Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok kezdő kutyásnak?

Figyelt kérdés
Van tapasztalatom a kutyákkal,1 Staffit segitettem haverommal nevelgetni az jolment..de saját kutyának nem tudom mient választhatnék!!Nagy vagy középtermetüt szeretnék!!szerintetek mi legyen??
2009. máj. 11. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a labradort ajánlanám, vagy a golden retrievert, okosak, és alapvetően nem agresszívek. A golden retriever viszont nem túl jó házőrző, ha ez is szempont. De mielőtt választassz mindenképp olvass a fajtáról a neten, vagy vegyél könyvet róla!
2009. máj. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

előző hozzászólásáshoz még hozzátenném a németjuhászt

de a golden retrivert én is nagyon tudom ajánlani :)

2009. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szija!Én meg az előző 2 kommenthez válaszolnék.

A golden retriver egy nagyon edves,ragaszkodó kutyafajta.Engedelmes.

a Labrador emberszererő.Nagyon kedveli a vizet,szeret úszni.

Ők valóban jó állatok.

2009. máj. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző hozzászólókkal.

Akármelyik fajtát is választod mindenképpen néz utána interneten. Mindegyik fajtának megvannak a maga alaptermészete ( ez sem mindig ), a többit pedig az a kutya adja hozzá ( majdnem annyira sokfélék mint mi ). :)

Amit kezdő kutyahasználónak nem annyira ajánlanék az a hosszú szőrű kutyák - amelyek szőrével már kell, sokat kell gondoskodni.


Esetleg még hozzátenném a Dalmatát. Nekünk először az volt, nagyon aranyos, hűséges, hihetetlenül szófogadó és intelligens kutya volt ( :((( ).


Jó kutyizást!


Sárky

2009. máj. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a magyar vizsla is aranyos. Nekem az volt az első kutyám. Igaz izgett-mozgott. Nem azért kaptam hogy tanítsam de ilyen alapdolgokat megtanítottam neki. Ha nagy a kertetek akkor szerintem ő is jó lenne neked. De ha nem kell fajtisztának lenni akkor fogadj egyet örökbe.
2009. máj. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Belga juhász, nekem az volt gyerekkoromban, de a berni pásztor is kif. kedves kutya, kertes házba vagy lakásba keresel társat?
2009. máj. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
ha nem ragaszkodsz a fajtatisztához akk menhelyről de ha fajtatisztát szeretnél akk labrador retriever magyar vizsla uszkár (óriás) belga juhász spiccek Airedale terrier skót juhász Eurázsiai Flandriai pásztorkutya berni pásztor Hovawart Leonbergi Magyar agár mudi Német boxer
2009. máj. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Van-e valamilyen dolog, amire kifejezetten "használni" szeretnéd a kutyát? Gondolok itt akár valamilyen sport célra is.

Elvárod-e tőle,h őrizze a házat, h megvédjen téged? Mert akkor sem labradort, sem goldent nem javasolnék.

Mennyit tudsz vele foglalkozni naponta? Van-e kerted? Mennyit tudod naponta mozgatni?

Mennyi pénzt szánsz rá egy hónapban, már csak az etetése miatt is. Van-e kedved fésülgetni a kutyát, akár hetente többször is? Akarod-e kozmetikushoz vinni? (Itt a trimmelős fajtákra kell gondolni.)

2009. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a Boxert ajánlom!
2009. máj. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is a boxer nagyon jó választás lenne, pláne elsőkutyának bár én inkább szukát ajánlok ők könnyebben kezelhetőek.
2009. máj. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!