Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is az ivartalanítá...

Szerintetek is az ivartalanítás lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

A kérdés elsősorban beaglesekhez szólna, de természetesen bárkinek szivesen várom a véleményét.

Szóval 1 hónapja hoztunk el menhelyről egy kan beaglet(2-3 év körüli).

Lakásban tartjuk,mert ő egy nyugodtabb példánya a fajtának,sokat sétáltatjuk, viszont séta közben egyszerűen megőrül, mindent szaglászik(ez normális persze tudom),de idegen helyen sem bír magával. Tegnap voltunk vele állatorvosnál,aki azt javasolta ,hogy ivartalaníttassuk,mert úgy könnyebb lesz vele, én viszont nem szeretném, mert szerintem így jó neki.

Szerintetek meg lehet nevelni, vagy tényleg inkább az ivartalanítás lenne a legjobb megoldás?


2011. nov. 21. 15:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"hiszen ez a természetben élő állatoknál is így van"

Ja, csak a kutyát az ember már egy "pár" évvel ezelőtt domesztikálta, így az ebből a szempontból nem tekinthető "természetben élő" állatnak.

2011. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

de most miért szóltok le?

Úgy tudtam ez az oldal azért van,hogy segítséget kérjek másoktól.

Tőletek eddig semmit nem kaptam,csak kb lehurrogtok,mert én valamit máshogy gondolok mint ahogy ti..

2011. nov. 21. 16:14
 13/23 anonim ***** válasza:

de ők már nem a természetes körülmények között élnek, nem is kell mindennek úgy lennie, mintha ott lennének. "nem vagyok hülye, csak fullra nem értek a kutyákhoz. megyek is, kikérem a netboard-os kutyások véleményét, róluk már sok jót hallottam, normálisak, és nem mondják azt, hogy a kutyának egyszer szülnie kell mert meghülyül, és hogy a kutyának szüksége van a golyóira"


így kellett volna befejezni, de oké. nem vagyok netboardos, viszont oda legalább értelmesek járnak. régen sokat informálódtam ott.

2011. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
te szólsz le minket, azért, mert szembesítünk vele, hogy nem értesz hozzá. mi felvilágosítunk, leginkább hogy a kutyának jó legyen. ne vedd ellenségeskedésnek a segítséget. én pl csak kérdéseket tettem fel. nem bántás.
2011. nov. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
nevelés jobb,mint az ivartalanitás.Nehéz dönteni.
2011. nov. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

DE tudom ,hogy nem értek az ivartalanításhoz, nyilván ezért írtam a kérdést.

Én csak elmondtam a véleményemet,hogy miért nem tenném, de úgy gondolom,kicsit kevésbé lekezelően kellett volna akkor írnotok nekem,mert támadásnak vettem az egészet.

Tehát akkor remélem mostmár visszatérhetünk az eredeti kérdéshez,hogy ivartalanítsam e?

2011. nov. 21. 16:35
 17/23 Akiteki ***** válasza:
100%
Mindenképpen ivartalanítani KELL. Tisztességes menhely ki sem adná a kutyát anélkül. Ez nem lehet kérdés.
2011. nov. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ivartalanítsd. Legalàbb nem lesz hererákja. Állítólag a kan kutyák nyugisabbak lesznek tőle. Bànni nem fogja, ne aggódj:) Azon kívül adj neki feladatot. Megkeresni dolgokat, ilyesmi. A séta kevés neki, naponta fél órát legalább nem ártana futni vele. Sokkal kezelhetőbb lesz. Tapasztalat:)
2011. nov. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én kanom ivartalanítva van. Sajnáltam szegényt, hogy "töketlen" lett, de őt nem viselte meg. Ugyan úgy fiú maradt, de az agresszió észrevehetően csökkent nála. Ez nem jelenti azt, hogy jól nevelt kutya lesz, mert az már a te feladatod. Az állatorvos egyébként mindent elmond, az ivartalanítás előnyeit, és a műtét menetét.
2011. nov. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
67%

Kaptatok valami papírt a menhelyről? Akár fel is lehet őket jelenteni az önkormányzatnál, hogy nagy összegeket eltesznek, az ivartalanítást, oltásokat pedig elmismásolják!

Ezzel szégyent hoznak az ország valamennyi állatmenhelyére!


Nálunk vagy hoznak kutyatápot a menhelynek vagy jelképes összegeket adnak az örökbefogadók. (1000-től 10.000-ig volt már minden)


Bocsi, de ezek után kikívánkozott belőlem!


Egyébként, igen, ivartalanítasd! Egy állatorvosi kivizsgálás se árt, ki tudja kapott-e féreghajtót stb-t.

2011. nov. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!