Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor ha nem fizet...

Mi van akkor ha nem fizet valaki ebadót? Elkobozzák a kutyát? Nem rólam van szó, nincs kutyám! csak érdekelne.

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
APEH bácsi hatásköre - ahogy a nevében benne van. Ha a kocsid után nem fizetsz teljesítmény(vagy súly?)adót, az is olyan. Nem veszik el a kocsidat, csak megbüntetnek és behajtják.
2011. nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem az ebadó helyi adó lesz, ha valaki nem fizeti be, önkormányzat letiltatja.
2011. nov. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

az fasza lesz a menhelyeken még több kutya fog meghalni, mert kevesebben fognak tudni tartani.

:(

2011. nov. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Akinek évi 6000-e sincs a kutyájára, az ne is tartson. Vagy szépen el lehet menni ivartalaníttatni és fizetni sem kell.


De akkor is: ha nincs évi hatezre, akkor bele sem merek gondolni, mivel etetik mondjuk azt a kutyát, vagy hogy megkapja-e az oltásait...

2011. nov. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10:16-ra reagáltam.
2011. nov. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sok helyen nem értem. Azt mondja veszélyesnek minősülő kutya, mely életében már harapott meg embert vagy várható, hogy megharaphat. Ennyi erőből az összes után lehetne fizetni. Aztán jönnek a kivételek, pl menhelyi, magyar fajta, ivartalanított. Legyen mondjuk egy kuvaszom, ami köztudottan egygazdás és elég jó őrző szóval nem a jóindulatáról nevezetes, és mondjuk megharapta a szomszéd kezét mert benyúlkált a kerítésen. Ilyenkor mi van? Kell adót fizetni vagy sem? Melyik az erősebb érv?


Nem azt a 6 ezret sajnálom, csak sok az ellentmondás, mert ha van egy rottweilerem, egyből megsarcolják hiába ivartalanított, de egy menhelyi kutyában (ahogy az össze többiben is) benne van a rizikó, hogy harap.

Szóval ez alapján akkor vagy ne fizessen senki vagy fizessen mindenki kivételek nélkül.


Amúgy az önkormányzat szedi majd és ha nem fizetik be akkor bírságolják a gazdit. Bár a fent leírtak alapján elég nehéz lesz beazonosítani, hogy kik is fizetnek majd.

2011. nov. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

# 3/5 nek


nálunk két kistestű kutya van és mindenük megvan de ebbe az évbe állunk anyagilag sz.a.rul , szóval én jó pár éve honnan tudjam hogy most ezt az adót bevezetik és mi rosszul fogunk állni , egyik kutyánk acana tápot kap az idős ,a kölyök meg pro plan-t az oltásaik megvannak féreghajtva is mindig vannak és ha betegek elvisszük orvoshoz...de mivel hosszú szőrűek kozmetikába is kell vinni és nem olcsó.. és most jelen pillanatba nekünk 10 ezer ft plusz a kutyákra sok lenne, jövőre a kölyköt ivartalanítjuk és chipeztetjük ,de az időset nem fogjuk egy műtét elég kritikus lenne más részt panelba lakunk és mivel jól nevelt nem fog elszökni és terhesen haza jönni... amúgy sose dobnám ki őket az utcára vagy menhelyre..


szerintem meg annak kéne fizetnie aki rossz körülmények között láncon vagy egy kennelbe tarja a kutyáját...


a szaporítok meg így is úgy is tovább fogják szaporítani a kutyákat max egy minimálisat vissza esik..mert annyi b.uta ember van aki csak annyit lát a neten hírdetésbe PL : hogy fajtatiszta extra mini yorki 30 ezer ft és egyből veszi mindegy neki hogy törzskönyves vagy nem...jó áron ilyen kutya..azt meg egyik se tudja hogy extra mini yorki nincs is.. szóval az emberek tudatlansága miatt továbbra is lesznek szaporítok akik átvágják az első kutyásokat..

2011. nov. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem a 6 ezerről van szó, hanem a plussz 6 ezerről!

Meg a forint leértékelésről.

2011. nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az adót az önkormányzat veti ki de benne van a törvényben hogy ha nem fizetsz a adó módjára behajtható köztartozás.

Azaz jön a NAV (ex APEH) és inkasszózza, a kamataival együtt, majd még kapsz egy mulasztási bírságot is.

2011. nov. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minden önkormányzat maga foga eldönteni, hogy bevezeti-e!!
2011. nov. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!