Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy baj ha a kutyám megeszi...

Nagy baj ha a kutyám megeszi a patkánymérget?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 09:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Remélem nem történt meg csak megkérdezed, hogy tudd. Igen, nagy baj mint minden mérgezés, de azért ezt túldramatizálják. Ha láttad, vidd azonnal orvoshoz, ha csak sejted akkor is! Bár nem tudom mekkora kutyusod van, de ha csak belenyal még nem fog feltétlenül elpusztulni. És késleltetett hatású, tehát nem azonnal fog elpusztulni hanem 4-5 nap amíg jelentkeznek a tünetek. Ez lehet csak levertség, étvágytalanság, ha keveset evett, de ha súlyos, akkor minden honnan vérzik. Előre bocsátom a lepontozóknak, tudom miről beszélek, ilyen szerekkel foglalkozunk.

A patkányméreg, jól írta valaki, alvadásgátlószer, DE van ellenszere ami a K1 vitamin. Az orvos ad neki injekciót.

2009. máj. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

11:20: Az "agyonutos" vagyok. Teljesen igazad van, de egy picit vonatkoztassunk el onmagunktol. Te es en termeszetesen azonnal allatorvoshoz rohannank az allatunkkal. De a kerdesbol erezheto nemtorotomseg miatt, gondolod hogy altato injekcio jutna eszebe? Vagy inkabb megvarna amig kinok kozt elpusztul? Es a kulturkerdes: mi a jobb, vegignezni amig kiszenved, vagy akarmilyen elerheto modon megroviditeni a szenvedeset? ( Es megint leirom, hogy ertheto legyen: ha a allatorvoshoz valo vitel ugysem valosul meg?)

Igyhat, ha kulturemberseg abban nyilvanul meg, hogy hagyja szenvedi az allatot foloslegesen, akkor boldogan nem vagyok kulturember.

// Mindenki masnak: nem, nem utottem meg soha agyon senki allatat sem. De fel sem merulne bennem hogy mergezes eseten nem azonnal allatorvos, hanem kerdezgetes... :/

//

2009. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!Főleg az utolsót,nagyon hasznos volt ám!!!
2009. máj. 12. 13:09
 14/18 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet a kutyával? Orvos mit mondott?
2009. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Semmi baj adott neki az orvos k1 injekciot .Egyébként nem vagyok benne biztos hogy ő ette meg,mert nem láttam.A biztonság kedvéért azért elvittem dokihoz.
2009. máj. 12. 15:20
 16/18 anonim ***** válasza:
55%
te most viccelsz? halálos is lehet nagyon felelőtlen vagy!!
2009. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
78%
Inkább ne próbáld ki! Vagy ha már megtörtént fordulj állatorvoshoz. Hiszen a nevébe is benne van hogy az MÉREG és nem emberi vagy állati fogyasztásra találták ki..
2009. nov. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha egy állat/ember patkánymérget vettbe annak sok tejet kell innia mert az hatástalanítja. Így van megcsinálva a patkányméreg.


(nemvicc, egy embertől hallottam aki így mentette meg a kutyáját a szomszédoktól..)

2010. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!