Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy pitbull meg egy Cane...

Ha egy pitbull meg egy Cane Corso verekedne szerintetek ki nyerne?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 19:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Az en corsoim nagyon rugalmasak nagyobbat ugrik mint amilyen magas vagyok 60 kg a kanom egyszer lattam egy pit kevereket bunyozni 1 eves volt a corso a pitt oregebb tiszta harapas latcot hogy mar bunyozott a corso labatt kapta ell a corso meg a nyakat de hamar szet valasztottak oket mert veletlen volt egyszerre engedtek ki oket az utcara mind a kettot ossze vartak
2012. jan. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ja en is lattam "corsot"ami inkabb corsonak mondott volt az enyimek torzskonyvezettek kialitasra is jarok a szukammal a kan nagyon agressziv igy sajnos nem tudom vinni egy corso nem szabad merev legyen az mar gyanus a bulldognak darabos a mozgasa a corsonak nem kepesek egy orat is borzaszto iramban jatszani verekednek ugralnak persze utanna egesz nap ki vannak dogolve de termeszetesen neked is igazad lehet es van ugy is hogy a pit megverne egy corsot a ket kutyatol fugg .
2012. jan. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
A corso nincs 60kg, egy nagyobb kan talán eléri az 50-et, de az is azért ritka.
2012. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
akkor meny fell a majoshazareme cane corso kenell adatlapjara es nez utana amugy csak megsugom hogy aranykoszorus mestertenyeszet a legjobb az orszagban es nekik mindegyik kan eleri a 60 kg van amelyk 63 kg
2012. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
talan te nem voltal annyi kiallitason mint en a levegobe beszelsz de hagyuk mindenki okos mostanabban
2012. jan. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Aha, persze. Végülis a fajtagondozó ország hivatalos olasz standard angol nyevű verziója is ezt írja:


HEIGHT AND WEIGHT - Height at the withers - For males from 64 cm. to 68 cm. For females from 60 cm. to 64 cm. With allowance of ± 2 cm. Weight - Males from 45 to 50 Kg. ratio weight/size O.710(Kg/cm). Females from 40 to 45 Kg. ratio weight/size 0.680 (Kg/cm).


Tehát kanok 45-50kg. Ha van ennél 10-15kg-al nagyobb kutya, az kórosan elhízott.


A Majosháza réme kennel látom kaukázusi juhászkutyákat is tenyészt. Nézd meg a cane corsot a kau mellett, hogy az mennyivel nagyobb. És a kau kanok átlag súlya 50-65kg. Ne mondd nekem azt, hogy a kisebb cane corso pedig ugyanakkora súlyú. :-)


Tudom hogy mindenki alaposan túllicitál méret terén, ezért hiszi sok gazda azt, hogy a rotija 70, a németjuhásza pedig 60kg. Na ezeket a számokat osztani kell kb. 1,5-el és akkor kijönnek a normális súlyértékek. De a legegyszerűbb az, hogy mázsán vagy digitális szőnyegmérlegen lemérik a kutyát és hopp, jééé, 10-20kg-al is könnyebb a kutya, mint hittük. :-D

2012. jan. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ja, és a Majosháza réme kennel oldalán is fent van a standard, míly meglepő, hogy ott is ez szerepel...
2012. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
a kialitasokon amelyk kutya valamenyire is erdemes kennelbol van 60 kg kozt mozog mondom nagyon okos vagy a standard tobb valtozatu keres ra es talalsz ojlyat ahol 60 kg irnak az olasz import kutyak foleg na mindegy kit erdekel banom is en mit beszelsz
2012. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Amugy huje hasonlataid vannak egy kaukazusi juhasz mas testalkatu
2012. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

1. standard egy van, amit mindig a fajtagondozó ország határoz meg (ez esetben Olaszország). Ettől ugyan el lehet térni, de mind-mind hibának számít. A súlyt nem nagyon szokták nézni, de egy kóros súlytöbblet (ez esetben 10-15kg) nyilvánvalóan egy nem egészséges kutyát mutat.

2. egy normális cane corso nincs 60kg felett. Láttad, ahogy lemérik a kutyát? Ott voltál? Saját szemeddel meggyőződtél róla? Biztos vagyok benne, hogy nem, csak hallomás alapján írogatod a hülyeségedet.

3. a helyesírásod borzalmas, kb. minden szavadban van egy hiba, ez is csupán azt mutatja, hogy mennyire tanulatlan vagy és hallomás és saját tippek alapján okoskodsz.

4. láttam nem egy cane corsot, jelenleg ugyan csak kettőt ismerek. Mind a kettő kan. Az egyik egy nagyobb, impozánsabb méretű, magasabb, de nyúlánkabb kutya, a másik pedig egy alacsonyabb, tömzsibb, robusztusabb hatást nyújtó. A súlyuk kb. azonos lehet, kb. ott van, ahol a standard írja, 45-50kg. Semmivel sem nagyobbak, mint egy rottweiler vagy egy argentin dog. Van egy újfoundlandi, egy kaukázusi és egy komondor is, akikkel a suliban találkoznak, eltörpülnek ezen kutyák mellett. Ez a három kutya mozog 55-65kg között.

5. hozd a kutyát, találkozzunk, lemérjük és majd meglepődsz, hogy basszus, tényleg csak 50kg.

2012. jan. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!