Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kit büntetnének meg (és...

Kit büntetnének meg (és hogyan), ha a kutyám megenné az utcán totyogó kisgyereket? (A szomszéd rossz kerítése miatt. )

Figyelt kérdés

(Lehet inkább jogi kérdés?)


Tehát a szomszédnak kidőlt a kerítése és nem hajlandó megcsinálni. Nincs ereje és pénze sem hozzá. Nekem úgyszintén nincs. A mi kerítésünk a másik szomszéd felé rendben van. De ezen az oldalon a szomszéd kerítése volna, neki lenne kötelessége azt rendben/karban tartani, ugye?


Engem nem is zavarna a probléma, csak a kutyám miatt aggódom. Elég nyugis fajta, nem az a megszökős. Viszont újabban bejöttek kóborkutyák a szomszéd kerítése felől. Ez sem zavarna annyira. Csakhogy az én kutyám egyre inkább szaglászik utánuk, és ott matat, ahol azok bejönnek, és akár ő is ki tudna menni. Még nem tette meg, de mi van, ha igen?!

Elsősorban őt féltem, mert nem ismeri az utcát, az autókat sem. Nem akarom, hogy elüssék.

Na és mi van, ha mondjuk megijed és előjönnek belőle az ősi kutyatulajdonságok és mondjuk megharap vagy széttép egy kisgyereket az utcán, ha mondjuk mégis egyszer meglógna? Ki lenne a felelős?


Amúgy teszek oda deszkákat és egyebeket, de ez nem 100%-os, főleg mert azok az idegen kutyák a másik oldalról kilökik...


Vélemény?


2011. nov. 28. 12:36
1 2
 11/12 dizus ***** válasza:
54%
Ha a kutyád valóban átjárhat a kerítésen,akkor annak a megcsináltatása a te költséged.Nem is értem hogy hogy gondolod,te írod hogy csóró nyílván nem az a legnagyobb baja hogy elavult a kerítése.Ha bemész a jegyzőhöz,azt fogja mondani hogy csináltasd meg.
2011. nov. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Péter87 válasza:

Én a kert ásóssal érték eggyet.

De a vilanypásztor párszori beüzmelése is segít(persze ha tudsz kölcsön kérni) a "rendszeres" kóbor kutyákat távol tartja.

2022. aug. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!