Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell-e aggódnom?

Kell-e aggódnom?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kislányom. Nemrég a szomszédba költözött egy család (apa, anya, kislány, amstaff). Szimpatikusak fiatal család, elég gyorsan összebarátkoztunk velük. A kislányok nagyon szeretnek átjárni egymáshoz és együtt játszani. Legfőképpen az én kislányom szeret menni a szomszédba mert ott lehet a kutyával játszani. Én viszont borzasztóan féltem! Megmondom őszintén nagyon rossz véleménnyel voltam a harci kutyákról korábban. A szomszéd kutya viszont tényleg nyugodt, kedves állat. Én is szeretem, de akkor is féltem a lányomat. Mégiscsak egy harci kutya! A szomszéd család persze nyugtatgat, hogy semmi okom az aggodalomra mert soha nem bántaná a kutya a lányomat. Meg tartom őket annyira felelős szülőnek, hogy a saját lányukat sem veszélyeztetnék ha a kutyától akár egy kicsit is félteni kellene. Én viszont akkor is aggódom!:)


Mi ha van a lányok véletlenül egy kicsit durvábban játszanak a kutyával? Fájdalmat okoznak játék közben neki?


Mit gondoltok egy tényleg nyugodt, higgadt, kedves de mégis csak harci kutyából kitudnak olyat hozni, hogy megtámadja őket?


2011. nov. 21. 13:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Több figyelmet igényel a 2 lány,főleg hogy amstaffal van.Szép kutya,jó őrző fajta ha eldurvul játék néha baleset lehet belőle.Igen kitudnak hozni,olyat a harci kutyákból ami támadásra ingerelik,a kutyát.
2011. nov. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egy csivavától vagy bármilyen ölebtől kell féltened a gyereked.
2011. nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ők ma már nem igazán számítanak harci kutyának, sokkal inkább család, személy őrzésre jók. Gyerekek mellé pedig tökéletes kutya. Én sok kutyánál azt tapasztaltam hogy ha a hátsó lábuk, hasuknál megszoritod akkor kapnak oda, de akkor sem harapnak, csak "rádszól" hogy ne, de ahoz jól rá kell szorítani, hogy ez történjen, szerintem aggodalomra semmi okod, mert ha még ez meg is történne, nem harapna a kutya csak felsirna. Egyébként ők nem olyanok mint a macskák akik ha már unják a simogatást inkább megkarmolnak, megharapnak, úgyhogy szerintem nem kell aggódnod.
2011. nov. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Istenem...ez megint mekkora butaság...pont az amstaff az a faj akire illik eza mondtad:"Látsz,de nem ismersz!"

Az a harci kutya amit annak nevelnek!Egy pincsiből is lehet harcikutya.Amellett az amstaffot gyerekek mellé ajánlják...biztos viccből..nagy a fájdalom küszöbük...és nem hiszem,hogy a szomszéd család is olyan felelötlen lenne,hogy kislány mellé veszélyes jószágot hoznak..gondolkozz!!!

2011. nov. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

szerinted, kedves utolsó, csak harci, vagy annak képzett kutyák támadnak emberre?... inkább Te gondolkozz...


itt nem a kutya fajtáján van a hangsúly.

2011. nov. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem ezt nem mondtam..amúgy meg ahogy első válaszomban is ott van a szülők biztos nem olyan felelőtlenek,hogy kisgyerek mellé veszélyes állat...
2011. dec. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ismeretlen kutyáról senki nem tud nyilatkozni, hogy veszélyes-e gyerek mellé vagy sem, mert jócskán a kutya neveltetésétől függ az egész történet és nem fajtafüggő.

Engem egy "aranyos, családcentrikus" spániel kapott meg gyerekként állandóan (maradandó hegek), mert egyrészt túltenyésztett idegbeteg fajta, nagyobbrészt meg marha rossz neveltetést kapott mielőtt hozzánk került.

Ezért úgy gondolom, hogy ha a szomszéd kutya megbízható, szerinted és a gazdik szerint is (ti ismeritek), akkor nincs baj.

2011. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!