Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kit büntetnének meg (és...

Kit büntetnének meg (és hogyan), ha a kutyám megenné az utcán totyogó kisgyereket? (A szomszéd rossz kerítése miatt. )

Figyelt kérdés

(Lehet inkább jogi kérdés?)


Tehát a szomszédnak kidőlt a kerítése és nem hajlandó megcsinálni. Nincs ereje és pénze sem hozzá. Nekem úgyszintén nincs. A mi kerítésünk a másik szomszéd felé rendben van. De ezen az oldalon a szomszéd kerítése volna, neki lenne kötelessége azt rendben/karban tartani, ugye?


Engem nem is zavarna a probléma, csak a kutyám miatt aggódom. Elég nyugis fajta, nem az a megszökős. Viszont újabban bejöttek kóborkutyák a szomszéd kerítése felől. Ez sem zavarna annyira. Csakhogy az én kutyám egyre inkább szaglászik utánuk, és ott matat, ahol azok bejönnek, és akár ő is ki tudna menni. Még nem tette meg, de mi van, ha igen?!

Elsősorban őt féltem, mert nem ismeri az utcát, az autókat sem. Nem akarom, hogy elüssék.

Na és mi van, ha mondjuk megijed és előjönnek belőle az ősi kutyatulajdonságok és mondjuk megharap vagy széttép egy kisgyereket az utcán, ha mondjuk mégis egyszer meglógna? Ki lenne a felelős?


Amúgy teszek oda deszkákat és egyebeket, de ez nem 100%-os, főleg mert azok az idegen kutyák a másik oldalról kilökik...


Vélemény?


2011. nov. 28. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egy a lényeg, hogy közterületen póráz nélkül nem sétálhat kutya (egyes helyeken szájkosár is kell).

Ha kiszökik, az a te felelősséged, teljesen mindegy, hogy kinek a kerítése, stb.

2011. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megharap vagy széttép egy gyereket akkor te mint gazdi leszel a felelős érte függetlenül attól hogy a szomszéd nem tudja megcsinálni a kerítését.Ugyanis neked még a jó kerítés ellenére is biztosítani kell hogy a kutya SOSE okozzon másban kárt.Ha tudod hogy a kerítés pocsék akkor vagy te megcsináld(és a költségeket behajtód a szomszédon)vagy a kutyádat kennelben esetleg pórázon tartod..
2011. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha kiszökik, te vagy a felelős. Egyébként egy megfelelően szocializált kutya amivel napi szinten foglalkoznak, nevelik, lemozgatják, az még ijedtében sem fog "megenni" egy gyereket.
2011. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Hát igen, ha kiszökik, az is a Te hibád, és ha megharap valakit, az is. Normális kutya nem harap meg (pláne nem tép szét) senkit, tehát ha ez a veszély fennáll, akkor valamit nagyon csúnyán elrontottatok a nevelésénél.
2011. nov. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a felelős, ugyanis a törvény előírja, hogy ha kutyát tartassz, akkor kötelességed (neked, nem a szomszédnak!) gondoskodni róla, hogy ne juthasson ki a közterületre. Hogy milyen módon akadályozod meg, az a te dolgod. Az is le van írva a törvényben, hogy ha megkötve tartod, akkor annak mik a feltételei, ha zárt kennelben annak is vannak feltételei. Ha tanyám van akkor sem csak az egyik oldalt kell keríteni, hanem az egészet körbe. A lényeg, hogy nem a szomszéd dolga, hogy olyan kerítést építsen, amin az én kutyám nem jut ki. Ha a szomszédnak van egy normál 160-as drótkerítése én meg veszek egy cseh farkaskutyát, akkor kötelezzem, hogy építsen egy fél vagyonért 4 méteres beton erődítményt, hogy az új "hobbim" ki ne jusson őfelőle?
2011. nov. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Természetesen a "megenni" túlzás volt. De számomra már az "odakapni" esetleg nadrágszárába beleharapni is egyenértékű a megennivel. Szóval engem pl nem zavarnak a békés póráz nélkül sétálgató kutyusok, de ha ijesztgetnek, azt már nem kötelességem tűrni. Ugyanígy az én kutyám se tegye és ne is tehesse...


Akkor szerintetek is a gazda a felelős. Jó.

Kénytelen leszek szögeket is alkalmazni.


A kutyám magától nem menne el. Csak ezek az újonnan felbukkant kóbor társai aggasztanak. Nemrég egy akkora hatalmas kutya jött be, hogy simán ledöntötte azokat a deszkákat, amit az én kutyám arrébb se tudna tolni. És mégis csak kutya az enyém is, ki tudja mikor lesz kedve világot látni, ha a többiektől látja... :(

2011. nov. 28. 12:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Próbálj meg beszélni a szomszéddal, hogy a telekhatárt elválasztó kerítést hogyan tudnátok közösen helyrepofozni. Neked is érdeked, a saját kutyád miatt, és azért is, hogy idegen kutyák ne mehessenek be a te portádra. Ha valahogy meg tudtok egyezni, hogy mind a költségeket, mind a munkát felezitek és közösben szépen helyrehozzátok, akkor az őneki is kevesebb teher, és neked viszont dupla haszon.

(Az már más dolog, hogy attól kezdve ő a saját telkét az utcáról őhozzá bejáró idegen kutyáktól hogyan oldja meg.)

Ha nem tudsz vele megegyezni, minden felelősség, amikról az előttem szólók írtak, bizony a tied, és az abból eredő esetleges bírságok és egyéb kártérítések is.

2011. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A jegyzőnél esetleg nem tudod "feljelenteni" a szomszédodat? Ha szar a kerítés, akkor nemcsak a kutya mehet be, hanem a betörő is az udvarodba, házadba. Egy próbát megér, hátha nem olyan "minden le van szarva" jegyzőtök van, mint nekünk.

Esetleg szögesdrótot nem tudsz odahúzni?

2011. nov. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Az az igazság, hogy nem akarunk a szomszéddal összeveszni. Feljelentéssel sem mennénk sokra, mert annyira csóró, hogy kajára is a máshol élő rokonai adnak neki pénzt. És a rokonai nem fogják megcsináltatni a kerítést, mert ők legszívesebben eladnák a házat, de a szomszéd még ragaszkodik hozzá.

Mi meg inkább ragaszkodunk ehhez a kissé bolond, de jólelkű szomszédhoz, minthogy eladják a házat olcsó pénzért valami ki tudja miféle rettenetes barnabőrű családnak... Eléggé a világvégén lakunk, nem menő itt ingatlant venni. :)


Viszont igen, pont egyik nap álmodtam olyasmit, hogy ahol a kóborkutyák bejönnek, ott bejött valami betörő... Bár úgy gondolom a betörőket az 1-2 m magas kerítés sem riasztaná vissza. Inkább csak a sok bejövő kutya miatt gondolkodom, hogy mik lehetnek a legszörnyűbb következményei annak, ha a mi Morzsink kiszabadul...


Még egyszer köszi, hogy írtatok!

2011. nov. 28. 15:49
 10/12 anonim ***** válasza:

13,10-es vagyok!

Mérd le, hogy az ő telkének az utcafrontja, vagy a kettőtök közötti telekhatár a rövidebb. Ha megegyezel vele, hogy a rövidebb oldalhoz megveszed a drótkerítést, együtt felhúzzátok. Cserébe x éven keresztül ingyen felássa a kertedet, vagy éppen permetezi a gyümölcsfáidat, vagy felvágja a téli tűzrevalódat. Ezt neked kell kitalálni, és akkor a barátság is megmarad, a kóbor kutyákat is kizártátok, a tiedet pedig bezártad. És még a büntitől sem kell tartanod!

2011. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!