Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szakadt már el valakinek...

Szakadt már el valakinek Flexi póráz séta közben?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy hiába van ráírva,hogy 35 kg-ig, az én kutyám csak 24 kg, viszont egy nagyon erős és vehemens terrier és félek, hogy egy erősebb rándításnál egy idő után elszakad a póráz...


Mondjuk csak az esti sétákhoz kellene, mert sötétben hajlamosabb az ürülékevésre a drága, nappal nagyon szépen jön a sima pórázon is.


2011. nov. 24. 00:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a "nem" és a "hagyd" bevált. Csak ehhez az kell, hogy végig látótávolságon belül legyen a kutya, különben nem tudsz rászólni. Tehát helytelen viselkedésnél tiltás, helyes viselkedésnél (mikor figyelmen kívül hagyja az ízletes ürüléket) pedig dicséret és jutifalat.
2011. nov. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Elszakadni még nem szakadt el, de romlott el kettő is.

Az első egy 8 méteres zsinóros flexi classic volt azt hiszem, a nagytestű roti-nj keveréket kibírta, bár soha nem rángatta. De ismerősöm könnyebb tömegű kutyáját vittem vele, aki húzott, és néhány nap után nem húzta vissza a zsinórt a szerkezet. Azóta is a szekrényben áll, nem tudom szétszedni.

Másik nem Flexi márkákjú volt, hanem ajándékba kapott mintadarab, ilyen gagyi pro-pac-os darab. Szintén roti-nj keverékemet sétáltattam rajta a lakótelepen, előtte nem sokkal került hozzám menhelyről. Meglátott egy kutyát és kihúzta az 5 métert. Nem rántott, megállt. Hívásra nem jött, ezért meg akartam rántani, de nem akadt be a gomb, és szintén nem tudta visszahúzni a zsinórt.

Azóta vettem Flexi 8 méteres szalagos pórázt, talán comfort long a neve. Mondjuk ezt sem rángatjuk. :)

2011. nov. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!