Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malamut hogy ne szökjön el...

Malamut hogy ne szökjön el milyen kerítést vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Milyen kerítés kell egy malamutnak,hogy ne szökjön el?

egy 2m magas 2,1-2,3-2,5mm huzalvastagságú pontonheggesztett hálón áttud jutni?

vagy táblás kerítés?


2011. nov. 26. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Drótkerítés minden fajtája felejtős. Magasságtól függetlenül izomból át tud mászni ha akar.
2011. nov. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


nekünk 2 méter az alap kerítés magasság, és azon van még fent 2 sor szöges drót...

egyszer átugrotta a káj szukám.:D

(már meghalt:()


szerintem még arra figyelj, hogy ne csak úgy a földben álljon, hanem egy jóóó mély gödröt ássatok és betonnal töltsétek fel - erre jöjjön a kerítés, különben kiássa...


amúgy szerintem jobb agyban megakadályozni a kutyát...


az én egyik kutyám bármit csináltam, kiszökött tyúkászni meg kukát borogatni.

minden nap minimum 1 óra futtatás, 1 óra séta és bőséges kaja mellett...


aztán halál véletlenül beálltam vele agilityzni, és rendszeresen kezdtem járni. azóta eszébe sem jut kimenni és szórakoztatni magát...

(na meg ma már a viszonyunk is egész más, hála a klikkernek és a tükörmódszeres kutyasuliknak...:))


lehet, hogy Nálad is ilyesmi lesz a megoldás...

2011. nov. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ami biztos:

-beton alap

-olyan háló, amit nem tud szétszedni (a ponthegesztett háló jól hangzik)

-a tetejére +30 cm kiegészítés, ami 45 fokban befelé hajlik (ez akadályozza meg az átmászásban).


(Szögesdrótot nem javaslok, mert azzal fe tudja hasítani a hasát, ha mégis megpróbál átmászni.)

2011. nov. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A pontheggesztett háló nem jó simán nem jó, azon átmászik, ha nagyon akar. Ha ilyet veszel, akkor mindenképpen tegyél a tetejére 45 fokban befelé hajló vasakból keretet (vagy hogy nevezik), azon nem fog tudni átmászni. Mindenképpen alá kell dolgozni, hogy alatta se tudjon kiásni.
2011. nov. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy malamutom, és vettem mellé egy tacsit, hogy ne unatkozzon, és már nem szökik el. :)

Egyébként az elején ő is amikor tehette kisurrant a kapun, de amióta vettem neki egy barátot, leköti.

2011. nov. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!


Szerintem is a lefoglalás a megoldás! Utcánk mellett az egyik házban 2 malamut is van. (egy pár) Sima házi kerítés van nekik, és még soha nem szöktek meg. Lehet azért, mert párban vannak.

2011. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egyébként volt másik malamutom is, aki nem akart sose elszökni, csak akkor jött ki a kapun, amikor kihívtam! :)

SZóval ez is lehet egyénfüggő, de azért nem árt felkészülni, mert alapjáraton kalandvágyóak.

2011. nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!