Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz és önző Anya lennék,...

Rossz és önző Anya lennék, mert a fiamat néha átviszi a szomszéd pár órára?

Figyelt kérdés
21 hónapos a fiam. A szomszédasszonyom 45-50 éves kor körül van. Néha át szokta vinni a fiamat magukhoz délután 2-3 órára. Imád ott lenni. Szeret mindenkit odaát. Nem én passzolom le, ő szokott átjönni, hogy elviheti-e. Anyósom, apósom és a sógorom elég furcsán szokott rám nézni, mikor kérdezik, hogy hol a gyerek, én meg mondom, hogy szomszédol (együtt lakunk). Persze csak úgy engedem, ha evett, ivott, aludt. Néha elviszik sétálni az utcába, vagy az udvarukon játszanak, hintáznak.
2011. jún. 26. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Sőt, örülj neki, hogy van segítséged akiben megbízhatsz.

2011. jún. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Így te is tudsz pihenni,és kiegyensúlyozottabb is vagy.Velem legalábbis így van,ha néhány órát a gyerek nélkül töltök.Feltöltődöm,és jobban bírom a "képzést".
2011. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz anya, és önző sem vagy!Egy 21 hónapos gyerek már nem baba,hanem kisgyerek.Már nem annyira pici.Ennyi idősen szeretném én kb. bölcsibe adni.Ott is "idegenek" vigyáznak rá.Akkor az is önzőség lenne? Sose tudhatja az ember, mikor szorul segítségre.Szerencsésebb, ha a nagyija, vagy a dédije vigyáz rá, szóval jobb lenne családon belül megoldani, de nincs ebben semmi rossz.Én is rá fogom bízni az anyukámra, nagymamámra a közel 2 éves gyerekemet egy-egy órára.De most még csak 9 hónapos, még nem tartunk itt.Nem is bíznám most még másra, és meg se lenne nélkülem.
2011. jún. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédasszonyodnak vannak gyermekei?Amúgy nem vagy ezért önző anya,neked is jár pihenés.Van a szomszédodba hasonló korú kisfiú/kislány?Jobb lenne a kisfiadnak egy vele egykorúval lenni.
2011. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van gyereke a szomszédasszonynak, huszon évesek. A fia (25) lakik itt a barátnőjével (21). Nincs a környékünkön kisgyerek, bölcsi sincs. Játszóra szoktunk menni, bár nem játszik a korabeli gyerekekkel ott sem, inkább az idősebbekkel (4-6 évesekkel), talán azért, mert az uncsitesói ilyen idősek és velük nagyon jól elvan. Anyósom dolgozik, anyám már több, mint 1 éve nem látta a fiamat. Anyósom-apósom szoktak rá vigyázni, ha épp nagybevásárolni megyünk, de ált. visszük magunkkal.
2011. jún. 26. 20:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Dehogy!

Ha szívesen veszik és a gyerek is szívesen megy, miért ne. Persze azért vigyázzatok, mert az ilyen szomszédolós kapcsolatok előbb-utóbb terhessé szoktak válni valamelyik fél részéről. Ne vigyétek túlzásba. A 2-3 órát pl sokallom, 1-1 óra, heti 1-2x, ami nekem elfogadható lenne.

2011. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem is átszokott menni a szomszéd nénihez! Én nem bánnom, most várom a második babámat és legalább tudok egy picit pihenni én is! Sőt, ha megyünk le az udvarra (társasház), amikor itthon van és ráér mindig jön le velünk játszani! Imádja a lányomat! :o)

Nincs azzal semmi gond, hogy szomszédol! Sőt amikor én gyerek voltam, én is szerettem a szomszédoknál lenni, és soha semmi gond nem volt!

2011. jún. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi rossz van abban hogyha egy baratnod besegit neked kicsit a gyerekre vigyazasban?

OK, valoszinuleg unokahianya van, esetleg igy noszogatja a huszoneves gyerekeid hogy hat ideje volna mar :)


de amugy semmi rossz nincs ebben

2012. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!