Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha valaki az én...

Mit tegyek, ha valaki az én kutyámat szeretné az övének a "párjának"?

Figyelt kérdés

Kan kutyám van és már kaptam rá célzásokat, hogy szeretnének tőle kiskutyákat.

Igazából nem tudom, hogy ivartalanítsam a kutyusom vagy sem, rengeteg különböző véleményt kaptam már a témában, bizonytalan vagyok. Ha nem ivartalanítom a kutyusom, akkor viszont nem fog hiányozni a fedezés az életéből?

Erről is sokféle álláspontot hallottam, van aki azt mondja, ha sose fedez, akkor nem is hiányzik neki, van aki az ellenkezőjét.


Szerintetek belemenjek, hogy fedezzen a kutyám egy vele azonos fajtájú ebet? Pénzt nem kérnék érte, csak akkor engedném, ha erre tényleg szüksége van a kutyámnak.

(Bár én úgy tudom, hogy a párzás a kutyáknak kellemetlen)


2011. nov. 24. 12:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Jobban fog neki hiányozni, ha egyszer engeded. Amúgyis csak az ösztön hajtja, az ivartalanított kutyák is teljes életet élnek párzás nélkül. Szóval csak azért, hogy megtudja, milyen, teljesen felesleges, sőt, többet árt, mint használ.
2011. nov. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

"De az ivartalanítástól nem fog megváltozni a jelleme, személyisége?"


De, kezelhetőbb lesz. Fedezés után viszont pont ellentétes tapasztalatokról számolnak be a gazdik, tehát inkább kezelhetetlen lesz, van akinek agresszívabb lett a kutyája más kanokkal. Ha nagytaestű, akkor diszplázia szűrés KÖTELEZŐ! Emellett kiállítások, tenyészszemle... Szóval százezreket költessz a kutyára mielőtt még fedezhetne.

2011. nov. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!