Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ilyen rosszullét a...

Miért van ilyen rosszullét a kutyáinknál?

Figyelt kérdés
Van 6 kutyánk, 4 nagytestű, és 2 kicsike. Az egyik kicsin kb hetente 3x, vagy még többször előjön egy görcsös roham, az egész teste befeszül, a szemei kigúvadnak, és látszik, hogy nagyon kínlódik :( Van hogy pár perc csak, de van hogy egy órán keresztül hol jobban lesz, hol visszaesik. Minden izma görcsbe rándul és csak fetreng a földön... Viszont két másik nagykutyánkon is előjön ez, csak nekik ritkábban... egyszer csak összeesnek, begörcsölnek, folyik a nyál a szájukból... Anyám szerint epilepsziásak, én viszont inkább attól félek, hogy valami fertőzés okozza ezt... Egymástól elkapják, kitudja mi ez... És a legjobban attól félek, hogy nehogy emberre is átterjedjen, vagy valami :( Szerintetek?
2011. nov. 25. 12:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Anyám szerint epilepsziásak"

Ugye ez nem azt akarja jelenteni, hogy a 3 kutyátok is ilyen tüneteket produkál, ráadásul elég gyakran és még nem látta őket orvos?

2011. nov. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De... ezt... a legkisebbet már látta orvos, az adott valami injekciót amit be kell neki adni, ha rosszul van, de az se segit neki.. pontosan ezért félek, mert beoltva sincsenek a dögök, meg semmi... szerintem simán el is vitethetnék őket :/ dehát igazából leszarom, én csak attól félek, hogy nincs kedvem elkapni esetleg, kitudja mi ez... dehát nekem nincs túl sok szavam itthon....
2011. nov. 25. 12:47
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az utolsó kommented kicsit megrázott...

Minek nektek annyi kutya oda? (vagy a te szavaiddal: dögök -.-)

Enni azért kapnak??

Szerintem sokkal jobban járnának azok a szegény állatok ha elvennék tőletek.

2011. nov. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hidd el, hogy én lennék a legboldogabb, ha nem lenne itt kutya... vagy max 1 bőven elég lenne. anyám a kutyamániás, az van amit ő mond, még ha abszolút nincs is igaza, vagy nem éppen normális amit csinál... hogy minek ennyi kutya, ne tőlem kérdezd, nekem elegem van belőlük mert nem való ennyit tartani......... pláne, h betegek
2011. nov. 25. 12:57
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát először akkor anyukáddal kéne megbeszélni, hogy mindenképp orvoshoz kell vinni őket, ha nem akar 6 kutyát eltemetni. Lehet, hogy azért betegek mert egy db oltásuk sincs. Akkor gondolom ivartalanítva sincsenek? Mert akkor bármikor lehet még több beteg szaporulat.

(nem a te hibád, de én nem értem az ilyen embereket, kutyamániás, kell neki 6 kutya, de az alapvető szükségleteket nem adja meg neki!! Gondolom azt mondja azért van annyi kutya mert szereti őket, de ezt nehéz elhinni,mert akkor orvoshoz is vinné őket.)

Ja és mi lesz majd az ebadóval? vagy akkor majd az utcára kerülnek?

2011. nov. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én nem tudom... :( mind a 6 kutya szuka, eddig minden évben megkapták az oltásokat, csak idén nem, de azelőtt is volt már, hogy jöttek ilyen rohamok... és pontosan ezt mondja amit mondasz, hogy "mert szereti őket" csak épp egyszer kijönnek ellenőrizni, éselkérik az oltási könyveket, akkor rotyogás lesz... az ebadóba már bele se menjünk... nem tudom, de én ezt már nagyon utálom itthon. ÉN nem vagyok kutyaellenes, meg szeretem az állatokat, de ez nagyon túlzás :( és nem lehet vele megértetni :( és a legjobban ezektől a rohamoktól félek, mert nemtudni mitől van pontosan, és ki tudja, hogy emberre átterjed-e? Valami vérvizsgálat se ártana szerintem a kutyáktól, bár nem vagyok állatorvos, nem értek hozzá, de ez gáááááááááz :(( És nincs szavam itthon, mert rögtön én leszek a rossz...
2011. nov. 25. 13:21
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez a baj, hogy mi sem vagyunk állatorvosok.

Az is lehet, hogy veszettek! Valahogy mindenképp látnia kéne orvosnak, ha eddig volt oltásuk, idén maradt ki, akkor kimegy az orvos beadja és meg is nézi a kutyákat.

Esetleg kihívod titokba az állatorvost, hogy nézze meg. Neki meg mondod, hogy ne árulja el, hogy te hívtad ki, hanem pl mondja azt hogy látta, hogy idén nem volt még oltásuk és érdeklődik, hogy mizu.

2011. nov. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet ez, gondolkoztam már ilyenen, hogy spulba ki kéne hívni az állatdokit... de hát ha be kell nekik adni az oltást 6 kutyára az elég sok lóvé... ezért nem oltatta be anyám őket szerintem. de ha kijön is,nem biztos h ránézésre meg tudja mondani, h valami betegségük van, mert úgy egyébként szépek, jó húsba vannak, szőrük szép, meg minden... szóval ránézésre nem hiszem, h ezt igy meg lehet mondani, bár ugye persze tényleg nem vagyunk állatorvosok... :( :)
2011. nov. 25. 13:38
 9/14 anonim ***** válasza:
Rokonai egymásnak a kutyák? Mert akkor tényleg simán epilepszia.
2011. nov. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nem. nem rokonaik, se testvérek, se anya-kölyke kapcsolat nincs köztük. ezek ilyen szedett vedett, útszéléről befogadott kutyák a java :(
2011. nov. 25. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!