Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy pitbull meg egy Cane...

Ha egy pitbull meg egy Cane Corso verekedne szerintetek ki nyerne?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 19:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
nekem a haverom kutyakkal foglalkozik tenyeszto ismerek birokat is de en nem vitazok mikor tudom hogy nekem van igazam allatorvosnal mertem le a kutyam merlegen 60 kg amugy kutyas klubba is tag vagyok en nem csak a neten olvastam utanna de mindegy tollem azt mondasz amit akarsz a helyesirast meg meghagyom neked de nem veszekedni akarok .
2012. jan. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Ok. Kissé furcsállom, hogy Magyarországon vannak mindig a világ legnagyobb kutyái. :-) Volt itt már 110cm-es német dog (a hivatalos világrekord 109cm), 108-120kg-os kaukázusi, 100-120kg-os KÁJ, 70-80kg-os roti, 60-70kg-os németjuhász, meg a jó isten tudja még mi. Várom már mikor jön az első 200kg-os angol masztiff.

A standard nem hiába van kitalálva. Sajnos a tenyésztőket jellemzi a megalománia, de ezzel gyakorlatilag tönkre teszik a fajtát, mert az anatómiát nem lehet becsapni. Egy 65-68cm-es kutya ha 60kg, az egészségtelen. A mozgása lomha, a könyök- és csípőizületi diszplázia valószínűsége megnő, a szíve pedig erőlködik és emiatt kevesebb ideig élnek. Nem hiába van az, hogy a Mo-i cane corso állomány úgymond nem a legegészségesebb és tele vannak anatómiai bajokkal is.

2012. jan. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
60Kg-s kutya gazdája, esetleg ha nagyon nehéz csontú a kutyád, akkor el tudom képzelni, hogy annyira nincs sok felesleg rajta, de ehhez mutatnod kellene standard képet a Te saját kutyádról, ami 60 kg.
2012. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!