Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kullancsírtót használto...

Milyen kullancsírtót használtok, mióta, és ment-e mellette bele kullancs a kutyába?

Figyelt kérdés
Nemsokára hozzám kerül egy 4 hónapos kutyus, és nem tudom még milyen kullancsírtót használjak, ami tényleg hatásos. Köszi a válaszokat!
2009. máj. 13. 08:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Frontline Combót használok. (Az egyik kutyám nem bírja a Kiltixet, hány tőle így egyiken sem lehet)


Mint minden kullancs elleni szer ez is csak 95 százalékos.

Nekem eddig szerencsém volt, évek óta nem volt beteg egyik sem, az előfordult, hogy kullancsot szedtem ki belőle. (Elég kullancsos helyen vagyunk, azt érzékelem, hogy mindenképp használ, de összehasonlítási alapom nincs, hogy mennyire.)


Fontosnak tartom a Lyme kór elleni oltást is. Akkor márcsak a babesiara kell figyelni.

Azonnal orvoshoz rohanni, ha a kutya étvégytalan, kedvetlen, mozgása bizonytalan mintha szédülne.

A következő tünet a sötét vizelet, hányás, de az már súlyos állapot, tehát a bizonytalan mozgásnál már szaladni kell a dokihoz.

2009. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mi is a frontline-t használjuk 3 kutyán is.

De a legtisztább, ha bemész egy állatpatikába és kikéred az eladó tanácsát. Nem tudom ugyanis, hogy 4 hónapos kölöknél mi a helyzet, mi a legjobb.

2009. máj. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
mi nyakörvet használunk,elég drága,de a nevét nem tudom. fél évente kell cserélni és nagyon jó,azóta nincs benne kullancs!
2009. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Persze bemegyek, ajánlani fog vmi az tuti. De én tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Hiába ajánl vmit ha az másik 100 embernek nem jött be. Ezért szeretnék személyes tapasztalatokat hallani, nem egy eladó tanácsát.

2009. máj. 13. 09:49
 5/14 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok megint. Nekünk a nyakörv veszélye miatt úgy csinálják meg, hogy ha a kutya bármire felakad, akkor hogy ne fulladjon meg, a nyakörv leold a nyakából.

Mivel mi erdőben lakunk, a kutyák sokat vannak kint az erdőben, az egyikőjük az első héten elhagyta a nyakörvét így.

Ha nálatok csak kerítésen belül van a kutya ahol mag tudod találni ha leesne róla, és ha nem viszed olyan helyre, ahol úgy elhagyhatja, hogy ne találd meg, akkor a nyakörv tényleg nagyon jó.

2009. máj. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egy 8 hónapos spánielem van, mi négy hónapos kora óta EXSPOT-ot használunk, z állatdoki és a kennel ajánlásával!

Én kb 2 havonta fürdetem és fürdés után mindig becsepegtetem a bolha kullancs elleni szerrel, majd egy hónapra rá megint, utána lévő hónapban meg megint fürcsi utáni nap! Én néha találok benne kullancsot, igaz nem sürün de egy hónapban azért 3-4 db-ot kiszedek belüle! Általában a 3. hét környékén fordul elő... Lehet hogy 3 hetente kellene használni és nem havonta!

Egyébként nem tudom hogy van e még valami másfajta szer is kölyökkutyákra, én csak ezt ismerem!

2009. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A legtöbb szert 2 hónapos kor után rá lehet már rakni a kutyákra. Na akkor Exspotot tuti nem használunk, havi 3-4 kullancs az rengeteg:S Mástól is hallottam hogy gagyi, 500 forintért mondjuk mit vár az ember. Egyik ismerősöm kutyája amellett lett babéziás.
2009. máj. 13. 12:23
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos a kutyám,az állatorvos javaslatára ,prac-tic -ot használunk . 1 adag = 1 hónap.testsúlytól függően 1200-1600.-ft / adag

nekünk bevált,volt,hogy egy túra után 20 kullancs jött ki a szőréből. ami meg belement a bőrébe az belepusztult.a kullancsokra idegméregként hat .de jó még légyre,szúnyogra,bolhára,

viszont vényköteles,azaz, állatorvosnál kapható.

2009. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Énis a frontline Combot használom. És csak ajánlani tudom.
2009. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
14.10: Köszi, ez a Prac-tic igazán szimpatikus. A Frontlineról azt hallottam hogy már immunisak lettek rá a kullancsok. Eddig a Prac-tic az ami meggyőző:) Majd rá is kérdezek, 2 nap és megjön a kiskutya, úgyis a orvoshoz vezet az első utunk.
2009. máj. 13. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!