Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle szobatisztaságra nevelése?

Beagle szobatisztaságra nevelése?

Figyelt kérdés
most kapok egyet hogy kezdjem el még nem volt olyan kutyám amit a lakásban tarthattam és egy nap hányszor kell neki kimennie csak mert én suliba járok a szüleim meg dolgoznak így nap nagyobb részében nem vagyunk otthon egyedül lenne a lakásban és örülnék ha nem kakilná körbe a lakást
2011. nov. 23. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
a mi kutyánk magában tartotta, és mindig csak sétakor végezte el a dolgát, de ehheznapi 2-3x vinni kell sétálni! :)
2011. nov. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igaz hogy Yorkikra szól de bármilyen fajtánál beválik: [link]
2011. nov. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még most gondoljàtok àt. Egy kiskutyàt 2-3 órànként, evés és jàtèk utàn le kell vinni. Napi 3x kell neki enni adni. Fizikai lehetetlenség elvàrni tőle, hogy rövid időn belül szobatiszta legyen, mert nem tudjâk tartani. Ebből a szempontbòl olyanok, mint a csecsemők. Az sem tùl jò neki, hogy ennyit egyedül lenne. Inkàbb vàrjàtok meg a nyarat, amikor otthon tudsz vele lenni.
2011. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az a baj most találtunk a környéken eladót ami nem olyan drága szóval most kell megvennem és ha teszek be neki enni meg inni akkor mondjuk kibírja reggel 6 -tól délután 3-ig?
2011. nov. 23. 20:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem jò ötlet... Ha szereti a hasàt azonnal meg fogja enni. A szobatisztasàgot pedig nagyon nehezen fogja megtanulni így... Nincs valaki, aki legalàbb 2 hònapig tudna rà vigyàzni napközben?

Amùgy felnőtt beagle nem jöhet szòba? Rengeteg beagle van a menhelyeken!

2011. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
somogyban nem igazán meg nem akarok felnőttet
2011. nov. 23. 20:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Ok.

Érdemes lenne tényleg vàrnotok nyàrig! Amùgy lehet, hogy màr tudsz ròla, de èn is elmondom, ha szaporìtòtòl veszel olcsòn kutyàt, az bizony azt jelenti, hogy a kutyàk nem szűrtek az öröklődő fajtabetegségekre. Ha TK nélkül veszel kutyàt, mert rànézésre beagle, akkor csak reménykedhetsz, hogy valòban az.

Ha van törzskönyve a kutyusnak és làttàtok a szűrési papírokat, valamint van szerződés a kutyushoz, akkor minden oké. Ha nincs, akkor elképzelhető, hogy a kutyus vételàrànak többszörösét hagyhatjàtok àllatorvosnàl a fent említett betegségek kezelésére.

2011. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első fél évben nagyon gyakran kell levinni. Fél évesen talán elég napi 5ször, de az első pár hónapban 1-2, max 3 óránként le kell vinni.
2011. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Két napja van nálunk egy 4 hónapos beagle szuka, reggel fél 5-kor, reggel 8-kor, délelőtt 11-kor és délután 15-kor, ezek 20-30 perces séták, délután 16-18-ig nagyséta és este 22-kor félórás. Első nap minden volt, pisi kaki is. Ma már csak egy pisi, tegnap két pisi a lakásba. Hamar megtanulja, ne vegyél túl kicsit. De egyedül hagyni nem hagynám, mert, ha becsukom az ajtót és kint hagyom az előszobában, már akkor is sír :( Szerencsére én itthon vagyok még egy évig gyesen, így majd fokozatosan hagyom magára, félórákat, később órákat. De a max.idő én 6 óánál többet nem hagynám egyedül. 8-9 óra pisitartás :/
2011. nov. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!