Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok olyan közép ázsiai...

Tudnátok olyan közép ázsiai juhász kennelt ahol rövid szőrűeket tenyésztenek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 11:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
31%

én gyerekkoromban olyan lovardába jártam, ahol egy dobermann, Félix őrzött.:)

mondjuk kicsit hülye volt a kutya, egyszer megijesztette a lovat az meg ledobott...:D


Én lovarda őrzésre leonbergit és egy jelzőkutyát ajánlanék...


a leonbergi félelmetes, óriási kutyának tűnik, közben úgy bújik minden emberhez, mint egy kiscica...

képtelen emberre támadni.:D

de aki ezt nem tudja, az rendesen összetojja magát, ha meglátja...

így elkerülnéd az olyan gázos helyzeteket, amikor a kutya véletlenül mondjuk az új vendégeknek menne, vagy csak rájuk morogna...

jelzőkutyának szinte minden kistestű jó...

terelő kutyát nem ajánlok kifejezetten, nehogy túltengjen benne a feladatbuzgóság.:D

de egy kis keverékkutya tökéletes lenne a célra...


a lovardát úgysem egy kutya fogja megvédeni, ha be akarnak menni, lefújják, beetetik (szerencsére egyre ritkábban) vagy riasztóval megzavarják a kutyát...



vagy kifejezetten rövid szőrű fajtát keresel?


egy szép boxer?


tudtommal ő sem egy emberevő, de azért van egy kinézete...:)

viszont a tyúkok (ha vannak) nem lennének biztonságban tőle...:D



gondolkozzak még fajtákon?


(örülök, hogy lemondtál a kájról, sajnos ezt a fajtát itthon az eredeti rendeltetésére nem is tudjuk használni, nincsenek akkora kietlen területeink... és szerintem egy ilyen lovardás káj elaltatva végezte volna, mert megkapott valakit...)


a sajátomat én is csak ott engedem el a többivel futni, ahol 1000%, hogy nincs élő ember még a távolban sem... sajnos.:(

2011. nov. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!