Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fáznak-e a kutyák? Sok kiskuty...

Fáznak-e a kutyák? Sok kiskutyán látok ruhát. Van középtermetű kutyán is ruha. A nagytestűekre nem adnak a gazdik, vsz. Komikus lenne a kinézetük.

Figyelt kérdés
De vajon valóban fáznaek-e?Nyáron melegük van, lihegnek, keresik az árnyékot.Akkor télen akár fázhatnak is, hisz ök lakásban tarott kutyák.Nekem egy nagyon vékony testalkatú, agárszerű kutyám van, aki rengeteget fut, és nagyon sokat vagyunk a szabadban.Dilemma a kutyaruha.

2011. nov. 27. 17:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Városi lakásban élünk. Mindennap nyár, tél reggel 5 órakor indulunk az első 1 órás sétára.(Dunapart, láthatósági mellény a kutyán, zseblámpa)Kell az 1 óra hogy 7 órát nyugiban legyen.14 órakor rövid pisi.16-18 ig ismét Dunapart, kutyák, "bandázás", rohngálás, szimatolás stb.Azt gondolom délután nem fázik, de reggel még a lépcsőházból is 2x meggondolja hogy kijöjjön e.

Szóval megoszlanak a vélemények,de azt hiszem mégiscsak varrok egy hátmelegítót.


Köszönöm a válaszokat.Jó sétát mindenkinek!

2011. nov. 27. 19:40
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Az enyém nem fázik, pedig csak egy mudi. Van tavaly télről egy kép róla, elaludt a hóesésben, már ki sem látszott a hóból, mégsem ment be a házába. Nem is érezte szerintem.

2011. nov. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy Tacskó keverék kutyám. Ő kint nagyon fázik szó szerint remeg. Ezért neki van kutya ruhája. De tényleg csak szükségből..... Amúgy ha nem volna fázós akkor nem adnék rá ruhát.

Amúgy szerintem a te kutyádra is de főképpen ha látod hogy télen reszket/fázik akkor vegyél rá kutyaruhát de ha nem fázik akkor viszont felesleges.

2011. nov. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem whippetem van, én nem szeretem ezt a kutyára ruhát adunk témát, mert pl. 20 éve nem nagyon láttam egy kutyán se ruhát, lehetett kicsi, nagy, rövid vagy hosszú szőrű! De nekem is kell rá adnom, mert 5 fokba ahogy kilépünk a lépcsőházból azonnal remeg és néz rám. De, ha mínuszok vannak akkor pisi-kaki és már akar is menni haza.
2011. nov. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a kistestű és rövidszőrű kutyusok fáznak télen, sőt még ősszel ill tavasszal is amikor hidegebb az idő... Csivavám van és szoktam ráadni kutyaruhát télen, ha ősz vagy tavasz van és hideg akkor pedig pulcsit.Mert különben megfázni...:( Ezért kell őket öltöztetni!! A csivava különben is egy mexikói fajta ott meleg van, nem szokott hozzá a 10fok alatti hőmérséklethez, plána a 0 és az alatti minusz értékekhez!! Ezért kell rá a ruha:) Szereti is van több kabátja és pulcsija:) (meg egyéb ruhácskái is) A nagytestű vagy közepes méretű kutyák szerintem nem fáznak mivel van bundájuk ami melegíti melegen tartja őket.De szerintem őket is tanácsos védett helyen tudni ha már minuszok vannak odakint. Egy kutya sem szereti a nagyon hideget. Talán kivétel a husky és az eszkimó szerű kutyák azoknak meg külön a hideg jó, azt élevezik:) Egy rövidszőrű agarat vagy vizslát szerintem télen nem árt öltöztetni egy sima egyszínű meleg kabát vagy hátmelegítő nem árthat meg, mivel fázósak. Amúgy nekem rövidszőrű csivavám van:)
2011. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Csak halkan mondom, hogy a bolognesemre máris megvettem a kabátot, mert a hosszú szőre azonnal tiszta víz lesz. Ettől még neki nem sok baja volt eddig, nekem viszont kényelmesebb lesz a kabátot kimosni, megszárítani, mint a kutyát leöblíteni és megszárítani.

Ezzel a kutya bőre sem szárad úgy ki. Csak azért mondom, mert látva a hozzászólásokat... még megmondanák, hogy milyen gazda vagyok, hogy még a kutyát sem tudom naponta háromszor megmosni. :)

Hogy húsz és negyven éve mi volt...naja. Változik a világ. Van, hogy jó irányba.

Egyébként hűtő ruhák is vannak, nyárra, egy vagyonért.


A kérdezőnek viszont csak a hideg a kérdése: ha a kutya reszket, még nem biztos, hogy fázik. Ha mozoghat, elmúlik a fázás, reszketés. Ha nem, a kutya igenis fázik. És praktikus a melegítő kabát. Ha tetszik ez másoknak, ha nem.

2014. szept. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!