Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e egyszerre spot-on-t...

Lehet-e egyszerre spot-on-t (pl. frontline) és nyakörvet használni kullancs, bolha ellen?

Figyelt kérdés
Főleg az érdekel, hogy ha ezekben valami hatóanyag van, akkor ha mindkettőt használom, azaz dupla annyi hatóanyag kerül a kutyára, akkor az okozhat-e mérgezést... többen azt mondják, hogy mindkettőt érdemes egyszerre használni, mert pl. a nyakörv a szúnyog ellen is véd, a spot on pedig nem... mi az igazság?
2009. máj. 13. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Én feleslegesnek tartom, (anyagi okokból is).

Egészségügyi részről kérdezz egy orvost, de szerintem akár közömbösíthetik is egymást a hatóanyagok, ne csináld szerintem.

A szúnyogokról annyit, bár nem Frontline:

EXSPOT


Ex-Spot


Összetétel:

- Permetrin (cisz:transz 40:60): 0,744 gr/adag


Kiszerelés: 6 darab 1 ml-es tubus (pipetta).


Javallat:

Kutyák bolha, kullancs és tetű fertőzöttségének kezelésére és megelőzésére. Az Exspot elpusztítja a bolhákat és kullancsokat, és egyben védettséget biztosít az újbóli fertőződéssel szemben a kezeléstől számított 4 hétig. A készítmény a kutyára rászálló szúnyogok számának és vérszívásának csökkentésére is felhasználható.

2009. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a szúnyog elleni szer tulajdonképpen csak akkor kellene, amikor nyaralunk, amúgy nem lakunk szúnyogos környéken. Így tulajdonképpen olyat keresek, amit akkor tudok használni, amikor épp vízpartra megyünk. Amúgy állandóan használjuk a frontline-t, de akkor váltsunk másra?
2009. máj. 13. 11:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha eddig bevált a Frontline (megjegyzem, szerencsések vagytok, mert elég sokaknál már nem használ) akkor ne váltsatok. Ha a szúnyogok ellen csak eseti kezelés kell, elég venni szúnyogriasztó spray-t és amikor olyan helyre mentek, körbe ekll alaposan fújni a kutyát.


Ha mégis váltanál, és direkt olyan spot-ont keresel, ami szúnyog ellen is jó, ajánlom az Advantix-et.


[link]

2009. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Advantix, Frontline... Miért hiszi mindenki, hogy ezek a legjobbak.

A ExSpot is ugyan olyan jó! És szintén véd a szúnyog ellen. Amúgy meg nem gondolom, hogy őket nagyon csípik, a szőrük is védi őket valamennyire. Mi nagyon szúnyogos helyen lakunk, de a kutyáinkat nem támadják.

Amúgy nem értem, ha bevált vmi akkor minek keresgélni tovább, főként, hogy amit használsz véd szinte miden ellen!!!

2009. máj. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Kedves Első!


Pont nem azt írtam, hogy az általad említettek a legjobbak, max a legismertebbek (talán feltűnt, ha elolvastad a hsz-emet) + én is Ex-spot-ot használok és meg vagyok vele elégedve. De az tény, hogy az Advantix-et pl. kifejezetten szúnyog ellen IS ajánlja a gyártója. Én csupán mint választási lehetőséget, írtam a kérdezőnek.

2009. máj. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ex-Spot


Összetétel:

- Permetrin (cisz:transz 40:60): 0,744 gr/adag


Kiszerelés: 6 darab 1 ml-es tubus (pipetta).


Javallat:

Kutyák bolha, kullancs és tetű fertőzöttségének kezelésére és megelőzésére. Az Exspot elpusztítja a bolhákat és kullancsokat, és egyben védettséget biztosít az újbóli fertőződéssel szemben a kezeléstől számított 4 hétig. A készítmény a kutyára rászálló szúnyogok számának és vérszívásának csökkentésére is felhasználható.


...és ezt is!!!

2009. máj. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
azért kellene a spotokon kívül más is, mert Olaszországba megyünk nyaralni, ami állítólag súlyosan fertőzött olyan szúnyogok által, akik a szívférgességet terjesztik. Állítólag ez a mediterrán országokra vonatkozik. Na most azt olvastam, hogy erre jó a nyakörv. Csak nem szeretnék nyakörvre váltani, mert az nekem nem szimpatikus. A frontline itthon a mindennapokban bevált, de nem szeretném, ha olyan betegséggel jönnénk haza, ami ellen tudunk védekezni... (Olaszországban a kutyák számára különösen fontos a Leishmania és a Filariasis elleni védekezés...)
2009. máj. 14. 09:14
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Kérdezz rá az orvosotoknál, de én úgy tudom, hogy a Stronghold cseppet az egyéb, spot-on szerekkel együtt is lehet használni. Ez kifejezetten az előbb említett, szúnyog által terjesztett betegségek ellen véd, de utazás előtt 1 hónappal már el kell kezdeni használni, hogy védjen.

2009. máj. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!