült a tenyésztés, hogy a pitbull szívós, kitartó és akár haláláig is harcol, ezért kezdték el 1900as évek elején kutyaviadalokra tenyészteni. ennyi. Amúgy is csak arra utaltam, hogy a CC egy ősi kutyafajta, és nem arra tenyésztették, hogy más kutyákat öljön, hanem felfegyverzett embereket. /eredetileg, aztán vadászatra használták, nagy testű állatoknál/
2011. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Volt az angol bulldog (ami mára kihalt). Ezekkel az úgynevezett bikahecceket "játszották" az emberek. Ezt egy idő után betiltották és ekkor jöttek a kutyaviadalok. Kiderült, hogy az angol bulldog lassú, lomha a kevert kutyákkal szemben - angol bulldog/terrier félék, ezek az úgynevezett half-n-half kutyák voltak. Ezekből alakult ki a bullterrier, az angol staffordshire bullterrier, majd az utóbbiból alakult ki szép lassan az amerikai pit bullterrier. Ezeket verekedtették, de a kutyabarátok ellenezték és végül így alakult ki egy békésebb tenyésztési vonal, amiből lett az amerikai staffordshire terrier.


Az eredeti angol bulldogból pedig lett a mai angol bulldog (mopsz keverésével), valamint az amerikai bulldog, továbbá a német boxer (angol bulldog/müncheni boxer keverésével).

2011. nov. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Egyertelmu corso nekem van ketto kan szuka es volt pittem is ezert tudok velemenyt mondani amugy lattam oket verekedni meg egy corso sokkal nagyobb es nem kevesbe rugalmas mint egy pit nagyobb a harapasa is .
2012. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nem olyan egyértelmű ez. Amiket én láttam corso-k, azok mind elég merevek és nem valami fordulékonyak. A pit szerintem hamar kifárasztja, a fürgesége miatt nem biztos hogy fogást talál rajta a corso. Ha persze elkapja, akkor már felé billen a mérleg, de kb. ugyanez igaz arra, ha a pit kapja el. Én valamivel több esélyt adok a pitnek.
2012. jan. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!