Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Szeretném nagybátyjámat meglepni egy őrző-védő kutyával . Melyiket válasszam az alábbiak közül?: Kuvasz, Sarplaninai, Komondor, Kaukázusi, Érdekelne még hogy melyik a szívósabb a betegségek ellen.
2009. máj. 11. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
A kuvasz igénytelenebb kutyafajta,de nem szabad megkötni mert agresszívvá válhat.
2009. máj. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Szia !

Nekem 3 kaukázusi kutyusom van 1 kan 2 szuka, és nagyon kis strababirok betegség terén, idáig nekünk volt egy ködöksérve amit születése után a kannak meg kellett műteni, de az sajnos a tenyésztő kislánya rosszul emelte fel és ez miatt keletkezett, és nálunk ami visszatérő és figyelni kell az a bűzmirigy rendszeres űritése amit orvos végez, mert ha nem hívom időben akkor nagyon csúnyán kivakarja a hátát. Kb. ennyi ami 9 év alatt volt, persze ez sokban függ h milyen tenyészetett fogsz ki. 9 éves a kan , szukák meg 8 és 5 éves. Imádni való macik . Végzik a dolgukat rendesen. De ugyan ezt eltudnám mondani a kuvaszra is a páromnak volt 14 évig élt és ő is nagyon jó kutya volt kevés betegséggel.

remélem egy picit tudtam neked segiteni.

üdv.

2009. máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
utolsó vagyok, igen ahogy az előttem válaszolo is irta a kaukázusit sem lehet megkötni mert idővel megvadul nekem szabadon vannak, nagy kertben.
2009. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a komondort választanám. Ill. nincsen a felsoroltak között, de a moszkvai őrkutya is nagyon strapabíró, örző-védő kutya. Ha gondolod, nézz utána.
2009. máj. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ne aggódjatok nem lesz megkötve, még gondolkodom melyiket válasszam. :)
2009. máj. 11. 22:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van komondor is meg kuvasz is. Őrzésre nálunk egyértelműen a kuvasz vált be, igazi jó magyar házőrző, csak legyen terepe. Lakásba nem ajánlom semmiképp!! Úgy érzi jól magát mint a pusztán az az ő igazi környezete. DE a legjobb őrző kutya!
2009. máj. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Menj le négykézlábra, szaladgálj, és védd meg a nagybátyádat, vicsorogj, ha valaki közelít, és ha nem ért a szép szóból, harapd meg. Ha pedig egy WC-kefét a fenekedre kötözöl, kis gyakorlással megtanulhatod csóválni is, lesd el a többi kutyától a téren. – ha engem kérdezel.
2009. máj. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Eggyetértek a kuvaszosokkal! Előnyére szól az is hogy a szőrével sincs nagyobb probléma, nem túl hosszú csak amennyire kell (úgyértem télen ne fázzon) ezért nem is szorul különösebb fésülgetésre. És (nekem) az sem utolsó szempont, hogy magyar fajta. Bár a többi felsorolt fajtával nincs tapasztalatom, de őrzésben a kuvasz nagyon erős ösztönökkel rendelkezik.

(Egyébként a nagybátyád tud róla? Remélem olyan természetű ember, aki tud bánni az őrző-védő kutyákkal, mert ha nem, a kutya átveszi a hatalmat!)

2009. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!