Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya gazdik ti is ennyire...

Kutya gazdik ti is ennyire féltitek a kutyusotokat az idegenektől?

Figyelt kérdés
Pár napja sétáltunk hazafelé a párommal és jött szembe velünk egy nő és már elhagyott minket, mikor a kutyája mellénk ért és odajött megszagolgatni minket, mi pedig köszöntünk a kutyusnak és kicsit lehajoltunk hozzá, de nem nyúltunk felé, de nagyon cuki volt. Amint meglátta a nő, rögtön magához hívta a kutyáját. Furcsa volt, mintha féltené tőlünk a kutyát, de pár perc múlva megint mögötte kullogott a kutyus a nő pedig kedvtelenül ment előtte. Nekem nincs kutyám, ezért kérdezem, hogy ki mennyire félti a kutyusát? Hozzáteszem, nem vagyunk ijesztő emberek.:)
2011. nov. 24. 10:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
22:27, előtted író vagyok, a szocializálás nem abból áll, hogy boldog-boldogtalan rámászik a kutyára és ezt ő szereti is. Készülj fel rá, hogy a mudid sem fog veled egyetérteni nagy valószínűséggel. Nekem nem az első mudim van, és nem túlzottan vannak oda az idegenekért, ezek szerint te nem néztél rendesen utánuk... Annak ellenére hogy kitűnő karaktertesztjük, mindenük van, versenyeznek. Ha ilyen kutyát akarsz, vegyél valami labradort vagy hasonlót... És nem is azon van a hangsúly, hogy azt akarnánk, hogy idegbeteg legyen a kutyánk ismerkedés hiányában, hanem hogy illetlenség bármilyen idegenhez, vagy a kutyájához, de akár ha kutya nélkül is van, odatolakodni. Hidd el, majd amikor a sokadik ember fog kérdés nélkül! rámászni az új kutyádra, netán még leteremteni téged mintha neki joga lenne szórakoztatni magát az állatoddal, egyéb kellemetlenségeket okozni akkor majd megérted milyen kellemetlen. Ezerféle szituáció lehet majd amikor egyedül akarsz lenni, de ismétlem, ez egyben alapvető etikett is.
2011. nov. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Azért, mert gyereknek tekinted a kutyádat. Ez a szemlélet errefelé nem menő. A kutya kutya, gyerekként kezelve boldogtalan lesz.
2011. nov. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kutyám,sose megy csak úgy oda egy idegenhez,csak ha az megszólítja kedvesen,mosolyog stb. Persze ezekben az esetekben (bármennyire is sietnék) megállok egy kicsit,hogy meg legyen simogatva,kedveskedjenek neki.1.Lehet az illetőnek nincsen kutyája(mert nem lehet,nem engedheti meg magának) és kicsit örül ha játszhat kicsit kutyával 2.Kutyám boldog,hogy minél több figyelmet kap 3.Örülök én is,mert a kutyám örül :)
2012. máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezzel a bizonyos hölggyel többször is találkoztunk, de mindig nagyon undok volt. Azóta nekem is lett kutyám és mintha egy másik ember lenne. Az esetek többségében nagyon kedves, de van, amikor előjön belőle az a másik ember, akit még azokban a napokban megismertünk, amikor a kérdést kiírtam.:)
2012. máj. 1. 13:27
 15/15 anonim ***** válasza:

Én féltem a kutyámat az idegenektől. Háromféle eset van, ami nap mint nap megtörténik velünk:

1. Megjelenik egy eber és elkezdi simogatni a kutyám. Velem szóba se áll, esetleg a kutyával. Utálom ezeket! Kérdezze meg, hogy simogathatja-e, de így nem oké.

2. Megkérdezi, hogy megsimogathatja-e. Így már jobb, ilyenkor mindig megengedem 5-10 másodpercre.

3. Nem akarja simogatni, csak megjegyzi magának, milyen szép a kutya, netán némán elmosolyodik. Ezeket az embereket nagyon szeretem. Én is így szoktam csinálni. És ez normális. Ha kutyát akar valaki simogatni, vegyen magának.

Persze nem vagyok gonosz, de a kutyám csak 10 hetes. Nem tesz neki jót, hogy percenként letámadja valaki. Ő se szereti ezt, és általában ránéz, hogy akkor most mit csináljon. Persze nem szocializátlan, azokat az embereket szereti, akiket én is. :) A második ok, hogy nem szeretem, ha idegen simogatni akarja, hogy még kiskölyök lévén, még nem alakult ki a ragaszkodás, és előfordul, hogy elkezdi követni az idegeneket. Olyan, intha bárkivel szívesen hazamenne, főleg, ha az illetőnél van bicikli, roller vagy babakocsi.

Majd ha felnő a kutyám, nem fog már zavarni ez a simogatás, de akkor az emberek már nem fogják ilyen "cukinak" tartani, és nem akarják majd simogatni. Ez egy másik dolog, amit nagyon utálok.

Ja, és még valami. 10 hetes boxerkölyköm még nem tudja magát megvédeni, a boxer meg egy népszerű, drága és imádnivaló kutya, és el is akarhatnák lopni. Ezért a reggeli sétákat szeretem, amikor még üresek az utcák.

2012. máj. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!